reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Co do pytań o insulinę. Ja zaczynałam w 1 trymestrze właśnie od 6j na noc bo moje cukry na czczo przekraczały 100. Mniej było po prostu bez sensu. Ja przy 2 do 3 skoków pod rząd miałam zwiększać o 2 j i odczekać 2 do 3 dni żeby się organizm przyzwyczaił. Jak jeszcze nie pomogło znów o 2. Co do zmniejszania to u mnie zdarzyło się tak że zwiększenie jednostek z 24 na 26 było na początku ok a po ok tygodniu zdarzylo mi się w nocy niedocukrzenia. Zjechałam więc ś powrotem do 24.
Wiem że ogarnięcie cukrzycy jest teraz cięższe zwłaszcza dla tych z was które z poradnia miały kontakt tylko telefoniczny. Moge się dzielić doświadczeniem nie ma sprawy ale polecam na początek poczytać na stronach np słodkiemamy.edu albo na stronie szpitala na karowej w Warszawie. I w zasadzie jeszcze jedna rada. Jak któraś z was może sobie pozwolić to radzę znaleźć diabetologa prywatnie tylko upewnijcie się czy zajmuje się cukrzyca ciążowa. Ci najczęściej przyjmują nawet w w czasie pandemii a jeśli nawet oferują tylko teleporade to i tak poświęca wam więcej uwagi niż lekarz czy położna w poradni diabetologicznej. Ja od początku ciąży cukrzycę prowadzę prywatnie i jestem bardzo zadowolona. Mam stały kontakt z Panią Doktor. Na początku jeździłam na wizyty teraz wszytko omawiamy przez SMS lub teleporade. I to w terminach które mnie odpowiadają a nie w godzinach pracy poradni. Place fakt ale nie jestem tylko numerkiem na liście a to dla mnie bardzo ważne. Jeśli któraś z was jest z kujawsko pomorskiego mogę polecić moją diab.
Najgorsze są właśnie te porady przez telefon. Chyba musze zacząć zapisywać pytania na kartce [emoji3] Dzisiaj pierwszy raz przyjmę to insuline. Za tydzień mam dzwonic znowu do poradni a przez ten czas obserwować cukry. W razie skoków będziemy zmniejszać lub zwiększać dawki. Jedynie co mnie męczyło to co z posiłkiem przez insulina. Rozumie, że nic się nie zmienia, rytm posiłków ten sam. Kolacja, później insulina o 22 i na koniec przed snem jak do tej pory przekąska.
 
reklama
Wczoraj trochę orzeszkow zjadłam około 17 i niby mocno nie skoczylo po nich bo 130 ale po kolacji standardowej oczywiście miałam 146..... Nie e jadlsm juz kanapki po 22 w nocy ok bo o 3 miałam 87 a rano 86 .... Grzeszki wychodzą bokiem niestety a właśnie wieczorem u mnie najgorsze cukry
 
Wczoraj trochę orzeszkow zjadłam około 17 i niby mocno nie skoczylo po nich bo 130 ale po kolacji standardowej oczywiście miałam 146..... Nie e jadlsm juz kanapki po 22 w nocy ok bo o 3 miałam 87 a rano 86 .... Grzeszki wychodzą bokiem niestety a właśnie wieczorem u mnie najgorsze cukry
Ja bym tu winnego w orzechach nie szukała. Z tego co się orientuję to orzechy włoskie, laskowe, pistacje, ziemne mają niskie ig wiec nie powinny wybijać cukru. Ja orzechy jadam jako przekąskę pomiędzy posiłkami i nigdy nie miałam po nich problemów z cukrem.
 
reklama
U mnie orzechy tez sie super sprawdzają mowia nawet ze jeśli masz zjesc cos zakazanego to lepiej przegryźć to jeszcze orzechami lub migdalami bo spowalniaja wyrzut cukru... Hmmm dziwne u Ciebie te orzeszki, ale w sumie na kazda z nas może działać cos innego... Mam dość tej cukrzycy.
 
Do góry