reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Moja pierwsza córcia urodziła się z waga 3600 też bez cukrzycy teraz synuś 30 g więcej z cukrzyca. Staram się dbać ale z tym czasem ciężko bo jak dzidziuś śpi to i ja albo się też położę albo zawsze coś do zrobienia jest. Ale wszystko się da ogarnąć :-)
Ja mam czterolatke teraz druga za około 10tyg sie zjawi...juz mam delikatne obawy jak sie to wszystko pogodzi wiadomo kobiety maja wiekszosc na glowie - niz 8 h pracy i laba. Ale jestem dobrej myśli:) kiedyś z nawiązką sobie odbijemy:D
 
reklama
@Megi92 Gratuluję maluszka!

Ja dopiero wróciłam ze szpitala. Jeszcze udało mi się 2w1 ;) Było ciekawie. Dwie akcje porodowe powstrzymane. Malutki dostał serię sterydów i jako że minął 33 tc to mam tylko leżeć i za tydzień kontrol. Według zaleceń mam zostać na 10j insuliny na noc mimo, że po lekach cukier miałam raz nawet 125. Potem spadł do 94-92. Dziś pierwszy raz 85.
Malutki waży już 2300 ale mam nadzieję, że wytrzyma chociaż 2 tygodnie. Trzymajcie za nas kciuki! :p
 
@Megi92 Gratuluję maluszka!

Ja dopiero wróciłam ze szpitala. Jeszcze udało mi się 2w1 ;) Było ciekawie. Dwie akcje porodowe powstrzymane. Malutki dostał serię sterydów i jako że minął 33 tc to mam tylko leżeć i za tydzień kontrol. Według zaleceń mam zostać na 10j insuliny na noc mimo, że po lekach cukier miałam raz nawet 125. Potem spadł do 94-92. Dziś pierwszy raz 85.
Malutki waży już 2300 ale mam nadzieję, że wytrzyma chociaż 2 tygodnie. Trzymajcie za nas kciuki! :p
Powodzenia. Kciuki zaciągnięte:)
 
Teraz każdy dzień jest na wagę złota :) Wychodzi na to że przybiera ok 300g na tydzień więc chociaż do 36 tyg. Pytałam też lekarzy w szpitalu i powiedzieli, że nie jestem skazana na CC. Według nich jak się nic nie zmieni to mogę próbować naturalnie. Ostatnia szansa ;)
 
witam mam pytanie czy moje wyniki wskazują cukrzyce ciążowa. dodam ze jestem lekko przeziębiona


Glukoza - test obciążenia glukozą (75g,1h, 2h) Glukoza na czczo 76 mg/dl
Glukoza po 1h 175 mg/dl
Glukoza po 2h 156 mg/dl
Zakres referencyjny:
Prawidłowa glikemia na czczo: 70-99 mg/dl
Nieprawidłowa glikemia na czczo: 100-125 mg/dl, wskazane wykonanie testu OGTT.
Cukrzyca: > 126 mg/dl, wynik uzyskany w dwukrotnym badaniu.
Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.
Badanie wykonano metodą punktu końcowego z oksydazą glukozową.
Badania wykonano










Mocz - analiza ogólna z osadem Barwa jasnożółty
Przejrzystość przejrzysty
pH 5,5 pH
Ciężar właściwy 1,015 kg/l
Białko nieobecne mg/dl
Glukoza nieobecna mg/dl
Ciała ketonowe nieobecne
Krew nieobecna
Leukocyty nieobecne
Azotyny nieobecne
Urobilinogen w normie
Bilirubina nieobecna
Leukocyty 6 µl [ 0 - 12 ] ~
Leukocyty wpw 1 wpw [ 0 - 5 ] ~
Erytrocyty 6 µl [ 0 - 7 ] ~
Erytrocyty wpw 1 wpw [ 0 - 3 ] ~
Kryształy amorficzne nieobecne [ ] ~
Pasma śluzu nieobecne [ ] ~
Bakterie nieliczne [ ]
Kwas askorbinowy obecny
Rzęsistek pochwowy nieobecne
 
witam mam pytanie czy moje wyniki wskazują cukrzyce ciążowa. dodam ze jestem lekko przeziębiona


