reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja mam nakazane sprawdzac to raz lub dwa w tygodniu... Właśnie ostatnio tego nie robiłam muszę dziś budzik nastawić
Zmierze dzisiaj w nocy ok 3... I zobacze... A jesli np jest powyzej 90 to co wtedy? Rano jest ok cukier dzis np 84... Wiec wydaje mi sie ze insulina działa.
 
reklama
Zmierze dzisiaj w nocy ok 3... I zobacze... A jesli np jest powyzej 90 to co wtedy? Rano jest ok cukier dzis np 84... Wiec wydaje mi sie ze insulina działa.
Wydaje mi się że przy wyniku ok 85 koło 7 rano nie powinno w nocy przekroczyć tych 90, jeśli tak wyjdzie to najlepiej zadzwonić do lekarza i zapytać to może być wina zbyt małego posiłku na noc i wyrzut glukozy z wątroby lub zbyt mała dawka insuliny i cukier nie spada w odpowiednim tempie po kolacji🙂 ale masz bardzo ładny poranny wynik więc w nocy też powinno być w normie 😉
 
Widzę, że jesteście bardziej doświadczone w sprawie cukrzycy, ja jestem ciągle zielona. Jestem w 22 tygodniu pierwszej ciąży. Szybko ustalono, że mam cukrzycę. Udało mi się tylko 3 miesiace opierać się na diecie. Niestety od jutra muszę zacząć przyjmować insuline na noc-6 jednostek, dokładnie o 22. Mam też zmierzyć cukry o 23 i 3 w nocy. Powiem wam szczerze że bardzo się boję. Z poradnia diabetologiczna mam kontakt telefoniczny. Pani doktor powie co swoje i tyle, jesli sama nie dopytam to nie wiem. Kazano mi zacząć brać insuline, ale nie powiedziano czy mam coś zmienić w porach posiłku np. Czy mam coś jeść bezpośrednio przed insulina?Czy mam coś jesc bezpośrednio po insulinie? Kiedy ostatni posiłek? Jak to u was wygląda? Powiedziano mi też że jak cukry będą za niskie lub wysokie, mam sobie zmieniać dawki,ale nie wiem jak czesto mozna to robić czy po jakim czasie? Pomóżcie dziewczyny.
Duzo od razu 6 jednostek.... Ja zaczynalam od 2 i na razie stanelam na 3... Jesli chodzi o jedzenie to u mnie to wyglada tak biore insuline o 21 30 o 22 jem kanapke i klade sie spac. Rano o 7 zazwyczaj wstaje mierze ketony w moczy robie sobie sniadanie i mierze cukier na czczo... Jesli mam 2 skok rano to nie zwiekszam dawki insuliny jesli np jest on 2 3 dni pod rzad jhz za wysoki kazano mi insuline zwiekszyc o 1 dawke... Ale co do zmniejszania insuliny nie pomoge bo nikt mi nic na ten temat na razie nie mowil...
 
Wydaje mi się że przy wyniku ok 85 koło 7 rano nie powinno w nocy przekroczyć tych 90, jeśli tak wyjdzie to najlepiej zadzwonić do lekarza i zapytać to może być wina zbyt małego posiłku na noc i wyrzut glukozy z wątroby lub zbyt mała dawka insuliny i cukier nie spada w odpowiednim tempie po kolacji🙂 ale masz bardzo ładny poranny wynik więc w nocy też powinno być w normie 😉
Czlowiek to juz nie ogarnia tego wszystkiego w tej cukrzycy... Strasznie dziwna i nieprzewidywalna choroba, robi z nami co chce a ile czlowiek stresu czasem ma przez to....
 
