reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

ja też miałam delikatnie podwyższony po 2 h a potem cukrzyca się rozkręciła, więc dla dobra maluszka poproś o skierowanie, tak jak Natka napisała - to nic strasznego, wszystko da się opanować, im niej nerwów tym lepiej dla dzidziusia!

Ja dziś na śniadanie 3 kromeczki chleba i pokusiłam się o sok pomarańczowy do picia. Cukier 160, już wiem, że sok zdecydowanie odpada :) postanawiam poprawę!
Ja na chrzcinach u szwagra napilam sie szklanke soku Capri...cukier 150. Tez niestety mi nie służy:p
 
reklama
Cześć dziewczyny ☺️ Takie głupie pytanie mam.. myślicie, że pogoda wpływa na cukier? Zauważyłam, że jak się tylko zaczyna zmieniać to cukier zawsze leci u mnie w góre...
 
Cześć dziewczyny ☺️ Takie głupie pytanie mam.. myślicie, że pogoda wpływa na cukier? Zauważyłam, że jak się tylko zaczyna zmieniać to cukier zawsze leci u mnie w góre...
Szczerze powiem ja nie mam zielonego pojęcia:) moze jak swieci słońce wiecej sie ruszasz i jest git a jak pogoda sie psuje masz mniej ruchu i cukry wyższe... w zasadzie nie ma głupich pytań.
 
Z innej beczki. Drogie mamy, czy zdarzal sie Wam cukier na poziomie 60? Nie biorę insuliny i dziwi mnie taki niski poziom. Mam dzisiaj slabe cisnienie 100/60, te tak miewalyscie?
 
U mnie nigdy nie było aż tak niskiego cukru ☺️ Byłam dzisiaj u gonekologa i okazało się, że dziecko jest trochę za duże tzn w poniedziałek zaczynam 32 tc a dziecko jest na 32 tc i 2 dni.. zapytałam czy te pare dni robi różnice i powiedziała, że tak ale żeby się nie przejmować :eek: To chyba czas żeby przestać się tak martwić wszystkim bo zanim urodzę to oszaleje... ostatnio po kolacji mam przekroczony cukier tak 141-146 i zastatnawiam się czy nie lepiej zjeść jedna kanapkę a po godzinie dojeść druga...
 
U mnie nigdy nie było aż tak niskiego cukru ☺️ Byłam dzisiaj u gonekologa i okazało się, że dziecko jest trochę za duże tzn w poniedziałek zaczynam 32 tc a dziecko jest na 32 tc i 2 dni.. zapytałam czy te pare dni robi różnice i powiedziała, że tak ale żeby się nie przejmować :eek: To chyba czas żeby przestać się tak martwić wszystkim bo zanim urodzę to oszaleje... ostatnio po kolacji mam przekroczony cukier tak 141-146 i zastatnawiam się czy nie lepiej zjeść jedna kanapkę a po godzinie dojeść druga...
A gdzie błąd pomiaru usg? Przecież sa odchyly...łatwo sie mówi nie stresuj sie a i tak sie stresujemy:)
 
@Devushka a co dokładnie były to za kanapki? Może ilość kromek to nie kłopot tylko to co było na nich lub inne dodatki do kolacji. A za duży maluszek to znaczy że ile waży? Mój w 32 ważył ok 2kg.

Co do cukru to raz miałam odczyt Lo ale jaki był to nie mam pojęcia. Z reguły na czczo to przekracza normę 96-85. W szpitalu jednak kazali zostać przy tej samej dawce na noc także już się tak nie spinam;)

P. S. Nie wiem jakim cudem ale u mnie prosty cukier do posiłku go obniża.
Ponieważ nie mogę wstawać z łóżka do ok 35tyg to cukry trochę wzrosły po posiłku. Wczoraj jednak z okazji rocznicy dostałam od męża czekoladę i postanowiłam sobie pofolgować... Kochane cukier rano 85 jak nigdy a po śniadaniu 125 (cały paseczek milki z oreo + dwie kanapki z szynką jak zwykle). Magia... Mój mąż chyba ma rację, że każą nam jeść produkty z niskim indeksem glikemicznym, a potem mamy kłopoty z pomiarem bo są dość ciężkostrawne.
 
