reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Badania zrobiene teraz tylko miec nadzieje ze opadly :) po 2 tyg zjadlam wczoeaj mala kromeczke chleba i bylo tylko 117:szok: czyzby powolutku sie wszystko normowalo???? Licze na to bo im blizej tym trudmiej trYmac mi diete :oops: mysle o grzesznych przyjemnosciach yylko chyba jeszcze watroba mnie trzyma w pionie:p
Kliska alez masz sny ;) ale mi tez sie juz kiedys snilo ze mloda jest z nami :D ale bez drastyxznosci porodu
Ja juz powoli mysle o swietach i zakupach, potem wszystkiego na raz nie kupie a tez z mloda bedzie trudniej. Wiem wiem jest duzo czasu ale uwielbiam swieta BN i tym bardIej sie ciesz ze juz bedziemy we 3 ;)
Dorota37 a dostalas skierowanie na hemoglobine glikowana? Tutaj najlepiej widac jak te cukry wychodza bo sprawdza cukier z 3 miesiecy, ale moze jeszcze za wczesnie.
Ja chyba pojde w srode wczesniej do diabo i sprobuje przelozyc wizyte na tydzien do przodu to wtedy gin mialby wieksze pole do wpisania mnie na cc. Tylko czy sie uda...
 
reklama
Hey Dziewczyny! Czy któraś z Was bierze insulinę? Od trzech dni mimo zwiększania dawki nic mi po śniadaniu cukry nie maleją, dochodzą do 160! Nie mam pojęcia co się dzieje i czemu, skoro pierwsze dni były ok? Chciałam się kontaktować z diabetolog, ale dziś poradnia nieczynna... Macie pomysły?Pomóżcie:(

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej,
z insuliną nie pomogę.
Własnie w szpitalu mi robili hemoglobine glikowaną i było 5,7.Diabetolog szukała badania w moich wynikach i jak znalazła to właśnie powiedziała że bardzo dobrze.Teraz chyba tez mi dała na to skierowanie,ale dobrze nie pamietam a nie mam przy sobie dokumentu.
 
Hej dziewczyny! Byłam na tym szkoleniu o cukrzycy ciążowej i się okazało, że cały czas źle sobie mierzyłam. Mam teraz mierzyć po 2 godzinach (wynik ma być poniżej 100) i nie po każdym posiłku, ale tylko po tych głównych i na czczo. Czuję się, jakbym zaczynała wszystko od początku, heh.
@saszowata Gdzieś czytałam o dziewczynie, która miała podobny problem i się okazało, że insulina nie przedostawała się przez tkankę tłuszczową, ale nie wiem jak to zostało rozwiązane (może dostała większą igłę?) ani czy u Ciebie to jest to samo
 
Soszowata poczekaj bo czasem potrzeba 2-3dni do unormowania sie ilosci jak nie to trzeba bedzie zwiekszac ilosc insuliny, z tego co wiem bo ja na samej diecie jestem.
Kekk a to dziwne ze po 2, w cciazowej zawsze bylo po 1h

I proby watrobowe polecialy w gore teraz sa na 70 ;( najwyzej poki co jak mialam ;(;(;( az chce sie beczec. Juz sama nie wiem co mam jecc zeby bylo dobrze ;(
 
@ZgadnijKto No właśnie jak mi ten mój poprzedni lekarz kazał w internecie sprawdzić co robić z cukrzycą ciążową, to właśnie też przeczytałam, że po 1h się mierzy. Ale krzywą cukrową jak miałam robioną, to po 1h było ok, a po 2h dopiero wysoki wynik. I teraz na tym szkoleniu mi powiedziała babka, że dlatego powinnam mierzyć po 2h.
 
Zgadnij szkoda,że wyniki są podwyższone,ale wiesz co to może oznaczać?
Ja też mam nakaz mierzenia cukru na czczo i po kazdym głównym posiłku,ale po 1 godz.Mam to wyrażnie zaznaczone nawet w ksiązeczce do pomiaru cukrów,obie diabetologiczki mi to podkreslały.
Po obciążeniu glukoza miałam wszystkie wyniki podwyzszone.Mi jeszcze powiedziały,że chore cięzarne mierzą po 1h,a chorzy na cukrzyce nie bedacy w ciąży po 2h
 
Ja też według krzywej miałam najwyższy po dwóch godzinach i szczerze Wam powiem, że na początku to zgłupiałam, bo... diabetolog prywatnie powiedział mi, aby mierzyć cukier po 1,5 godzinie lub po 2, ale zawsze o tej samej porze dnia (o tej samej godzinie codziennie), a potem poszłam na NFZ, bo szczerze to mi ten prywatnie niewiele powiedział (dziwne, bo mu przecież zapłaciłam), no i na NFZ diabetolog powiedziała, że godzinę po posiłku. Więc co lekarz co inna teoria. Był czas kiedy mierzyłam godzinę i 2 godziny po posiłku.
Nie wiem jak to jest z insuliną - no niestety nie pomogę.
 
reklama
Kurde, no to dziewczyny powiem wam, że zgłupieć można :| Wychodzi na to, że co lekarz to inny sposób. Ale tak jak mierzę, to faktycznie bywa, że po 1h jest ok a po 2 już za wysoki. A czasami w drugą stronę. Ale przecież nie będę do końca ciąży mierzyć po 1 i po 2, bo oszaleć można. I bądź tu mądry człowieku
 
Do góry