reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Aga żyje ;), teraz wizyta 2 września, dzis i wczoraj czułam ruchy i śniło mi sie ze to chyba synek, no moglby taki rodzynek sie pojawić u nas w rodzinie. Wyniki cytomegalii ok 26 dopiero, staram się myśleć ze będzie dobrze, ale nie wiem skąd to sie wzięło... jak Twoja Majeczka? Julka to zarlok, jadla by wszystko, więc jej daje spróbować, z tymi kaszami i mm nie idzie jedynie, pije moje, poki jest ale coraz cieniej.... wieczorem czesto pije cyca i popija woda z butli! Ale sama woda nie da sie oszukac, a znowu mm nestle tez jak sie zorientowala ze to nie woda to placz. Dzis tylko dwie pobudki wiec sukces. Najgorsze to zw nie ma u nas rutyny, raz wstanie o 7 i dzien i drzemki inaczej, raz o 6 no tez wszystko wczesniej. Choc coraz dluzsze czuwanie sie zdarza. Ale sie rozpisalam, lece obiadek gotowac, sadzone beda!

Baaasia jesli masz ketony jedz tlustsza kolacje i koniecznie cos przed snem.

mama czwórki naturalnie synia rodzilas? Jeju spory chlop! ja ledwie cory wycisnelam a o ile mniejsze!
 
reklama
Dla mnie ta cukrzyca jest bardzo trudna. Jakos żołądek mam zaciśnięty. Poza tym nie wszystko rozumiem. Zjem dużo czy tłusto to cukier nie będzie za wysoki?
Dzięki Wam bardzo. Juz wchodzę na te słodkie mamy i się doszkalam
Jaka moze byc np tłusta kolacja? Czy wy smarujecie chleb masłem? Można


Jestem w 35 tygodniu. Skończony 34
 
Witam, mam na imie Patrycja i własnie sie dowiedzialam ze jestem slodka mama, dzisiaj pierwsza wizyta w poradni jednak wizyta u lekarza dopiero 24.08. Wszystkie materialy przestudiowalam ale dalej wszystko dla mnie trudn troche sie gubie w tym co jesc i ile...jestem w 25tc i szukam wsparcia mam nadzieje ze mnie przyjmiecie ;)
 
Witam, mam na imie Patrycja i własnie sie dowiedzialam ze jestem slodka mama, dzisiaj pierwsza wizyta w poradni jednak wizyta u lekarza dopiero 24.08. Wszystkie materialy przestudiowalam ale dalej wszystko dla mnie trudn troche sie gubie w tym co jesc i ile...jestem w 25tc i szukam wsparcia mam nadzieje ze mnie przyjmiecie ;)
Dasz radę. To nie jest aż takie straszne. Jesteś na diecie?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Baaasia najbezpieczniej zamówić pierś na parze, warzywa gotowane, krokiet i surowke, rybe na parze, te zestawy u mnie były ok. Tłusto na ostatnia kolacje to ser zolty i biala bułka zeby nie było tych ketonow. W ciagu dnia tak jak dziewczyny pisaly co 2,5-3 godz jesc posilki, nie omijac, jak byłam głodna to zjadłam pomidora, teraz komponuje posiłki na czuja, nie licze ile kromek, ile wędliny, itd, ale to trzeba sprawdzić na sobie.

Patrycja ja wracalam od diabetologa z placzem, ale od tamtej pory minął przeszło rok i jestem w kolejnej ciąży, boje się powiklan dalej ale tak naprawdę to wszystko idzie na zdrowie, dieta, regularne zdrowe posiłki, ruch, dbanie o siebie. Jutro zrobię fotkę albo napisze kilka przykładowych jadłospisow z mojej ksiazeczki słodkie mamy z countur plus.

Dzis sobie pofolgowalam, płatki kukurydz z mlekiem ok 21 zjadłam, spooooro ich, i cukier 135!Ale to wina i moja i ich.... podobno najzdrowsze kukurydz z biedronki bo najprostszy skład a te nestle to tylko cukier taki cukier inny ale trudno, jutro zjem owsiane na wodzie ;)
 
Super, ze wrzucisz trochę przepisów.
Płatki owsiane super, tez jutro zjem. Wasze podpowiedzi są fajniejsze niz ta strona slodkiemamy. Ja sobie wpisuję wasze propozycje:).



