reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

macie jakieś sprawdzone sposoby ale pomysły na cukry na czczo? od ok 2 tyg mam cukier na czczo 90-92, a raz na 2-3 dni mam 88-86, diabetolog mówił, że norma do 90, próbowałam już kombinować, żeby jeść na kolacje ostatnią różne chleby i o różnych godzinach
Boję się trochę tej insuliny na noc, bo w dzień cukry mam ok, jeszcze ok 4 tyg przedemną, wolałabym być tylko na diecie,
Jutro dzwonie do diabetologa zobaczę co powie
 
reklama
macie jakieś sprawdzone sposoby ale pomysły na cukry na czczo? od ok 2 tyg mam cukier na czczo 90-92, a raz na 2-3 dni mam 88-86, diabetolog mówił, że norma do 90, próbowałam już kombinować, żeby jeść na kolacje ostatnią różne chleby i o różnych godzinach
Boję się trochę tej insuliny na noc, bo w dzień cukry mam ok, jeszcze ok 4 tyg przedemną, wolałabym być tylko na diecie,
Jutro dzwonie do diabetologa zobaczę co powie
Ja mam tak samo też wyniki na czczo powyżej 90 pomimo że biorę insulinę na noc i jem posiłek ostatni o godz 22:00 brak pomysłów co mam jeść żeby wynik był dobry rano do porodu 5 tygodni bliżej niż dalej
 
Właśnie wczoraj zrobiłam eksperyment z posiłkiem przed snem i zjadłam o 22:30 kromkę z szynka i dziś cukier wyższy niż z kolacja o 21... (97). Przedwczoraj bez kombinowania 95. Normalnie miałam koło 85.

Ciężko to ogarnąć. Gdyby wystarczyło stosować wytyczne diety nie byłoby problemu, ale na każdego działa coś innego:/

Mam jeszcze 2,5 miesiąca..ciekawe czy znajdę „ swój sposób”....
 
Właśnie wczoraj zrobiłam eksperyment z posiłkiem przed snem i zjadłam o 22:30 kromkę z szynka i dziś cukier wyższy niż z kolacja o 21... (97). Przedwczoraj bez kombinowania 95. Normalnie miałam koło 85.

Ciężko to ogarnąć. Gdyby wystarczyło stosować wytyczne diety nie byłoby problemu, ale na każdego działa coś innego:/

Mam jeszcze 2,5 miesiąca..ciekawe czy znajdę „ swój sposób”....

Tez mialam swoj nadzieje na swoj sposob, aktualnie nazywa sie on „insulina na noc” :p i poczatki tez nie byly latwe, cukier mimo insuliny ciagle powyzej normy.
Teraz juz mam dawke ustabilizowana, kolacja max wlasnie 21-21:30 i cukry super. Cale szczescie ja juz na koncowce.
 
U mnie znów problem z cukrami. Do tej pory jadłam naleśniki z mąki pełnoziarnistej i cukry były ok( 107) wczoraj cukier 136 :/ Mam też problem z cukrami na czczo ..dziś 96 chyba będę musiała wybrać się do diabetologa. Wynik hemoglobiny glikowanej wyszedł 5.3 więc niby w normie ale szału chyba też nie ma. Dodatkowo na moja niekorzyść działa fakt, że lekarz kazał leżeć, aj ak u Was z wynikami tej hemoglobiny?
 
U mnie znów problem z cukrami. Do tej pory jadłam naleśniki z mąki pełnoziarnistej i cukry były ok( 107) wczoraj cukier 136 :/ Mam też problem z cukrami na czczo ..dziś 96 chyba będę musiała wybrać się do diabetologa. Wynik hemoglobiny glikowanej wyszedł 5.3 więc niby w normie ale szału chyba też nie ma. Dodatkowo na moja niekorzyść działa fakt, że lekarz kazał leżeć, aj ak u Was z wynikami tej hemoglobiny?

