reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

@brosandi gratulacje! :D Jak się czujesz po operacji? Mocno dokucza brzuch? Ja 28 mają idę się umówić na cc. No chyba że młody się zdecyduje sam wyjść wcześniej. Od tej akcji z powstrzymaniem porodu coś mu się nie spieszy. Brzuch już mój dosłownie sam siedzi na kanapie, a mimo to dalej nic i czekam ;)
 
reklama
Rana boli, ciągnie, problemy z laktacja, ciężko rozkręcić, ale Piotrek jest tak cudowny, że dam radę choć wczoraj w nocy miałam kryzys mocy ;) musiałam go zawieźć położonym bo płakał non stop do 3
 
@brosandi Nie martw się kochana, ja moją też oddałam na jedną noc. To samo miałam z laktacją. Dopiero przy wyjściu coś się zaczęło pojawiać i to skromnie. Fakt, że ja się poddałam po miesiącu bo mała miała ogromny apetyt, a mi ledwo wystarczało na dwa dostawienia. Mam nadzieję, że tym razem pójdzie mi lepiej ;)
Trzymam za was kciuki!
Ja jeszcze ponad tydzień zostaje 2 w 1. Już też bym chciała zobaczyć moje maleństwo :) Nawet już nie denerwuje mnie poranny cukier. Liczy się, że zaraz będziemy razem tak jak wy :)
 
Hej, jestem nowa:happy: w zeszłym tygodniu dowiedziałam się, że mam cukrzycę, obecnie 27tc+5dni. W przyszłym tygodniu mam sie zgłosić na Polną w Poznaniu na profil glikemii, miał ktoś na Polnej? Jakie są w końcu te normy 1h po jedzeniu do 120 czy 140? Bo już nie wiem, różnie jest napisane:happy2:
 
Cześć dziewczyny! Jestem tu po raz pierwszy. Jestem w 8 tygodniu ciąży i już mam problem z tym cukrem:( w poprzedniej ciąży miałam cukrzyce, ale ujawniła się w 24 tyg podczas krzywej. Tym razem gin skierował mnie na krzywą już na początku i wyniki niestety przekraczają normy także złudzenia opadły. Nie ukrywam, że dobiło mnie to, bo to przecież sam początek, cała ciąża przede mna, a po ciąży też duża szansa, że problemy pozostaną:/ bo kiepskie wyniki miałabym też pewnie zanim zaszłam w ciąże, skoro ujawniły się tak szybko. Czy jest ktoś kto tak jak ja miał ta cukrzyce praktycznie od początku? Martwie się tez o Maluszka, bo strasznie wymiotuje i w zasadzie zanim zobiłam krzywą "wchodziła" mi tylko biała grzanka z serem i z ketchupem:( a smak pomagał mi zmienić mentos owocowy. Obawiam się , ze mogłam zaszkodzić dziecku:( w nast. tyg ide do gin i planuje zapisac się jutro do diabetologa. mam nadz, ze ktorys da mi skierowanie na hemoglobinę glikowana, to może sprawdze i się uspokoje albo dobije bardziej. Pozdrawiam wszystkie słodkie mamusie!;-) ;)
 
Cześć dziewczyny! Jestem tu po raz pierwszy. Jestem w 8 tygodniu ciąży i już mam problem z tym cukrem:( w poprzedniej ciąży miałam cukrzyce, ale ujawniła się w 24 tyg podczas krzywej. Tym razem gin skierował mnie na krzywą już na początku i wyniki niestety przekraczają normy także złudzenia opadły. Nie ukrywam, że dobiło mnie to, bo to przecież sam początek, cała ciąża przede mna, a po ciąży też duża szansa, że problemy pozostaną:/ bo kiepskie wyniki miałabym też pewnie zanim zaszłam w ciąże, skoro ujawniły się tak szybko. Czy jest ktoś kto tak jak ja miał ta cukrzyce praktycznie od początku? Martwie się tez o Maluszka, bo strasznie wymiotuje i w zasadzie zanim zobiłam krzywą "wchodziła" mi tylko biała grzanka z serem i z ketchupem:( a smak pomagał mi zmienić mentos owocowy. Obawiam się , ze mogłam zaszkodzić dziecku:( w nast. tyg ide do gin i planuje zapisac się jutro do diabetologa. mam nadz, ze ktorys da mi skierowanie na hemoglobinę glikowana, to może sprawdze i się uspokoje albo dobije bardziej. Pozdrawiam wszystkie słodkie mamusie!;-) ;)
Hej. Ja mam cukrzyce od samego początku ciąży [emoji4]. Diabetolog da Ci skierowanie na to badanie w 100%. Ja miałam robione już na pierwszej wizycie. Wiem co czujesz z tym strachem o maluszka . Ja mam polowkowe 28 maja , okropnie się boję. Pierwsze prenatalne wyszły okej. Teraz jestem w 20tc. Pozdrawiam.
 
Hej, jestem nowa:happy: w zeszłym tygodniu dowiedziałam się, że mam cukrzycę, obecnie 27tc+5dni. W przyszłym tygodniu mam sie zgłosić na Polną w Poznaniu na profil glikemii, miał ktoś na Polnej? Jakie są w końcu te normy 1h po jedzeniu do 120 czy 140? Bo już nie wiem, różnie jest napisane:happy2:
Do 140. Normy sie zwiekszyly. Na czczo do 90.
 
reklama
Hej. Ja mam cukrzyce od samego początku ciąży [emoji4]. Diabetolog da Ci skierowanie na to badanie w 100%. Ja miałam robione już na pierwszej wizycie. Wiem co czujesz z tym strachem o maluszka . Ja mam polowkowe 28 maja , okropnie się boję. Pierwsze prenatalne wyszły okej. Teraz jestem w 20tc. Pozdrawiam.

28.05. to w sumie niedługo, będziesz wiedzieć coś więcej:) Trzymam kciuki za dobre wieści! Z tym początkiem ciąży to wlasnie jest tak kiepsko, przynajmniej u mnie... Ledwo mogę cokolwiek przyjąć, a przestrzeganie diety to już w ogole kosmos. Żeby jeszcze jakas kucharka u mnie mieszkała i mi przygotowywala posiłki to może jakos by to się ulozylo. Ale sam widok otwartej lodówki przyprawia mnie o mdłości:baffled: Mój mąż dwoi się i troi, ale pracować trzeba i zajac się dziecmi... No ale trzeba to przetrwać i jakos wierzyc, ze będzie dobrze
 
Do góry