reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej ;)
Powinno mierzyc sie tylko jednym ale sama mierzylam dwoma jak mi paskow braklo pokazywaly tak samo, najlepiej skontroluj w labolatorium zmierz w domu glukometrem i odrazu do labo glukoze na czxzo
 
reklama
Hej ;)
Powinno mierzyc sie tylko jednym ale sama mierzylam dwoma jak mi paskow braklo pokazywaly tak samo, najlepiej skontroluj w labolatorium zmierz w domu glukometrem i odrazu do labo glukoze na czxzo
Chyba tylko to mi zostało, ale krew mam dopiero za 3tyg :(?a tu już 30tydzień. Miałam nadzieję, że któraś z mam miała do czynienia z tymi glukometrami. Btw- dziękuję.
 
Ja krew pobieram 3 razy w miesiacu do 3 roznych lekarzy to latwiej mi dorzucic dodatkowe badanie ;) po ciazy moja zyla bedzie sie dlugo regenerowala ;)
 
Witam, jestem nowa w temacie cukrzycy. Piąta ciąża, 11 tydzień, w morfologii wyszedł mi za wysoki cukier, na próbie obciążenia ponownie wyszedł 94 na czczo. Diabetologa mam za miesiąc (hahaha...), ginekolog też dopiero za tydzień. Czy mogę skądś skombinować sobie glukometr? Od rodzinnego? Czy dziecku nic się nie stanie przez ten tydzień, czy miesiąc czekania na diabetologa?

I drugie pytanie: czy moje strasznie złe samopoczucie w tej ciąży może być związane właśnie z wysokim cukrem? Ciągle boli mnie głowa, brzuch (żołądek, wątroba, jelita, nie wiem), w nocy biegam do toalety i nie "na kropelkę", tylko normalnie, a w dzień jestem nieżywa i nie mam na nic siły :-( Pomóżcie :-(
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny , jestem w 23 tygodniu ciazy mialam robione badanie na obciążenie 75 g 3 punktowe i moje wyniki sa takie na czczo 73 , po 1h 166 norma do 160 tylko ze w Internecie czytałam że poniżej 180 trzeba mieć więc bym się mieściła a po 2h mam 110 wiec jest ok , bardzo się boję nie sądziłam że będzie cukrzyca bo chyba na to wychodzi ze jest , jestem bardzo szczupła i mam nadzieję ze nie schudne jakoś przez ta dietę
 
Witam, jestem nowa w temacie cukrzycy. Piąta ciąża, 11 tydzień, w morfologii wyszedł mi za wysoki cukier, na próbie obciążenia ponownie wyszedł 94 na czczo. Diabetologa mam za miesiąc (hahaha...), ginekolog też dopiero za tydzień. Czy mogę skądś skombinować sobie glukometr? Od rodzinnego? Czy dziecku nic się nie stanie przez ten tydzień, czy miesiąc czekania na diabetologa?

I drugie pytanie: czy moje strasznie złe samopoczucie w tej ciąży może być związane właśnie z wysokim cukrem? Ciągle boli mnie głowa, brzuch (żołądek, wątroba, jelita, nie wiem), w nocy biegam do toalety i nie "na kropelkę", tylko normalnie, a w dzień jestem nieżywa i nie mam na nic siły :-( Pomóżcie :-(

Witam mamaasiaj :) Z tego co czytałam to Twoje objawy mogą być związane z cukrzycą: to że jesteś zmęczona, nie masz na nic siły, chodzenie do wc (choć ja też latam i wiele innych kobiet bez cukrzycy też - ja też latam xD)
Glukometr można kupić nawet przez internet: ja mam od diabetologa Contour plus z Bayera. Paski niestety są drogie. Czemu miałaś tak wcześnie robioną próbę obciążenia? (z tego co mi wiadomo to robi się ją 24-28 tydzień) A czemu masz diabetologa tak późno?? Przez NFZ? U kogo byłaś z wynikami badania obciążenia?

