reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziewczyny, a dacie przykłady swoich śniadań po których nie wybija Wam cukier?

Mnie wkurza, bo miałam sprawdzony zestaw: dwie kromeczki chleba żytniego z Biedry + pasta z twarogu i makreli lub szynka i było git. A ostatnio mi na tym wybija. Może faktycznie to kwestia niuansów typu inna szynka czy nabiał...nie pomyślałabym o tym :/
A już w ogóle hitem jest, ze jak wróciłam z wesela, na którym co prawda się ograniczałam, ale i owoce były i więcej zjadłam, to miałam cukier 96...

Mam tez pytanie, czy jak tak wybija mi cukier to powinnam iść na spacer szybko? Lub jak wiem ze po czymś może być gorzej to od razi zacząć się ruszać?
Z ruchem jak najbardziej możesz spróbować, jeśli w ciąży nie masz przeciwwskazań to ruszaj się:) a co do śniadań to u mnie np. w ogóle nie ma mowy o jedzeniu nabiału, nie przyjmuje się. Co do chleba to ja zjadam półtorej kromki, nawet mniej niestety (tak około 50g) i dopiero po takiej ilości jest ok.
 
reklama
Ja na sniadanie zjadam 2 kromki z pasta warzywna (ostatnio ciagle na tapecie jest soczewica), albo z jajecznica. Po wedlinie mialam zwykle 130, a po takim zestawie mam ok 108 zawsze :)
 
Ja np nabiału rano nie mogę wtedy mam wysoki wynik więc jem kromkę chleba z Biedronki albo z Lidla żytni albo ze słonecznikiem z wędliną albo z jajkiem do tego pomidor ogórek rzodkiewka herbata z cytryną na drugie śniadanie jem wtedy chudy ser twaróg pomidor ogórek albo owsiankę z owocami z niskim IG do tgo trochę jogurtu i garść migdałów.
 
U mnie na sniadanie 2 srednie kromki chleba ig z szynką, serem zoltym, salata i warzywami lub jajecznica z 2 jaj z szynka i cebulka do tego jedna kromka chleba z maslem lub 2 parowki z szynki i 2 kromki chlebka z serem zoltym [emoji5] tak na zmiane, jedynie po tych zestawach mam cukier 100-120
 
Ja często do snadania jem sobie np. pół jabłka i cukry bardzo dobre. Jablko ma bardzo dużo błonnika może to dlatego. Tylko, że ja mogę spokojnie zjeść jogurt naturalny czy serek wiejski na śniadanie i cukry nie przekraczają 120. Wiec może nie jestem dobrym przykładem.
 
reklama
Do góry