reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Byłam dziś w zabiegowym na cukrze. 2 godziny po sniadaniu 94. Gin ala skierowanie jjeszcze na 2 razy, ale jesli będzie poniżej 120 to mam przyjść dopiero na wizytę 28.
witaj! a szukałąś diabetologa gdzieś dalej? np w Pruszkowie? No i zwykły diabetolog lepszy niż żaden :tak:, ale oczywiście najlepsza jest poradnia dla ciężarnych. Najbliższą masz w szpitalu na Banacha, ja tam chodzę
no ale tam trzeba mieć skierowanie. Na razie gin nie chce mi dać, bo mówi, ze nie ma takiej potrzeby. Tylko nie wiem tak naprawę co to znaczy? Że nie mam cukrzycy, czy co?

Jak to robicie ze trzymacie w posilkach ilosci WW??? Wychodzi mi podobnie jak pisała IzaBK
Sniadanie 4WW
II sniadanie 2 WW
obiad 6 WW
podwieczorek 2 WW
kolacja 4WW
II kolacja 1WW

patrze na liste wymienników i nijak nie potrafie ulozyc sobie menu :zawstydzona/y: Jem np rano dwie kromki chleba pelnoziarnistego (bez słodu) z wędlina i pomidorami, ogórkami, na drugie sniadanie podobnie (na razie mi sie nie nudzi), potem na obiad zawsze ryż brązowy lub makaron pełnoziarnisty, potem znowu ten chleb pełnoziarnisty i nijak nie wiem jak dodać te węglowodany?? Jak patrze na listę wymienników to wszystko wydaje mi sie mało, ze musialabym zeżreć danych rzeczy mnóstwo zeby wyszła wymagana ilość WW, tak zebym pękła!
Poradźcie coś...
A to mleko na ketony przed snem moze byc gotowane? ja takie lubie :-)
a mozesz mi taką listę pokazać?
 
Cześć słodziaki:biggrin2:
Ale od wczoraj dużo nowych postów.
Ja tradycyjnie wczoraj skusiłam się na loda.
Ja próbowałam jeść sałatkę warzywną z majonezem i miałam po niej niskie cukry , ale do tego tylko pół kromki chlebka razowego . Nawet po sałatce z gyrosa miałam niskie cukry. Także musicie same spróbować.

Mi nawet nie zrobiono testu obciążenia 70 g tylko 50 i wyszło mi 175 i już zaliczyli do cukrzycy.

Ja lecę na obiadek.

Trzymajcie się i fajnie że coraz nowe osoby decydują się na pisanie z nami. Zawsze raźniej .
 
Przegapiłam podwieczorek :wściekła/y:ma nadzieję, że nie wpłynie to mocno na moje cukru. Gotuję sobie jajka na twardo na kolacje. A wam jajka podnoszą cukier?Ja mam dozwolone ale nie próbowałam jeszcze. Nareszcie kupiłam chlebek razowy bezpieczny dla mnie. W tej mojej dziurze to trzeba się nieźle nagimnastykować że by go kupić;-).Nareszcie przestałam czuć się głodna bo początki były straszne, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia organizmu, bo wcześniej jadłam dużo i ciężko mi było się przestawić. Waga w miejscu. Może to i lepiej.

Fajnie, że jest ten wątek jakoś łatwiej mi z wami!
 
Iza BK dokładnie rozumiem o co Ci chodzi! Mojemu nagle marzą się serniczki itp:wściekła/y:...Ostatnio się zdenerwowałam i powiedziałam,że ma jeść to co ja na obiad i nie znosić mi słodkich rzeczy do domu, akurat teraz jak ja nie mogę! w końcu jestem tylko człowiekiem! I w dodatku o słabej woli.:tak: Dzisiaj tak mi sie chciało coś słodkiego i zrobiłam sobie budyń stwierdziłam,że to na pewno lepsze niż zjeść kilka ciastek(które leżą w domku). Po budyniu po h 215:szok:,a jak raz skusiłam się na kilka ciastek to miałam niecałe 110...
 
a ja dziś na kolację zeżarłam (nie zjadłam, zeżarłam!) dwa opakowania migdałów blanszowanych, razem 20 dkg :-) to dokładnie 4 WW. No i cukier 101 :-D dziś będę miała dobre sny...
 
Mam doła. Wszystko nie tak. Niby wyniki dobre, ale chyba mam ketony i mimo ze wczoraj caly dzien żłopałam wodę jak nie wiem co, jadłam wiecej (ale trzymajac normy glukozy) to dzisiaj rano znowu ketony i to w ilosci sredniej - tak mysle bo porównywanie tego paska z opakowaniem doprowadza mnie do szału - nie wiem tak naprawde jak to kolor!! Czy odpowiada ilosciom niewielkim czy srednim Do chrzanu takie testy. I martwie sie ze wszystko na nic, ze moje dziecko na pewno jest chore. Do tego ubzduralam sobie ze pewnie mialam te cukrzyce przed ciaza tylko o tym nie wiedzialam, bo jestem żarłoczna na potęgę, a słodyczy na raz to mogłam zjeść tonę - ile musialabym wytworzyc insuliny???? Wiec na pewno mam cukrzyce normalna, do tego ketony i wszystko do chrzanu. Przepraszam, ale nie za bardzo mam sie komu wyżalić
 
reklama
Winoroślinka przestań sie zamartwiać, ja tez mam różne głupie myśli ale staram się je odpędzać....co do ketonów to carioca77 dała świetny pomysł na wypicie o 22 kubka mleka. I to sie sparawdza, przynajmniej mi. Miałam tez cały czas ketony, jadłam na noc pieczywo a one rano znowu były, po mleku ani śladu. Spróbuj dziś i jutro zdasz relację:)
 
Do góry