reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej, dziewczyny!
I ja muszę do Was dołączyć. Jestem teraz w 14tc, najgorsze jest to, że nie dostałam skierowania do diabetologa i właściwie o wszystkim dowiaduję się z internetu :( Dzisiaj mam wizytę u bardziej ogarniętego lekarza i mam nadzieję, że powie mi coś więcej albo da mi odpowiednie skierowanie. Co do wyników to na czczo mam zawsze dobre, za to później różnie bywa... Ostatnio zaczęły mi skakać po drzemce (po jednej kanapce, po której o innej porze mam np. 96, po spaniu skacze do 125). Nie wiem, co o tym myśleć :( Trzymajcie kciuki za dzisiejszą wizytę!

Mi Pani diabetolog w poradni można powiedzieć, że wyraźnie zakazała po zjedzeniu nawet bezczynnego siedzenia a co dopiero drzemki.. Spacer wskazany, przez chwile dałam sie zwariować i po każdym posiłku miałam ochotę isc spalać cukier ale ile można.. Trzymam kciuki za wizyte.
 
reklama
Witam nowe dziewczynki ;) bedzie nas wiecej ;) Tez tak mialam na poczatku ze caly czas cos robilam po jedzeniu zwariowac mozna. Teraz juz troche wyluzowalam ;) ale fakt jak zjem i sie poloze to cukier szybuje w gore
Jet mozliwe ze cukier bedzie ok po 1h a co 2-3h wywali w gore kesli jesz tlusto, tluszcz zawsze wywala pozniej
Niestty czasem produkt dozwolony bardziej wywali cukier niz ten zakazany, ostatnio zapalalam miloscia do lubisiow:o cukier mam po nim ok,a na watrobe to miekkie wiec latwiej jej trawic.
Dzisiaj musialam walnac kawe, zakazana na watrobe ale cianienie mialam 93/56 :o:o:o glowa bolala jak diabli, swiat tanczyl wokol. Jutro powtarzam proby mam nadzieje ze ta dieta cos obnizyla ten alat, bo bardzo rzadko mnie teraz cos swedzi :o wiem ze to swedzenie nie zawsze idzie w parze z cholestaza ale jednak jakas iskierka sie tli we mnie...
Do fryzjera nie dotarlam ale jutro jade do rosmena na promocje i licze ze kupie wszystko co chce :D
 
Przeglądałam forum aby zapoznać się z "problemami" i być bardziej w temacie. Mam nadzieje ze próby wyjdą dobrze a bynajmniej lepiej :) Lubisie.. słodyczy nawet nie tknę bo się boje że sobie cukry popsuje, które ostatnio są dziwnie w normie ale apetyt rośnie i ciągle głodna chodzę. A jak się najem to na max godzinę może dwie i znów czuje gołda. Od początku ciąży waga stoi w miejscu chociaż to dopiero 24 tydzień. Też miewałyście to dziwne uczucie niedojadania?
 
Hej KekkestKek i hej Elim :)
KekkestKek, jak można się do Ciebie inaczej zwracać? ten nick jest trudny :D
Rozumiem Twój ból, ja też na początku czułam się masakrycznie, niczego nie ogarniałam, bałam się cokolwiek zjeść. Ważne, abyś albo została skierowana przez ginekologa albo idź do lekarza rodzinnego i niech Ci da skierowanie do diabetologa. Diabetolog pewnie da Ci skierowanie do dietetyka i będziesz wtedy wiedzieć wszystko. Na obecny stan to radzę Ci nie wariować, ale ogarniczyć produkty z wysokim indeksem glikemicznym - wpisz w wyszukiwarkę "indeks glikemiczny" i zobaczysz jakie to są produkty :) Większość to warzywa, ale ma znaczenie w jakiej formie je jesz: surowej czy gotowanej.
U mnie też na czczo jest zawsze ok, ale różnie jest po posiłku - ja się wynikami powyżej 120 tak do 130 nie przejmuję tak bardzo, bo równie dobrze to może być błąd pomiarowy, z tego co czytałam to błąd wynosi 15% i w dół i w górę. Glukometry nie są takie dokładne jak pomiar z żyły.
Elim, który to Twój tydzień ciąży? Ja tam czasem się skuszę na coś słodkiego - ostatnio spróbowałam gruszkę z 2-3 kawałkami czekolady gorzkiej - rarytas :D Zdziwiło mnie za to jak raz wieczorem mój mąż zrobił gofry, zjedliśmy je z dżemem truskawkowym babci i cukier po tym był 103 - zrobiłam sobie zmierzenie cukru dla siebie. Znalazłam też w jednym indeksie glikemicznym, że Baton Twix ma 44 indeks glikemiczny, a produkty z niskim to te które mają poniżej 55, więc nie wiem. Jeszcze nie próbowałam, ale możliwe, że po nim też cukier nie skoczy zbyt wysoko. Wolę jednak nie kusić losu i jeść to słodkie co na 100% nie zaszkodzi.
ZgadnijKto, ja też muszę się do fryzjera wybrać, ale od wczoraj bardzo boli mnie pachwina i to chyba rwa kulszowa. No masakra jakaś... nie wiem jak sprawić, żeby przestało mnie już to boleć jak chodzę - na szczęście nie boli jak leżę lub jak siedzę.
 
