reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

:confused: Maniulka bądź dzielna! przykro mi, że musisz się szprycować, szczególnie, że masz "alergię" na igły. Ja od wczoraj biorę dodatkowe leki przeciwskurczowe bo malutki trochę szaleje i chce już wyjść. W poniedziałek po ktg lekarz powie mi czy mogę jechać do Poznania na kontrolę ze względną pewnością, że nie urodzę na środku drogi:cool2:. Ja mam Diagomat i też wykazywał różne wyniki z innych palców jak się stresowałam. Ostatnio mam takie same, ale staram się wyluzować przed mierzeniem i nie zakładać, że będzie źle. Stosuję się do rady Kasiulki i faktycznie wyniki (bez stresu) są dużo niższe:-).Miroslava cieszę się, że wszystko jest ok.:tak:Ja też przy posiłkach nie przeliczam wymienników tylko wiem co mogę jeść a czego nie (metoda prób i błędów) a dodatkowo wydrukowałam sobie tabelę kalorii i narazie się sprawdza :happy2:
 
reklama
Dziewczyny ale jak doszlyscie do tego co wam podwyzsza cukier?
Np. zjadlam jablko na posilek i patrze ze po godzinie czy 1.5 mam wysoki cukier?

Maniulka przykro mi z powodu obowiazkowych kluc.
Kasiulka dobry pomysl, jak dostane glukomentr to mezulka tez przebadam, bo on ciagle zmeczony i tez potrafi usnac od tak:sorry:. Super, ze lekarz pozwolil na cole 0%, ja juz mam troche dosc herbaty, wody i kawy bezkofeinowej, chcialabym cos ze smakiem wypic.
MaLea ja tez kwietniowa jestem, synka mam z 21 kwietnia, a teraz mam termin dla moich blizniakow na 20 kwietnia :-)
ja po tescie 75g mialam na czczo 86, po 1h 206, po 2h chyba 151 (pisze z pamieci)

Kupilam sobie chlebek chrupki-GoodFood Rice Crisp, smaczny, 0 cukru, dla diabetykow miedzy innymi.
a co z czekolada 0% cukru? myslicie ze mozna?
 
Maniulka kurcze szkoda że nie udało się bez insuliny ale nie martw się i widzisz jest tak jak mówiłam to wcale nie boli.
Ja wczoraj miałam wysokie cukry kurcze, ale do poniedziałku to jeszcze może się unormują. Maniulka a ile jednostek dostałaś bo ja mam 6 ale i tak powiedział że będziemy zwiększać .
Niczka nie wolno jeść samego jabłka jako posiłku tylko po głównych posiłkach i to od razu np po obiedzie żeby te cukry z owoców wymieszały się z posiłkiem i wtedy nie podwyższą ci cukru.
Od wczoraj mam cukier rano91 a kazał mieć poniżęj 90 anawet 85 kurde i co tu robić .:zawstydzona/y:
 
Kasiulka ja tu podalam przyklad tylko
ale szczerze mowiac, to nie wiedzialam, ze nie mozna.
Oj sporo musze sie jeszcze dowiedziec. czyli owoc zawsze po jakims posilku typu - obiad, kanapka, tak? A np. marchewka surowa, tez?
91 mialas na czczo? przykro mi. Walcz mamuska, walcz
 
Mnie diabetolog zabronila owocow ale w tej kwestii slucham waszych diabetologow i jablko- w porywach dwa zjem po jakims obiadku czy po kolacji jak ciagnie mnie na slodkie. co do czekolady 0% diabetolog powiedziala ze te produkty dla diabetykow sa zludne i moze nie maja cukru ale zawieraja wiecej tluszczu i jak juz sie chce cos slodkiego to lepiej kawalek domowego ciasta bo jets zdrowsze albo gorzkiej czekolady.
 
O właśnie zastanawiałam się nad gorzką czekoladą oczywiście w granicach rozsądku.
A co do owoców to powiedział że po posiłkach ale nie po śniadaniu ,po drugim śniadanku tak ale nie po pierwszym.
 
A u mnie jest tak że owoc na podwieczorek :tak:
Nie wolno mi żadnych rzeczy dla diabetyków bo tam znowu jest słodzik czy jakis tam chemiczny cukier typu aspartan co jest jeszcze gorsze niż cukier,po wczorajszej insulinie miałam na czczo 81 i cały dzień super pomiary bez drastycznej diety no i jeden przykry incydent czekając na usg przecholowałm 1 posiłek bo się opóźniło o godzinę moje usg i nagle czuję że mi jakos tak dziwnie i ręce drżą szybko zmierzyłam cukier i miałm tylko 60 odrazu 2 cukierki do buzi i już było ok ale stracha miałam,diabetolog uprzedzał że tak może się zdażyć i trzeba być przygotowanym przy insulinie to normalne
 
:no:zgadzam się, że te produkty dla diabetyków są przesadzone pod względem wartości.ja dostałam w prezencie dżem truskawkowy słodzony fruktozą z superopinią a okazało się, że cukier po tym skacze jak po normalnym słodzonym.Trzeba się przemęczyć i tyle, potem sobie odbijemy:happy2:
 
Witajcie dziewczyny
Jestem mamą z terminem czerwcowym, wczoraj u pani doktor ginekolog widziałam swoje wyniki badania krzywej cukrowej. Glukoza 75g na czczo 113 po 2 godzinach102:confused:. Strasznie to dla mnie dziwne ,dostałam skierowanie do diabetologa na konsultacje. Czy któraś z was też miała takie dziwne wyniki?
 
reklama
Do góry