Jestem w 35 tygodniu. Skończony 34
 
Eveee tak dietka musi byc i poki co wszystko to metoda prob i bledow, dobrze ze mama miala glukometr i paski to odrazu moglam zaczac mierzyc (mama ma cukrzyce polekowa)

Edytka123 jak tylko wrocilam od gina posprawdzalam co w ogole moge jesc i jakie sa zagrozenia i wtedy sie poplakalam o ile zrezygnowanie ze slodyczy i cukru jest wyzwaniem ale dam rade, wiekszy wysilek to komponowanie tych wszystkich posilkow zwlaszcza ze mezowi obiadki robie takie jsk przedtem...

Z tymi przepisami to fajny pomysl bo tyle sie tego naczytalam ze troszke sie pogubilam, najwiekszy problem z obiadem bo ile mozna jesc kssze i piers z kurczaka albo rybe...
 
Edytka Maja teraz ciężkie dwa dni. Miała szczepienie i chyba ja po tym coś meczylo a do tego może zeby i to już teraz kły a właśnie słyszałam że z tym ciężko może być.. A ogółem to ok. Jeść je zależni od humoru czasem wszystko a czasem Focha nawet N kisielek mojej roboty ma gdzie to słodkie bo same owoce i teraz jak starsza i cos kwaśnego to szczyptę jej podłodze.

Dziewczyny ja nie wiem czemu ale ksylitol w ciąży nie zalecany. Kiedyś mi się odbiło cos o uszy

Basia ja przy diecie Na mieście nie jadlam nic. Tylko w domu. Robilam sobie tak zeby bylo ok. Dla dziecka byłam w stanie wytrzymać tę wyrzeczenia. Chleb smarowalam masłem. Na kolację tlustsze to np ser żółty albo jakaś ryba tłusta. Ja czasem makrele jadlam

Dziewczyny na obiady trzeba kombinować i probowac. Ja np mogłam taki lekki gulasz z kaszą ciemna i kaszy moglam jeść dużo. Do tego do obiadów surówka z kapusty kiszonej albo ogórki kiszone to obniża cukier ;)
Można lżejszy kapuśniak z kapusty kiszonej zrobić ;)rybę czasem z ziemniakami z ryżem. Trzeba przede wszystkim probowac bo u każdego jest inaczej.
 
reklama
Mama-czworki ja też nie znam tego glukometru o którym piszesz, ale podobnie jak dziewczyny napisały-stawiałabym jednak na to, że ten nowy mierzy dokładniej.
Co do cukru po cieście-ja też czasami tak "grzeszyłam" ;) ale trzeba pamiętać, że po godzinie cukier może nadal rosnąć niestety po tego typu posiłku. No i np zaraz po zjedzeniu czy pół godz po mogło być mega wysoko :) no ale każda z nas chyba raz na jakiś czas jadła coś tego typu bo ileż można w kółko jeść to samo ;)

Edytka ciekawe czy się trafi rodzynek :) :)

Aga to u Was tak jak u nas-ciężkie dni. U nas też szczepienie parę dni temu+zęby i w nocy oczywiście gorączka :/ za to dziś jak nowo narodzoa mimo nocnej gorączki więc muszę spróbować zajrzeć bo może przebiły się te zęby w końcu.
Co do jedzenia to co robisz małej? Ja już pomysłów nie mam! Bo odkąd te zęby u Julki idą to mało co chce jeść, nie chce gryźć zbytnio bo chyba ją boli i najlepiej w kółko jadłaby to co mega miękkie albo półpłynne-kaszę mannę, ziemniaki, zupy-krem czy chleb... no ale ile można w kółko to samo! No i banany u nas królują bo ile dostanie tyle zje.

Witam nowe słodkie mamy :)
 
Do góry