reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dorota hmm to w sumie dobrze jesz, też mam zalecony ostatni posiłek o 22... I to kanapeczka jakaś?
Mkas oj to piona! U mnie wtedy też była insulina, ale po 20tc ciąży, lato, w ogóle jakoś łatwiej mi się wydawało;)... Tak, ja tej nocnej mam już 8jednostek a możliwe, że zaraz wskoczę na 10:/! Także nic się nie przejmuj, tym bardziej, że wynik faktycznie super! Tylko wiesz, że najlepiej było by od razu to śniadanie zjeść?;) Ja mam też już insulinę do posiłku, póki co 9jednostek do śniadania. Tylko teraz byłam chora, 3 dni leżenia więc w ogóle cyrki były, muszę wyjść na prostą. Co do ketonów hmm w poprzedniej ciąży w ogóle nie miałam badanych, a teraz raz w tygodniu na czczo iprzed głównymi posiłkami mam sprawdzać... zawsze możesz podpytać diabetologa;) !

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A na te paski do mierzenia ketonow trzeba receptę? Jutro mam wizytę i usg, zobaczymy co mi gin powie.

Ja za testy paskowe KETO-DIASTIX 50szt zapłaciłam 17.99 zl bez recepty

I powiem wam dziewczyny, że ja poddałam się z tymi cukrami na czczo. Diabetolog dała mi norme do 100 a mam od 2 tygodni 88-95 pewnie jakbym miała normę do 90 już byłabym na insulinie. Wcześniej miałam 75-85 max. ale coś się popsuło.. Próbowałam już wszystkiego i tak się trzymają więc stwierdziłam, że przestaję wariować skoro diabetolog stwierdził, że jest ok to ufam mu. Tylko dla mnie to jest dziwne te rozbieżności w poglądach diabetologów i ich normach, co diabetolog to co innego mówi..

Niestety nie znam przepisu na gulaszową, bo nigdy nie robiłam nawet takiej dla nie cukrzyków ;)
Polecam grupę czy tam stronę na facebooku "Słodkie przepisy - dieta cukrzycowa"
 
Ostatnia edycja:
Saszowata wiem, że od razu powinnam jeść i zazwyczaj zaraz po mierzeniu to robię, ale czasem to tak mi się nie chce wstawać, że masakra;) Poza tym moja diabetolog powiedziała, że śniadanie do 8 muszę zjeść, ale niekoniecznie od razu po przebudzeniu, więc już nie wiem sama.. Co do ketonów to w poprzedniej też nie kazali mi badać i teraz też ani słowa na ten temat- może co diabetolog to inne zwyczaje, a może to dlatego, że w tych badaniach moczu co robię co miesiąc do gin nie mam śladów ani ketonów ani cukru. Jutro mam diabetologa to zapytam od czego to zależy.
Elim trochę zazdroszczę Ci podejścia Twojego diabetologa- mój jak zobaczy 90 to już każe podnosić dawkę...co nie wspomnę o większych przekroczeniach typu 91 czy 92:p, bo normę mam wyznaczoną do 90. Jakby mój miał podobne podejście do Twojego to też nie byłabym raczej na insulinie albo przynajmniej na mniejszych dawkach, bo ja poza 95 to właściwie nie wychodzę.
 
Właśnie ja nie wiem czy powinnam się cieszyć z tego podejścia czy obawiać, że coś będzie zaniedbane. Tylko, że stosuję się do diety, staram się jeść zdrowo słodyczy nie ruszyłam od 3mcy i cukry mam max do 120 czasami mam przekroczenie ale to się zdarza może raz czy dwa w miesiącu i nie jest to takie jak jak miewają niektórzy 180-190 tylko 130.. Najgorzej z tym na czczo :(
Miałyście dziewczyny robione badanie hemoglobinę glikowaną ? Jak wasze wyniki?
 
Hej,hemoglobine glikowana miałam robiona w szpitalu,wynik bodajze 5,7,diabet. powiedziała ,że jest bardzo dobra.Ketony miałam zbadane ze wzgledu na to ,ze robiłam ogólne moczu dla gin,diabet. na razie nic nie mówiła mi na ten temat,zobaczymy bo też dla niej mam zrobic chyba hem.glik. Jadac do diabet.miałam przekroczenia i własciwie sie nie czepiała,powiedziała ze jest ok i widzi ze stosuje diete bo schudłam ,a niewielkie odchyły nie zawsze moga byc od jedzonka.
Saszowata ,tak własnie zazwyczaj kanapka.
A własnie odnosnie paskow do ketonów to normalnie sie uzywa w tym samym glukometrze czy trzeba miec drugi,bo nie wiem nic na ten temat:confused:
O anemie sie martwie bo to jeszcze daleka droga a tu juz jest,tym bardziej ze do ciązy sie w zaden sposób nie przygotowywałam.A czym wyzsza ciaza tym moze byc gorzej.Po kazdym porodzie mocno krwawiłam i o to tez sie boje .
 
W takim razie moje pytanie wyszło na idiotyczne:rofl::-D.Jak wkładam pasek do glukometru to przez chwilke tez pojawia sie napis ketony czy cos i dlatego takie pytanie i wyczytałam jeszcze ze ketony szybciej pojawiaja sie we krwi niz w moczu....
 
reklama
Do góry