reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Wy tu o owocach, a ja dziś uległam pokusie - 2 kosteczki ptasiego mleczka i 4 kostki czekolady mlecznej z orzechami... Ciekawe jaki cukier będzie. Ostatnio mam zaskakująco dobre wyniki i zrobiłam to siła rozpedu:p co do wagi, to moja wyjsciowa to 52, teraz zakończony 18tydz. i już 55:/ w przeciwieństwie do większości mam obawy, że przytyje za duzo:( ale to chyba dlatego, że spodziewam się chlopczyka:) z dziewczynami tylam maksymalnie 12 kg. A z poprzednim synkiem 20:( co ciekawe po miesiacu wyskoczyłam znowu w swoje standardowe 52kg bez żadnej diety. Myślę, że to była jakaś woda, opuchlizna czy coś takiego. Bo jakbym tyle nagromadzila tluszczu to tak szybko przecież by mi nie zginęło, a byłam szczuplejsza niż przed ciaza. Niemniej jednak wolałabym narazie chudnac jak Wy:) przy prawidłowym rozwoju maluszka oczywiscie:p
 
reklama
Wy tu o owocach, a ja dziś uległam pokusie - 2 kosteczki ptasiego mleczka i 4 kostki czekolady mlecznej z orzechami... Ciekawe jaki cukier będzie. Ostatnio mam zaskakująco dobre wyniki i zrobiłam to siła rozpedu:p co do wagi, to moja wyjsciowa to 52, teraz zakończony 18tydz. i już 55:/ w przeciwieństwie do większości mam obawy, że przytyje za duzo:( ale to chyba dlatego, że spodziewam się chlopczyka:) z dziewczynami tylam maksymalnie 12 kg. A z poprzednim synkiem 20:( co ciekawe po miesiacu wyskoczyłam znowu w swoje standardowe 52kg bez żadnej diety. Myślę, że to była jakaś woda, opuchlizna czy coś takiego. Bo jakbym tyle nagromadzila tluszczu to tak szybko przecież by mi nie zginęło, a byłam szczuplejsza niż przed ciaza. Niemniej jednak wolałabym narazie chudnac jak Wy:) przy prawidłowym rozwoju maluszka oczywiscie:p

Za mna dzisiaj chodzi biala czekolada. Nienawidze bialej czekolady, no ale ok :p a ja tez czekam na chlopaka, takze nie ma reguly, ze z chlopcami wiecej sie tyje;) no chyba ze jak w przyszlosci bede w ciazy z corka, a przytyje jeszcze mniej niz teraz :p
 
A ja dzis po obiedzie z gotowanymi pulpetami i kilkoma ziemniakami miałam 156 :( Pierwszy raz taki wysoki wynik u mnie, az sie przerazilam - zwlaszcza ze jadlam je juz wczesniej i nie bylo zadnych problemow :(
 
Po moim grzeszku po 40 min 118, a po 1,5 h 90. W międzyczasie poszłam pielic do ogrodka więc mało aktywna robota:)
@urs ja po pulpetach i kaszy mam cukier ok, ale już po zupie klopsowej (mięso do kotletow to samo) miałam 143:/ więc też zrobiłam wielkie oczy:/ pulpety zaskakuja:p

W ogóle teraz schiza mnie wzięła, bo jadłam warzywa na patelnię typu włoskiego, a dostałam info, że wycofują że sklepów, bo znalezli listerie:/ wiecie może czy po przygotowaniu wg przepisu na opakowaniu (15 min na patelni) to dziadostwo nie zginie? Może jest wśród Was jakaś Pani Mikrobiolog:D albo poprostu człowiek pełen wiedzy:)
 
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa. W 14tc zdiagnozowano u mnie cukrzycę ciążową. Obecnie jestem w 16tc i mam już dwie wizyty u diabetologia za sobą. Od dwóch tyg. mierzę cukier po każdym posiłku, wyniki są ok, tzn. mieszczę się w 140mg/dl po zjedzeniu. I teraz pytanie do Was, bardziej doswiadczonych☺Czy jeżeli po posiłku, nawet jeśli był słodki i daleki od zalecanej diety cukrzycowej wynik jest w porządku to znaczy, że mogę sobie na takie jedzenie pozwalać częściej? Dziwna ta cukrzyca u mnie bo mogę jeść lody, słodkie herbatniki, naleśniki z dżemem, drożdżówki... Cukier po tym ok. Pytałam dziś o to mojej diabetolog ale nie otrzymałam jednoznacznej odpowiedzi. Tylko tyle mi powiedziała że jeśli w normie to ok. Rozpisalam się ☺Jeżeli któraś z Was mogłaby trochę rozjaśnić mi temat to z góry dziękuję ☺Miłego wieczoru!
 
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa. W 14tc zdiagnozowano u mnie cukrzycę ciążową. Obecnie jestem w 16tc i mam już dwie wizyty u diabetologia za sobą. Od dwóch tyg. mierzę cukier po każdym posiłku, wyniki są ok, tzn. mieszczę się w 140mg/dl po zjedzeniu. I teraz pytanie do Was, bardziej doswiadczonych☺Czy jeżeli po posiłku, nawet jeśli był słodki i daleki od zalecanej diety cukrzycowej wynik jest w porządku to znaczy, że mogę sobie na takie jedzenie pozwalać częściej? Dziwna ta cukrzyca u mnie bo mogę jeść lody, słodkie herbatniki, naleśniki z dżemem, drożdżówki... Cukier po tym ok. Pytałam dziś o to mojej diabetolog ale nie otrzymałam jednoznacznej odpowiedzi. Tylko tyle mi powiedziała że jeśli w normie to ok. Rozpisalam się ☺Jeżeli któraś z Was mogłaby trochę rozjaśnić mi temat to z góry dziękuję ☺Miłego wieczoru!
No u mnie też po takich smakołykach cukry były w normie. O dziwo. Tylko potem na wizycie okazało się że mały sporo na wadze przybrał w 3 tygodnie. Więc teraz zrezygnowałam z.smakołyków i wróciłam do sałaty ;)
 
reklama
A ja wczoraj miałam robioną morfologie i okazało się, że mam anemia. Na szczęście wyniki krwi jest łatwo poprawić. Lekarz mi żelazo przepisał. To pewnie przez to, że nie jem mięsa. Chociaż wcześniej udawało mi się utrzymać odpowiedni poziom hemoglobiny bez żadnych tabletek. Poza tym jem ryby, chociaż ostatnio rzadko. Eh nie dość, że cukrzyca to jeszcze anemia :frown:
 
Do góry