Tez die balam slodkiego na poczatku, ale teraz jak mam tak malo rzeczy do jedzenia i jestem prawie non stop glodna to taka mala rzecz a poprawi na chwilke humor...u mnie leci 33tc na cukrzycowej jestem od 25tc to troche juz przyswoilam wiedzy ;)
Kliska twix moze miec niski indeks ale trzeba przejrzec jeszcze zawartosc tluszu bo moze wywalic pozniej niz po godzinie...
A dzisiaj nie mialam ketonow :D co prawda o 24 zjadlam slodki jogurt i kromke tekturki, o 2.oo wafla ryzowego o 4.00 2 dlugie chrupki kukurydziane o 8.30 cukier 90 :D pewnie jakbym jeszcze z 10 min sie pokrecila a nie mierzyla odrazu to byloby nizej ;)
 
@Elim, no popatrz, tego nie wiedziałam! To teraz znam już przyczynę, drzemki przesunę na po mierzeniu cukru. Jestem cały czas tak bardzo zmęczona, że zupełnie bez drzemki się nie obejdzie.
@Kliska, myślę, że w skrócie Kek wystarczy, będę wiedziała, że to do mnie ;)

Dzięki Wam wszystkim za porady! Szczęśliwa wiadomość - lekarz skierował mnie na "szkolenie", jak to nazwał, do szpitala. Mam nadzieję, że teraz się bardziej mi to wszystko rozjaśni. Z mniej ciekawych rzeczy to pojawiły mi się ciała ketonowe i to chyba całkiem sporo (>80mg/dl). Na razie lekarz mówił, żeby się nie przejmować (ale już się naczytałam w necie i panikuję - pewnie większość z Was wie, jak to jest;), mam pić więcej wody i zobaczyć po tygodniu.
 
Dziewczyny wy to na prawdę jesteście zuch babki ja dopiero 24 tc a już narzekam.. chociaż dietę stosuje już od.. hmm.. pierwszego badania cukru na czczo. Ba! Skierowanie od poradni diabetologicznej, glukometr itp dostałam jeszcze przed krzywa... której oczywiście jeszcze nie miałam co jak dla mnie jest troszkę dziwne. Uważam ze wszystko na razie wychodzi mi na dobre, mam znajome w tym samym tygodniu co ja i po 10kg do przodu a ja sobie stoję na zerze a brzucho rośnie. Ketonów i cukru w moczu brak na wszelki wypadek sprawdzam sama paskami. I na słodkie w postaci gruszki też się skuszę tylko surowej :p Na słodkości typowe poczekam...ale na święta kawałeczka nie odmówię :)
KekkestKek nie wiem jak u Ciebie w szpitalu z takimi szkoleniami ale moje wyglądało tak, że jak weszłam Pani powiedziała mi po krotce czego nie moge jeść (dla mnie wtedy to było prawie wszystko) brzmiało to tak prosze nie jeść bla bla bla wymieniała wszystko po czym dodawała "ale prosze się nie głodzic!" właściwie wyszłam załamana i troszkę rozbawiona bo w brzuchu mi burczało w lodówce same zakazane produkty a w głowie słowa proszę się nie głodzić. A na koniec proszę mierzyć sobie cukier przed dwa tygodnie a jak będzie pani przekraczać normy to glukoza będzie. No i tyle i sobie radź. A o wymiennych WW czy o produktach z niskim indeksem to dowiedziałam się od was śledząc forum..
 
Hej słodkie mamy !!! U mnie już końcówka ciąży i cukrzy ciążowej. Jednak co mnie najbardziej zdziwiło to to, że na ostatniej konsultacji pani diabetolog powiedziała, że kończymy wizyty bo to już 37 tydz. i że mam odstawiać insulinę. Czy któraś z Was się z podobną sytuacją spotkała? Generalnie cukry mam ok ale zastanawiam się czy wgl tak można odstawić insulnę jescze przed porodem?
 
Nie wiem jak z insulina, mnie moja diabo zaskoczyla ze kazala mi przyjsc po 6 tyg dopiero a to przed samy porodem :o
Co do ww tez mi nikt nie tlumaczyl tego sama jakos musze sie zywic a juz teraz to bardIej skomplikowane

Ale musze sie pochwalic bo alat i asat mi spadl i to bardz8 duzo :D bo prawie o polowe, dieta dziala ;) zobaczymy za 2 tyg jak bedie bo witaminy tez odstawilam teraz zaczynam zas brac bo potrzebny mi jod na tarczyce a mlodej kwas foliowy ehhh ale jestem juz w lepszej kondycji ;)
 
reklama
Też nie wiem jak to jest z insuliną, czy można ją odstawić przed porodem. Nie znam się.
Sprawdzam dzisiaj inne pieczywo - jakoś mam ochotę na coś innego - od tygodnia nie jem chleba, bo mi się znudził. właśnie je zjadłam i zobaczymy jak cukier po godzinie.
My na początku też narzekałyśmy, bo to nic prostego. Ja nadal się łapię, że kupuję coś, zaczynam robić, a potem patrzę, że to ma wysoki indeks xD ale jakoś mi po gotowanej kukurydzy nie wyrzuciło :D
Co do Twixa, to tutaj znalazłam to info: Link do: Indeks glikemiczny
No, ale sama nie wiem - chyba wolę już to odstawić :)
 
Do góry