Czlowiek to juz nie ogarnia tego wszystkiego w tej cukrzycy... Strasznie dziwna i nieprzewidywalna choroba, robi z nami co chce a ile czlowiek stresu czasem ma przez to....
Ja też dziś od 3 nie śpię bo wczoraj na kolację zjadłam 2 łyżki płatków owsianych z dwoma łyżkami jogurtu naturalnego na jednym forum przeczytałam że niektórym służy ale u mnie wynik w nocy 110 także znów załamka, do rana spadło do 92 także na granicy normy... 😣
 
Ja też dziś od 3 nie śpię bo wczoraj na kolację zjadłam 2 łyżki płatków owsianych z dwoma łyżkami jogurtu naturalnego na jednym forum przeczytałam że niektórym służy ale u mnie wynik w nocy 110 także znów załamka, do rana spadło do 92 także na granicy normy... [emoji21]
Ech ten durny cukier niestety nie każdemu pomoże to samo co innym
 
Buniu mnie też owsianka nie służyła. Cukry po niej miałam w kosmos. Sprawdziłaś na sobie i wiesz więc się się martw tylko odstaw owsianka. Dieta cukrzycowa w dużej mierze opiera się na zasadzie eliminacji bo różnym mamom różne rzeczy służą i nie ma co się zadręczać jednorazowym skokiem.
 
O matko od razu 6 jednostek ? Hmmm oki ja doszłam obecnie do 8 zasada jest taka ze jeśli mam za wysoki cukier dwa dni z rzędu to zwiększam o jedna jednostke. Zawsze jem kanapkę jako ostatni posiłek okolo 22 jakie miewasz cukry rano? Czemu od razu az tyle to jestem zdziwiona w pierwszej ciąży cukry trzymały się rano do 95 max97 i mi wyslarczyly dwie jednostki do końca ciąży teraz niestety jest gorzej nikt mi nie mówił o obniżaniu jednostek ale ja do 8 zaczynalam od 2 więc nie znam systemu zmniejszania
Moje cukry rano od przeszło tygodnia są między 98 a 106[emoji53]zawsze myślałam, że ta insulina jest indywidualnie dobierana.ze bierze się pod uwagę wiadomo cukry, ale też wagę, jakieś inne uwarunkowania.
 
reklama
Co do pytań o insulinę. Ja zaczynałam w 1 trymestrze właśnie od 6j na noc bo moje cukry na czczo przekraczały 100. Mniej było po prostu bez sensu. Ja przy 2 do 3 skoków pod rząd miałam zwiększać o 2 j i odczekać 2 do 3 dni żeby się organizm przyzwyczaił. Jak jeszcze nie pomogło znów o 2. Co do zmniejszania to u mnie zdarzyło się tak że zwiększenie jednostek z 24 na 26 było na początku ok a po ok tygodniu zdarzylo mi się w nocy niedocukrzenia. Zjechałam więc ś powrotem do 24.
Wiem że ogarnięcie cukrzycy jest teraz cięższe zwłaszcza dla tych z was które z poradnia miały kontakt tylko telefoniczny. Moge się dzielić doświadczeniem nie ma sprawy ale polecam na początek poczytać na stronach np słodkiemamy.edu albo na stronie szpitala na karowej w Warszawie. I w zasadzie jeszcze jedna rada. Jak któraś z was może sobie pozwolić to radzę znaleźć diabetologa prywatnie tylko upewnijcie się czy zajmuje się cukrzyca ciążowa. Ci najczęściej przyjmują nawet w w czasie pandemii a jeśli nawet oferują tylko teleporade to i tak poświęca wam więcej uwagi niż lekarz czy położna w poradni diabetologicznej. Ja od początku ciąży cukrzycę prowadzę prywatnie i jestem bardzo zadowolona. Mam stały kontakt z Panią Doktor. Na początku jeździłam na wizyty teraz wszytko omawiamy przez SMS lub teleporade. I to w terminach które mnie odpowiadają a nie w godzinach pracy poradni. Place fakt ale nie jestem tylko numerkiem na liście a to dla mnie bardzo ważne. Jeśli któraś z was jest z kujawsko pomorskiego mogę polecić moją diab.
 
Do góry