reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Myślałam, że ten accu chek jest dobry. W sumie ja na razie nie mam żadnych przekroczeń więc nie mam co się martwić. Gorzej jak by jakieś przekroczenia zaczęły się pojawiać.
Ciężko ocenić, który glukometr jest dobry, o moim naczytałam się złych recenzji, że zaniża, źle mierzy, wariuje czasem od pasków. Dlatego też zrobiłam dzisiaj taka "kontrolę". Do tej pory miałam sporadyczne przekroczenia ogólnie mój gin mnie chwali, diabetolog też, Mały rośnie mieści się w 50 percentylu, więc jest ok, zobaczę co dalej, we wtorek mam wizytę kontrolną u gina.
 
reklama
Dziś po śniadaniu cukier 180!!!!
Kurcze ja już nie wiem co robic . pot mnie zalal duszno i słabo mi bylo wypilam duszkiem dwie szklanki wody i jest mi lepiej ide zmierzyć ile mam teraz

Zmierzyłam 15 min po wypiciu 500ml wody i mam 112
 
Ostatnia edycja:
Dziś po śniadaniu cukier 180!!!!
Kurcze ja już nie wiem co robic . pot mnie zalal duszno i słabo mi bylo wypilam duszkiem dwie szklanki wody i jest mi lepiej ide zmierzyć ile mam teraz

Zmierzyłam 15 min po wypiciu 500ml wody i mam 112
Czy jesteś pewna że te glukometry dobrze działają, kosmiczne masz te wyniki. Najlepiej to idź na krew do laba, tam weź ze dwa glukometry albo swój tylko i poproś osobę która będzie robiła badanie żeby tym laboratoryjnym też zmierzyla. Oprócz tego to zapisuj wszystko co jesz, jakie cukry godzinę po tym i jak coś jeszcze może pomóc to godziny w jakich jesz. Mnie bardzo pomogło (oprócz zmiany glukometru i kontrolowania się na dwóch) jedzenie i mierzenie się o mniej więcej stałych porach.
 
Hej dziewczyny ja z wątku wrześniowe mamy. U mnie cukrzyca nie do końca potwierdzona. Już na początku ciąży miałam robione obciążenie glukoza. Po godz wyszło 180. Ginekolog stwierdził, żebym tylko stosowala dietę zapobiegawczo bo cukrzycę stwierdza się przy wyniku powyżej 180. Dostałam glukometr i początkowo mierzyłam cukry regularnie. Później trochę odpuściłam bo cukry ciągle były w normie, oczywiście ciągle stosowalam dietę z drobnymi odstepstwami. Obecnie skończyłam 35 tydzien ciąży. Dziś byłam na usg i Lekarz stwierdził, że młody jest o 2 tyg większy niż wskazuje termin z OM. Termin z OM mam na 4 października , a z USG na 22 wrzesnia. Cc zaplanowaba na 29.09 i sie tak zastanawiam czy to nie za pozno [emoji848][emoji21].Tak się zastanawiam czy to nie przez ta nieszczęsna cukrzycę. Młody obecnie waży 2680 g ... jak waga u Waszych maluszków ? Myślicie, że jest się czym martwić?
 
Te wyniki są całkowicie przeciwieństwem Twojej krzywej. Koniecznie idz sprawdzić ten glukometr nawet w aptece kup sobie jakiś drugi ... Ja bym tak zrobiła.
 
Hej dziewczyny ja z wątku wrześniowe mamy. U mnie cukrzyca nie do końca potwierdzona. Już na początku ciąży miałam robione obciążenie glukoza. Po godz wyszło 180. Ginekolog stwierdził, żebym tylko stosowala dietę zapobiegawczo bo cukrzycę stwierdza się przy wyniku powyżej 180. Dostałam glukometr i początkowo mierzyłam cukry regularnie. Później trochę odpuściłam bo cukry ciągle były w normie, oczywiście ciągle stosowalam dietę z drobnymi odstepstwami. Obecnie skończyłam 35 tydzien ciąży. Dziś byłam na usg i Lekarz stwierdził, że młody jest o 2 tyg większy niż wskazuje termin z OM. Termin z OM mam na 4 października , a z USG na 22 wrzesnia. Cc zaplanowaba na 29.09 i sie tak zastanawiam czy to nie za pozno [emoji848][emoji21].Tak się zastanawiam czy to nie przez ta nieszczęsna cukrzycę. Młody obecnie waży 2680 g ... jak waga u Waszych maluszków ? Myślicie, że jest się czym martwić?
Nie martw się najwyżej dziecko będzie wieksze A jaki miałaś wynik po 2 godzinach.
 
Nie martw się najwyżej dziecko będzie wieksze A jaki miałaś wynik po 2 godzinach.
No właśnie boję się tylko tego w sumie, że to cc trochę za późno ustalone, a podobno kobiety z cukrzyca powinny być pod ścisłą opieka 2 tyg przed terminem . Po 2h miałam 104. Ginekolog nawet nie dał skierowania do diabetologa . Ostatnio zmow zaczęłam mierzyć cukier regularnie i niestety wyniki są trochę gorsze. Najgorzej jest rano bo cukier 83-92. Dziewczyny powiedzcie czy Wy mierzycie cukier na czczo po przebudzeniu czy jakoś później ,?? Właśnie zauważyłam, że jak zmierza po przebudzeniu to mam ok 83, a jak trochę poleżeć i zmierze później to nawet i 93 ..
 
reklama
W poradni przy karowej mowili nam, żeby wstać, wysikac się, zaścielić łóżko i zmierzyć cukier :)
Dziekuje za odpowiedz [emoji4]Tylko kurczę ja ostatnio budzę się po 4.30 bo spać nie mogę i np do 6 rano się mecze i zasypiam znów. Dziś zmierzyłam po przebudzeniu to miałam 83 ale ciekawa jestem czy to miarodajny wynik o tak wcześniej godzinie
 
Do góry