Glukoza - test obciążenia glukozą (75g,1h, 2h) Glukoza na czczo 76 mg/dl
Glukoza po 1h 175 mg/dl
Glukoza po 2h 156 mg/dl
Zakres referencyjny:
Prawidłowa glikemia na czczo: 70-99 mg/dl
Nieprawidłowa glikemia na czczo: 100-125 mg/dl, wskazane wykonanie testu OGTT.
Cukrzyca: > 126 mg/dl, wynik uzyskany w dwukrotnym badaniu.
Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.
Badanie wykonano metodą punktu końcowego z oksydazą glukozową.
Badania wykonano










Mocz - analiza ogólna z osadem Barwa jasnożółty
Przejrzystość przejrzysty
pH 5,5 pH
Ciężar właściwy 1,015 kg/l
Białko nieobecne mg/dl
Glukoza nieobecna mg/dl
Ciała ketonowe nieobecne
Krew nieobecna
Leukocyty nieobecne
Azotyny nieobecne
Urobilinogen w normie
Bilirubina nieobecna
Leukocyty 6 µl [ 0 - 12 ] ~
Leukocyty wpw 1 wpw [ 0 - 5 ] ~
Erytrocyty 6 µl [ 0 - 7 ] ~
Erytrocyty wpw 1 wpw [ 0 - 3 ] ~
Kryształy amorficzne nieobecne [ ] ~
Pasma śluzu nieobecne [ ] ~
Bakterie nieliczne [ ]
Kwas askorbinowy obecny
Rzęsistek pochwowy nieobecne
Wynik po 2h masz ponad norme co moze wskazywać na nieprawidłową tolerancje cukru. Wg norm dla kobiet w ciąży:
Na czco: 60-92
Po 1h poniżej 180
Po 2h poniżej 153
Czytałam,ze przeziebienie może zaburzyc wynik. Od razu Cie uspokoje,bo wiem co ja przezywalam. Jezeli dostaniesz skierowanie idz do diabetologa. Dostaniesz glukometr i lekturę co masz jeść. Żadna tragedia, bedziesz mogla sie sama skontrolowac i okazac sie moze,ze wyniki beda w normie. Zawsze lepiej byc swiadomym niz nie wiedziec i krzywdzic maluszka. I sie nie stresuj! Nic okropnego sie nie dzieje. Ja mialam na czczo 93 i dlatego poszłam po skierowanie,okazalo sie ze musze sie pilnować ze sniadaniami a reszte dnia nie musze sie kontrolowac,bo wyniki w normie nawet po czekoladzie. Ale sniadania...nawet mialam cukier 183 :0 teraz wiem co i jak mam robić. Tak więc powodzenia:) moja położna odradzala powtorne badanie obciazenia glukoza,poniewaz okropnie obciaza prace trzustki a glukometr nie zabije :)
 
Dziękuję za odpowiedź. Troszkę się stresuje. Nieszczęście jutro mam wizytę u ginekolog. A jeszcze chciałam wyjechać na majówkę i nie wiem co powie ginekolog. Przed tymi badaniami było wszystko ok.
 
Dziękuję za odpowiedź. Troszkę się stresuje. Nieszczęście jutro mam wizytę u ginekolog. A jeszcze chciałam wyjechać na majówkę i nie wiem co powie ginekolog. Przed tymi badaniami było wszystko ok.
Nie wiem jak u Was ale u mnie czekalam do diabetologa 2 tyg na pierwszy zapis tak wiec majowka powinna byc na spokojnie jeżeli chodzi o cukrzyce ciążowa najczesciej wychodzi w drugim trymestrze. Najwazniejsze to nie stresuj sie na zapas,naprawde. Ja sie okropnie meczylam psychicznie ale super mnie tu dziewczyny uspokoily za co im serdecznie dziękuję!
 
reklama
ja też miałam delikatnie podwyższony po 2 h a potem cukrzyca się rozkręciła, więc dla dobra maluszka poproś o skierowanie, tak jak Natka napisała - to nic strasznego, wszystko da się opanować, im niej nerwów tym lepiej dla dzidziusia!

Ja dziś na śniadanie 3 kromeczki chleba i pokusiłam się o sok pomarańczowy do picia. Cukier 160, już wiem, że sok zdecydowanie odpada :) postanawiam poprawę!
 
Do góry