Ostatnia edycja:
@Devushka a co dokładnie były to za kanapki? Może ilość kromek to nie kłopot tylko to co było na nich lub inne dodatki do kolacji. A za duży maluszek to znaczy że ile waży? Mój w 32 ważył ok 2kg.

Co do cukru to raz miałam odczyt Lo ale jaki był to nie mam pojęcia. Z reguły na czczo to przekracza normę 96-85. W szpitalu jednak kazali zostać przy tej samej dawce na noc także już się tak nie spinam;)

P. S. Nie wiem jakim cudem ale u mnie prosty cukier do posiłku go obniża.
Ponieważ nie mogę wstawać z łóżka do ok 35tyg to cukry trochę wzrosły po posiłku. Wczoraj jednak z okazji rocznicy dostałam od męża czekoladę i postanowiłam sobie pofolgować... Kochane cukier rano 85 jak nigdy a po śniadaniu 125 (cały paseczek milki z oreo + dwie kanapki z szynką jak zwykle). Magia... Mój mąż chyba ma rację, że każą nam jeść produkty z niskim indeksem glikemicznym, a potem mamy kłopoty z pomiarem bo są dość ciężkostrawne.
Ja wyczailam jakis czas temu o jakiej porze moge sie pokusic o słodkie. Zazwyczaj kolo 16 robie sobie kawe z mlekiem bez cukru,mam bardzo niskie cisnienie,do tego dwa czy trzy ciastka albo baton w czekoladzie. Cukier po godzinie 95-105. Tak więc wszystko zmierza do tego,ze musimy sie poprostu uczyć samych siebie metoda prób i błędów.
Ja również po trzech kromkach chleba Ig na śniadanie miewam cukier ponad 140,niewazne czy z maslem,pomidorem,ogorkiem,szynka. Za kazdym razem wysoko. Robie sobie tylko jedna z szynka i pomidorem np i dokrajam sporo ogórka zielonego zeby nie byc glodnym.
 
reklama
@Devushka a co dokładnie były to za kanapki? Może ilość kromek to nie kłopot tylko to co było na nich lub inne dodatki do kolacji. A za duży maluszek to znaczy że ile waży? Mój w 32 ważył ok 2kg.

Co do cukru to raz miałam odczyt Lo ale jaki był to nie mam pojęcia. Z reguły na czczo to przekracza normę 96-85. W szpitalu jednak kazali zostać przy tej samej dawce na noc także już się tak nie spinam;)

P. S. Nie wiem jakim cudem ale u mnie prosty cukier do posiłku go obniża.
Ponieważ nie mogę wstawać z łóżka do ok 35tyg to cukry trochę wzrosły po posiłku. Wczoraj jednak z okazji rocznicy dostałam od męża czekoladę i postanowiłam sobie pofolgować... Kochane cukier rano 85 jak nigdy a po śniadaniu 125 (cały paseczek milki z oreo + dwie kanapki z szynką jak zwykle). Magia... Mój mąż chyba ma rację, że każą nam jeść produkty z niskim indeksem glikemicznym, a potem mamy kłopoty z pomiarem bo są dość ciężkostrawne.

Zawsze jem na kolacje to samo czyli kanapki z szynka, pomidorem i ogórkiem lub parówki do tego dwie kromki i warzywa i po parówkach zawsze niski cukier tak samo po kanapkach a ostatnio przekroczenia tak sobie myśle, że to poprostu chyba zależy od dnia... dzisiaj zjadłam kawałek tortu i do tego wypiłam kawę z mlekiem i po 1 h miałam 109 a po 2 h 93 więc chyba faktycznie coś jest z tym produktami o niskim ig nie tak..
Dzidziuś waży 1910 gram... z ciekawości sprawdziłam ile ważyło moje pierwsze dziecko w 32 tygodniu i waga pokazywała coś ponad 2 kg więc był większy ale wtedy waga wg lekarza była ok :eek:.. Czasami lekarze Nas niepotrzebnie stresuja chociaż moga to robić nieświadomie ☺️
 
Do góry