reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej, święta, święta i po świętach.... Mi na szczęście udało się opanować poranne cukry, ale dopiero z użyciem insuliny. Cukry teraz na poziomie 85 - 87. 3j muszę stosować. A co do świąt to w domu wszystkie dobroci zrobiłam zgodnie z niskim IG, natomiast w gosciach ciężko było wysiedzieć przy stole, skręcało mi żołądek na widok tych wszystkich pyszności
 
reklama
A co mówią Wasi lekarze na ketony w moczu? Bo wiem, że kilka z Was używa pasków do moczu.

U mnie święta bez problemów, u nas maki pszennej nie ma na stole. Kilka razy zeszłam z cukrem na czczo <90. Ale ketony mi się zaczęły majaczyć (fakt, mało węgli na kolację).
Mi diabetolog kazała mierzyć, jeśli wyjdą to pić dużo więcej wody, żeby je wypłukać i zjeść większą późną kolację. Organizm głoduje w nocy i dlatego się pojawiają. U mnie się w czasie przeziębienia pojawiły, i 3 dni się utrzymywały
 
Ja nie mam bo i nie mam tak niskich na czczo jak wy.
Mam 95-90
Potrawy wielkanocne super apropo pomiarów po godz. Można by tak żyć ;)...ale święta swieta i po świętach
 
Mi diabetolog kazała mierzyć, jeśli wyjdą to pić dużo więcej wody, żeby je wypłukać i zjeść większą późną kolację. Organizm głoduje w nocy i dlatego się pojawiają. U mnie się w czasie przeziębienia pojawiły, i 3 dni się utrzymywały
A mówiła coś o liczbie +? Ta moja wyznaje kolacje białkowo-tluszczowe i chyba ma wylane ma ketony.
 
A mówiła coś o liczbie +? Ta moja wyznaje kolacje białkowo-tluszczowe i chyba ma wylane ma ketony.
Nic o liczbach nie mówiła. Gdzieś kiedyś czytalam na internecie że chyba do 5 mg/dl nie jest jeszcze źle. Ale ja w chorobie mialam jeden dzień 80, potem dwa dni 40, martwiłam się ale w czasie przeziębienia tak może być. Teraz już spokój mam, ale muszę na kolację zjeść dwie kromki chleba żytniego razowego z serem żółtym
 
U mnie w ogóle ta insulina chyba też w czasie dnia działa, bo w ogóle mogę większe porcję jeść i cukry spoko są, ostatnio spagetti robiłam, ojadlam się strasznie i potem wyrzuty sumienia ze pewnie cukier będzie zły, ale na szczęście jedyne 110. I teraz na śniadanie mogę zjeść 3 kanapk i cukier w granicach 120, wcześniej maks 2 kanapeczki...
 
Cześć dziewczyny, jak tam u Was po świętach?
U mnie niestety od pewnego czasu coraz gorsze cukry na czczo :/ Najpierw było 88-89, później 2 razy 90 i dzisiaj 95.
To już 31 tc, więc pewnie nic z tym sama nie zrobię, muszę się umówić na wizytę i zapytać, czy działamy z insuliną. Spróbuję jeszcze wstawać równo po 8 godzinach, może wtedy będzie lepiej.
Ok 32 TC cukry zaczynają szaleć i tak może być do samego porodu. Nieraz przed samym porodem u niektórych kobiet spadają lub się normują 😉 Myślę, że jak dotrwałaś do tego etapu bez insuliny to raczej diabetolog nie będzie jej włączał.
 
U mnie w ogóle ta insulina chyba też w czasie dnia działa, bo w ogóle mogę większe porcję jeść i cukry spoko są, ostatnio spagetti robiłam, ojadlam się strasznie i potem wyrzuty sumienia ze pewnie cukier będzie zły, ale na szczęście jedyne 110. I teraz na śniadanie mogę zjeść 3 kanapk i cukier w granicach 120, wcześniej maks 2 kanapeczki...
Może ogólnie sie organizm jakoś reguluje, wątpię że insulina dziala całodobowo ;)
 
reklama
Do góry