Powiem Ci, ze z tymi nalesnikami to niezla heca. Do tej pory tez cudowalam, maka pelnoziarnista, potem owsiana, potem orkiszowa kilka razy cukier ok, a potem wywalalo.
I zrobilam z maki pszennej [emoji23] i cukier ok. Ta cukrzyca jest nie do ogarniecia.

Glikowana tez robilam przy stwierdzeniu cukrzycy, byla w normie, ale lekarz stwierdzil ze w sumie wynik tutaj nic nam nie powie, bo to pokazuje jakie bylo stezenie cukru we krwi w ciagu kilku miesiecy, przed ujawnieniem sie cukrzycy. Czyli tak naprawde teraz chyba dopiero powinni ja zbadac i to by pokazalo czy te ostatnie miesiace ciazy byly ok. Nie wiem czy rozumiesz o co chodzi
 
Powiem Ci, ze z tymi nalesnikami to niezla heca. Do tej pory tez cudowalam, maka pelnoziarnista, potem owsiana, potem orkiszowa kilka razy cukier ok, a potem wywalalo.
I zrobilam z maki pszennej [emoji23] i cukier ok. Ta cukrzyca jest nie do ogarniecia.

Glikowana tez robilam przy stwierdzeniu cukrzycy, byla w normie, ale lekarz stwierdzil ze w sumie wynik tutaj nic nam nie powie, bo to pokazuje jakie bylo stezenie cukru we krwi w ciagu kilku miesiecy, przed ujawnieniem sie cukrzycy. Czyli tak naprawde teraz chyba dopiero powinni ja zbadac i to by pokazalo czy te ostatnie miesiace ciazy byly ok. Nie wiem czy rozumiesz o co chodzi
Dlatego ja już nie ogarniam tematu serio[emoji16]. Generalnie ja krzywą robiłam na początku ciąży i wyszło, że jestem na pograniczu cukrzycy ciążowej. Gin kazał stosować dietę i tyle . W 24 tc kazał zrobić tylko ta hemoglobine i wtedy wyszła równo 5. Cukry miałam w normie więc już przestałam latać z tym glukometrem i mierzyć co chwilę. Teraz właśnie gin kazał powtórzyć, a tu wynik 5.3, także wzrosła
. Cukry też się popierdzielily...ahh szkoda gadać. Został mi niby ostatni miesiąc ale boję się, bo naczytalam się w necie o obumarciu plodu pod koniec ciąży właśnie z powodu cukrzycy. Cc mam niby mieć ok tyg przed terminem .
Chyba wolałabym tak jak Ty trafić wcześniej do szpitala bo serio zglupieje
 
Anika trzymaj się i nie wariuj. Miesiąc to już nie dużo. Trzymaj poprostu zdrowa dietę nisko cukrową i będzie dobrze. Dużo już nie zostało. Trzymam kciuki za ustabilizowanie cukrów.
Ja się tak boje ze mnie to spotka w kolejnej ciąży. W sumie nawet nie wiem czy ta cukrzyca sobie poszła bo ciężko mi zgubić wagę :(
 
reklama
Anika trzymaj się i nie wariuj. Miesiąc to już nie dużo. Trzymaj poprostu zdrowa dietę nisko cukrową i będzie dobrze. Dużo już nie zostało. Trzymam kciuki za ustabilizowanie cukrów.
Ja się tak boje ze mnie to spotka w kolejnej ciąży. W sumie nawet nie wiem czy ta cukrzyca sobie poszła bo ciężko mi zgubić wagę :(
Postaram się nie stresować bo przecież jak wiadomo stres podnosi cukier [emoji16]swoja droga to nie wiem już co go nie podnosi.
Może powinnaś sobie zrobić krzywą i sprawdzić. Slyszalam, że cukrzyca ciazowa zazwyczaj mija po porodzie ale podobno jesteśmy bardziej narażone na zachorowanie w przyszłości.
 
Do góry