reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Rafaela ja też mam wysoki poziom cukru na czczo mam mierzyć między 7-8 to zawsze mam ponad 100 dzisiaj mi się przysnęło i miałam o wpół dziewiątej 94 po posiłkach mam w normie.Powiedzcie jakie owoce pozwolił wam diabetolog jesć mi dziennie 1 jabłko,pół grapefruita i 2 kiwi :tak:
 
reklama
Ja dostałam taką tabelę wymienników ęglowodanowych i np ananas bez skórki 2 plasterki,arbuz mały plaster,1/2małego banana,1 średnia brzoskwinia,czarne jagody 2/3 szkl,czereśnie 1/2 szkl,
 
a może to jest metoda, żeby mierzyć ciut później, tylko czy tak wolno?ja niestety nie doradzę w sprawie owoców.pani dietetyczka bardzo się spieszyła bo na szkoleniu byłam sama i marudziła, że chce do domu.rzuciła mi tylko kserówki, nie mówiąc nic o godzinach pomiarów, jedzenia itd.bo doszła do wniosku, że jak zechcę to przeczytam;-)Maniulka a kiedy masz wizytę i jaką masz średnią ogólną?:errr:Kasiulka dzięki za informację o owocach bo bałam się jeść coś innego niż mandarynki i mam trochę dość.Trzymam kciuki za twoją jutrzejszą wizytę:tak::-)
 
Tych owoców jest więcej zaraz ci dopiszę niestety musiałam wyjść i nie mogłam skończyć .Grejpfrut 1/2 szt,1 małe jabłko,suszone jabłka 6 plasterków, maliny 1i1/2 szkl,morele 2 szt średnie,morele suszone 3 szt średnie,1 małaa pomarańcza,porzeczki 1 szkl,poziomki 1 szkl,śliwki 5 szt śliwki suszone z pestką 4 szt,truskawki mrożone 20 szt średnich,winogrona 10 szt średnich wiśnie 25 szt.
Więc jest w czym wybierać powodzenia wiem że nie można jeść cały czas tego samego .:no: Dzięki Rafaela zobaczymy co to jutro będzie napiszę co powiedział.
 
To wszystko jakis bez sensu u mnie tylko 3 rodzaje owoców a ty masz tyle do wyboru :wściekła/y:
Rafaela no chyba własnie nie można mierzyć później,ja wizytę mam w czwartek srednia na czczo to 104 po posiłkach 120 więc ta na czczo mnie wkurza bo nie mam na nią wpływu w nocy nie jem ani nie piję bo i tak sikam jak najęta :-D:-D:-Da czemu ty jesz mandarynki mi ich zabroniona a wczesniej jadłam kilogramami lekarz kategorycznie powiedział NIE!!!!!!!!
 
:confused2:Zarekomendowała mi je położna-dietetyk, że niby takie dobre:unsure:ale od dzisiaj sięgam po truskaweczki mrożone itd. Ja w nocy wstaję raz, góra dwa, ale jak już muszę to od razu, w tej chwili i nie ma, że ktoś śmiał zająć toaletę:happy::-Da robiłaś badania na posiew moczu? może masz lekki stan zapalny?sama to przerabiałam, dlatego pytam w dobrej wierze.:-)Dobrze, że masz wizytę już w czwartek to chociaż mi wyjaśnisz o co chodzi z tymi wynikami, mam nadzieję, że aż tak nie odbiegamy od normy.Pozdrawiam:-) i czekam na wieści z wizyty Kasiulki.
 
Wyniki z moczu są a raczej były ok bo robiłam miesiąc temu a kolejne robię jutro więc zobaczymy ale męcze się strasznie bo ile można siusiać :rofl2:
Dzisiaj na czczo miałam 91 ale też mi się z lekka przysnęło i pół godzinki później zrobiłam pomiar :tak:
a jak z waszą wagą ja do tych raczej dużych należę i teraz jeszcze dowaliłam sobie 14 kg już ale od czwartku widzę że waga spada -2 kg czy wam lekarz też kazała się ważyć co 3 dni z rana po wysiusianiu na czczo na tej samej wadze ???
 
Oj ta waga.....

Ja zakonczylam 24 tydzien ciazy i mam zaledwie 2 kg na plusie.....
Zawsze bylam szczupła, ale nie sądziłam, że nie uda mi się przytyć w ciąży.

Na szczęście mój lekarz mnie pocieszył i powiedział, że nie ma sę czym martwić.

Ps. Jak tu przytyć na diecie??????

Aneta
 
reklama
Do góry