reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja chodze do pracy i wstaję czasem o 5 a czasem o 6 i o tych porach mierzę cukier. Na Karowej mówili, ze nie ważne o ktorej wstajemy, cukier powinien wynosić 70-90. Ważne, zeby przerwa nocna nie trwała dłużej niż 10 godzin:)
 
reklama
Ja chodze do pracy i wstaję czasem o 5 a czasem o 6 i o tych porach mierzę cukier. Na Karowej mówili, ze nie ważne o ktorej wstajemy, cukier powinien wynosić 70-90. Ważne, zeby przerwa nocna nie trwała dłużej niż 10 godzin:)
Dzięki jeszcze raz. Ja tak średnio jestem zorientowana bo tak jak mówiłam u diabetologa nigdy nie byłam. Zrobiłam dziś ta hemoglobine glikowana czy jakoś tak . Orientujesz się może jakie są normy dla ciężarnych?? [emoji4]
 
Hej dziewczyny ja z wątku wrześniowe mamy. U mnie cukrzyca nie do końca potwierdzona. Już na początku ciąży miałam robione obciążenie glukoza. Po godz wyszło 180. Ginekolog stwierdził, żebym tylko stosowala dietę zapobiegawczo bo cukrzycę stwierdza się przy wyniku powyżej 180. Dostałam glukometr i początkowo mierzyłam cukry regularnie. Później trochę odpuściłam bo cukry ciągle były w normie, oczywiście ciągle stosowalam dietę z drobnymi odstepstwami. Obecnie skończyłam 35 tydzien ciąży. Dziś byłam na usg i Lekarz stwierdził, że młody jest o 2 tyg większy niż wskazuje termin z OM. Termin z OM mam na 4 października , a z USG na 22 wrzesnia. Cc zaplanowaba na 29.09 i sie tak zastanawiam czy to nie za pozno [emoji848][emoji21].Tak się zastanawiam czy to nie przez ta nieszczęsna cukrzycę. Młody obecnie waży 2680 g ... jak waga u Waszych maluszków ? Myślicie, że jest się czym martwić?
Nie wiem jak Tobie ustalił, ze wg tej wagi jest wiekszy o 2 tygodnie, skoro u mnie w 35+5 wazyl 2900 i jest starszy tylko o tydzien niby :p co lekarz i sprzet to teoria widze.
 
Nie wiem jak Tobie ustalił, ze wg tej wagi jest wiekszy o 2 tygodnie, skoro u mnie w 35+5 wazyl 2900 i jest starszy tylko o tydzien niby [emoji14] co lekarz i sprzet to teoria widze.
Ja też nie wiem.[emoji14] Mój lekarz od usg jest na urlopie i poszłam gdzie indziej i wychodzi na to, że chyba wybrałam zle miejsce...
 
Mój gin też coś wspominał, że tydzień przed terminem pójde do szpitala ( Poznan), ale ostatnio mówiła, że ładnie sobie radzę z dietą więc nie będzie potrzeby. Eh mam miesznae uczucia, bo naczytałam się o tych powikłaniach jak się ma cukrzycę w ciąży, że trzeba monitorować dziecko, przepływy pod koniec, że teraz boję się nie iść.

Dopytalam o to dzis moja ginekolog.
Przy insulinie jest wszystko chyba inaczej [emoji849]

Od 34 tygodnia powiedziala, ze wypisze mi juz skierowanie na KTG do szpitala. A z porodem w zaleznosci od stanu dziecka bedziemy czekac do ok. 38-39 tygodnia maks.
 
reklama
Dziewczyny, a dacie przykłady swoich śniadań po których nie wybija Wam cukier?

Mnie wkurza, bo miałam sprawdzony zestaw: dwie kromeczki chleba żytniego z Biedry + pasta z twarogu i makreli lub szynka i było git. A ostatnio mi na tym wybija. Może faktycznie to kwestia niuansów typu inna szynka czy nabiał...nie pomyślałabym o tym :/
A już w ogóle hitem jest, ze jak wróciłam z wesela, na którym co prawda się ograniczałam, ale i owoce były i więcej zjadłam, to miałam cukier 96...

Mam tez pytanie, czy jak tak wybija mi cukier to powinnam iść na spacer szybko? Lub jak wiem ze po czymś może być gorzej to od razi zacząć się ruszać?
 
Do góry