reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Winoroślinka - nie denerwuj się bo stres podnosi poziom glukozy! chociaż łatwo gadać... ja też jestem dzisiaj wkurzona. Na czczo znowu 100!:wściekła/y:. Nie wiem już co robić. Jak widzę takie pomiary to krew mnie zalewa i strasznie boję się o malentwo. Dla pocieszenia; wczoraj rozmawiałam z kolegą z którym nie widziałam się z 10 lat. Okazało się, że ma piątkę dzieci (najstarsza córcia 9lat, a najmłodszy syuś właśnie skończył rok). Jego żona z każdym dzieckiem miała cukrzycę ciążową i zawze wszysto było dobrze!Dzieciaki ma silne i zdrowe!Dwie z dziewczynek śpiewają w Arce Noego!Mówił, że też jej było cięzko czasami płakała cały dzień. Z nami też będzie dobrze!

Możecie powiedzieć mi o której jecie ostatni posiłek i po jakim czasie po zjedzeniu go idziecie spać? I jeszcze kiedy rano robicie pomiar?odrazu jak wstajecie? bo ja już nie wiem co robić z tymi rannymi cukrami. Cały dzień będę miała zepsuty!:-(
 
reklama
w sprawie migdałów - cukry byly fajne, ale sny niekoniecznie, nadmiar midgałów zadziałał mocno.. hmm.. wiatropędnie. Już ich tak nie polecam ;-)

winoroślinka - na to, że teraz masz cukrzycę nie ma wpływu Twoja żarłoczność! upośledenie funkcji trzustki, lub upośledzenie działąnia samej insuliny bierze się stąd, że w ciąży działają hormony, któe potrafa dać taki efekt. Nie masz wpływu na to, jakie wydzielasz hormony ciążowe ;-) A to, że wyobrażasz sobie, że dziecko jest chore - większość przyszłych mam radość z ciąży ma podszytą lękiem o stan dzidzi! A Ty kntrolujesz swoją cukrzycę, więc ona nie ma takiego wpływu na Twoją dzidzię :-) WIęc jest zdrowa - tak jak moja i pozostalych dziewczyn !!

AgMich - ja jem ok 22.00, a spać idę różnie. ostatnio zwykle mój ostatn posiłęk to mały jogurt nat. A rano badam cukier jak tylko wstanę. no ale chyba nie jestem miarodajna, bo biorę insulinę, która mi pomaga regulować cukier.
 
Chyba zamienię glukometr bo obecnie używam Optium Xido ale czytałam na wątku i na kilku stronach, że one mogą zawyżać wyniki? Może te poranne cukry to też wina tego sprzętu. Sama już nie wiem.:-(
 
Chyba zamienię glukometr bo obecnie używam Optium Xido ale czytałam na wątku i na kilku stronach, że one mogą zawyżać wyniki? Może te poranne cukry to też wina tego sprzętu. Sama już nie wiem.:-(

Ja używałąm optium xido, i zmieniłam na accu check active :) być moze mojego posta z przeszłości tez czytalaś. U mnie niestet decyzja o zakupie nowego sprzętu zbiegla się z wprowadzenien insuliny, więc nie wiem, na ile lepsze wyniki po zmianie to zasługa samej zmiany, a na ile wprowadzenia insuliny. ale jestem i tak spokojniejsza, bo optium przestał moje zaufanie budzić .. Więc - jak chcesz zmieniać, to jak najszybciej, bo moja diabetolog wprowadziłą mi insulinę na podstawie pomiarów z optium, mimo tego, że sama podzielała opinię o zawyżaniu!
 
IzaBK za chwile wchodzę na Allegro i zamawiam wizytę u diabetologa mam za dwa tygodnie więc im szybciej zacznę mierzyć nowym sprzętem tym lepiej. Po śniadaniu nie za ciekawie 160!:szok: Dziwne bo zjadłam dwie kanapki z serkiem wiejskim i pomidorem, często tak jadłam i było ok. Biorę się za sprzatanie, ruch p[omoże mi spalić to śniadanie. Ale dzisiaj kiepski dzień. A do końca ciąży jeszcze tak długo. Boję się bardzo o maluszka za każdym razem gdy coś z cukrami jest nie tak. :-(
 
Zamówiłam accu check active. Musze podjechać tylko po receptę na paski do rodzinnego i zobaczymy co będzie. Miłego dnia wszystkim, lepszego niż mój!
 
IzaBK za chwile wchodzę na Allegro i zamawiam wizytę u diabetologa mam za dwa tygodnie więc im szybciej zacznę mierzyć nowym sprzętem tym lepiej. Po śniadaniu nie za ciekawie 160!:szok: Dziwne bo zjadłam dwie kanapki z serkiem wiejskim i pomidorem, często tak jadłam i było ok. Biorę się za sprzatanie, ruch p[omoże mi spalić to śniadanie. Ale dzisiaj kiepski dzień. A do końca ciąży jeszcze tak długo. Boję się bardzo o maluszka za każdym razem gdy coś z cukrami jest nie tak. :-(

jak będziesz zamawiać upewnij się, w jakich jednostkach pokazuje wyniki! :-) będzie dobrze!!
 
reklama
AgMich ja tez miałam Optium i bardzo zawyżał, kupiłam więć accu chek active i jest w miare normalnie. A różnica między nimi z tego samego palca dochodziła do 60 jednostek różnicy!!
 
Do góry