Hej dziewczyny , jestem w 23 tygodniu ciazy mialam robione badanie na obciążenie 75 g 3 punktowe i moje wyniki sa takie na czczo 73 , po 1h 166 norma do 160 tylko ze w Internecie czytałam że poniżej 180 trzeba mieć więc bym się mieściła a po 2h mam 110 wiec jest ok , bardzo się boję nie sądziłam że będzie cukrzyca bo chyba na to wychodzi ze jest , jestem bardzo szczupła i mam nadzieję ze nie schudne jakoś przez ta dietę
Hej fasolka21 :) Na czczo masz w normie (niestety już nie pamiętam ile jest norma, chyba od 60 do 90), po godzinie norma to poniżej 180, a po dwóch norma jest do 152, więc nie masz cukrzycy. Nie masz co się obawiać, naprawdę :) Bądź spokojna w ciąży, bo stresy źle będą wpływać na Twoje dziecko...
 
Witam nowa mamusie ;) idz z wynikami do rodzinnego oni tez rozdaja glukometry i paski bylby tansze, przynajmniej u nas jest tal ze lagodniejsze przypadki cukrzykow prowadzi rodzinny zeby idciazyc poradnie

Rany ja juz nie wiem co mam robic co bym nie zjadla to wychodza ketony o_O idzie oszalec...jem co godzine albo co 1,5 bo i tak czuje glod przed mierzeniem jeszcze wiecej sie nie da zjesc na raz bo wywala cukier wiec jem po 1 kromce chlebka, wychodzi mi kolo 10 posilkow w ciagu dnia:o a ketony i tak sa:( jutro wizyta u diabo, zas sie bedzie darla...kazala jesc w nocy, probuje ale ja czasem nawet na siku sie nie budze mimo ze duzo pije przez caly dzien, a jak jem w nocy to zle to znosze zoladek sie meczy ja nie spie, potem jestem zombie. Wczoraj zjadlam 1/3 kajzerki z zoltym serem i pol szkl mleka 1,5% a i tak 1 plusik wychodzi, dzisiaj zjem pol bulki moze to cos da :(

Sie rozpisalam ale musialam sie wyzalic bo maz juz mnie sluchac nie moze
 
Zgadnij Kto, a ile ty razy mierzysz w ciągu dnia?? bo ja naprzykład już na sam koniec nie mierzę/mierzyłam i jadłam rozważnie, aby nie za dużo cukru, ale być najedzoną i szłam spać. O której idziesz spać, a o której wstajesz? Bo może coś tutaj jest nie tak... Może za mało jesz na te posiłki i powinnaś zwiększyć ilość albo w ogóle zmienić i nie jeść chleba tylko coś co bardziej Ciebie nasyci, a nie podniesie cukru... Kejzerka chyba nie jest najlepsza, bo ona ma w sobie dużo cukru - szczególnie, że jak sama widzisz już w 1,3 jest sporo. Mi na przykład ser też podnosił cukier, za to wędlina, np. polędwica sopocka nie tak bardzo.
Wyżalaj się ile chcesz :) Ja wczoraj miałam cholernego doła :( Z mężem się pokłóciłam w sumie o bzdety, a on też przesadził w kilku momentach, hormony buzują i to wszystko spowodowało, że ryczałam cały wieczór i krew mi z nosa poszła... w ogóle ostatnio coś za często ta krew leci, jak się to nie uspokoi to znów do rodzinnego będę musiała lecieć... eh... :(
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź :) , już z tego wszystkiego zaczęłam ta dietę dla kobiet z cukrzycą :) Ale to może i dobrze bo chociaż zdrowo jem :)
Fasolka, dieta dla kobiet z cukrzycą nie jest zła, ale uważaj na kalorie, bo może Ci spaść waga.
Na Twoim miejscu jak już chcesz w jakiś sposób dobrze się odżywiać to po prostu nie jedz śmieciowego jedzenia: tych wszystkich proszków, gotowych dań, nawet pomidory w puszce nie są za dobre, a zdecyduj się na więcej przerobionych przez siebie produktów. Ważne jest jedzenie ryb, bo rozwija mózg dziecka :) Ponadto warto odrzucić słodycze, lepsze już jabłko od ciasteczka... Co do picia to najlepiej woda, ja piję z cytryną, soki takie przez siebie robione, wyciskane, a odrzucić kawę, bo wypłukuje magnez, herbatę nie tak często, no alkohol i papierosy to już wiadomo... No i ważne, aby dieta była zróżnicowana, czyli nie codziennie na śniadanie dwie kromki chleba z masłem i wędliną, tylko różnicować to: raz sałatka, raz jajecznica, raz musli z mlekiem...
I kontroluj ilość kalorii :)
 
Do góry