reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
A chcesz rodzic na Jaczewskiegio? bo srednio pochlebne opinie slyszałam od dziewczyn ktore tam rodziły i lezaly za mna na oddziale na krasnickich. juz jets lepiej na staszica. I pamietaj, ze szpital ma umowe z Uniwersytetem Medycznym i Cie studenci beda oglądać na wszytskie strony.. I nie bedziesz miała wyjscia.
 
praktycznie w lublinie nie mieszkam tylko studiuję. A mieszkam za Biłgorajem. Ale lekarz ze względu na to że mam bardzo słabą krzepliwość krwi i zespół Gilberta. Polecił raczej żebym chodziła do lekarza i rodziła w Lublinie
 
Witam:-)! U mnie stwierdzono c.c. w 31 tygodniu ciąży.Wyniki się wykluczały, więc najpierw miałam jeść normalnie i tylko mierzyć cukry glukometrem.Poziom na czczo był trochę za wysoki-do 105 i dostałam dietę:baffled:. Wyniki po posiłkach mam do 120, ale rano dochodzą czasem do 100 (tygodniowa średnia 97).Boję się bo stosuję się do zaleceń a diabetolog powiedział mi, że nowa norma przed posiłkiem to 95:-(.Leżę plackiem już 3,5 miesiąca, ponieważ mam pessar a szyjka bardzo szybko mi się skracała i do 37 tygodnia mam nie chodzić.Napiszcie proszę czy powinnam się bardzo martwić i czy dostanę zastrzyki z insuliny:-(.Wizytę mam dopiero 20 stycznia.Teraz jestem na początku 35 tygodnia ciąży.
 
Ostatnia edycja:
Wesz nie wydaje mi się żeby groziła ci insulina ja mam większe czasami wartości, po posiłku nawet 153 ale są tu dziewczyny które na pewno ci coś doradzą bo zmagają się z problemem dłużej niż ja. Ja też mam tylko diete:-) głowa do góry
 
Dzięki za słowa otuchy:happy:! mam nadzieję, że diabetolog uwzględni fakt, że się nie ruszam.Nie wiem czy stres może mieć aż taki wpływa na wyniki. Po posiłkach super a na czczo od 94 do 100. Nawet w nocy śni mi się poranne mierzenie cukru:baffled:jeśli któraś z was może na ten temat napisać coś więcej to będę b.wdzięczna. Wolałabym nie leżeć w Poznaniu bo to 300 km. ode mnie:-(, chociaż rozumiem, że jak mus to mus!!!!!!
 
czy będę bardzo niedyskretna jak zapytam o twoje wyniki po glukometrze i ile razy dziennie mierzysz cukier?ostatnio schudłam 2 kg a jak patrzę na marcepany w czekoladzie to łza się w oku kręci:baffled:;-)
 
Witajcie,
Jestem na diecie od miesiąca. Wyniki mam ok -zawsze ponizej 140, ale zdarzają się po posiłkach duże wahania (od 95 do 135). Cukier na czczo od 70 do 83.

Termin porodu mam na poczatek maja i mam nadzieje, że dieta wystarczy do końca ciąży. Dlatego też wogole nie jadam cukrów prostych .....slodyczy, owocow itp.


Ps. Lezenie, stres i coroba powodują zwiększenie poziomu cukru.

Pozdr.Aneta
 
:-)Dziękuję Anetko!Najgorsze dla mnie jest to wmuszanie w siebie kromki chleba o 21.30 bo nie mam w nocy spadków cukru. Z owoców nie szkodzą mi tylko mandarynki, pomaga jogurt naturalny i twaróg półtłusty.marzę o pierogach mojej babci :-Dza dwa tygodnie będę już mogła wstawać.nie wiem tylko ile powinien trwać taki spacerek i czy są jakieś wskazania do ćwiczeń po posiłkach. wcześniej miałam kategoryczny zakaz a teraz już się nie mogę doczekać. Pozdrawiam :happy:
 
reklama
Rafaela to żadna tajemnica co do wyników sprawdzam cukier 4 razy dziennie na czczo i 1h po posiłkach i na czczo mam około 90-95.a po posiłkach to róznie ale nie przekracza 140 z wyjątkiem wyniku po kopytkach ale ich już nie zjem do końca ciąży . Mi owoce nie szkodzą tylko że lekarz kazał mi je jeść odrazu po posiłku a nie np 1h po posiłku , chodzi o to żeby owoc wymieszał się z posiłkiem no i nie wolno tych owoców ile się chce .Jutro mam wizyte u diabetologa więc napiszę co mi powiedział mam nadzieję że jest ok .:-)
 
Do góry