reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Mama czwórki ja sie podpisuje pod tym co Natka pisze ;)
Ja Nie liczylam tez tylko orientacyjnie szykowalam posilki. Rozliczalam sobie czy jedna kromka czy poltora. Ziemniaki na sztuki itp. Po paru dniach już wiedziałam ile moge czego zjeść.
Krotny ja mierzylam ale jak miałam już wyniki ok to czasem rzadziej sprawdzałam.
Co do wagi dziecka moja urodziła się 3400 g 55cm. Tydzień przed terminem. Nie musi być dziecko duże przy cukrzycy bo jak cukry pilnowane itd to z reguly nie ma to az takiego wplywu na dziecko. Natomiast Ja takich najmniejszych ubranek to bym za dużo nie brała bo to maleństwo przecież lada chwilę urośnie :) my akurat mieliśmy masę ciuszkow podostawanych i nic nie trzeba było kupować.
A z tymi terminami tak jest. Ja żeby się dostać do diabetologa tez musiałam załatwiać u dr dopisek PILNE i o tym Mi pani w poradni przez tel mowila
 
reklama
Ja glukometr mialam nowy z poradni accu check. Tamtego nie znam ale ufalabym nowemu. Bo słyszałam o tym że kilku letni moze juz zmieniać wyniki. Dlatego chyba glukometrow nie oddaje się np jesli juz się dostanie z poradni.

Basia zostało ci mało do końca więc Nie ma co się bać itp tylko myśl o dziecku i staraj się jeść normalnie w sensie pod dietę. Ja Rozumiem zachcianki ale przy cukrZycy niestety trzeba się ogarnąć. Wiadomo czasem każdej zdarzy się zgrzeszyc. Ale ty lada chwilą rodzisz i pomysl o tym. Cukry takie wysokie są niedobre dla dziecka. Więc lepiej unikać takich sytuacji. A jak juz zobaczysz taki wynik to postaraj sie poruszać spacer itp to cukier szybciej spadnie.
 
Ja pierwszą ciążę też miałam z cukrzycą. Córka urodziła się pod koniec 37 tc siłami natury i ważyła 3150 g, więc jak na dziecko z ciąży cukrzycowej, to w ogóle mała. :p
Ja też prowadzę dietę metodą prób i błędów. Jeśli zjem czegoś ciut za dużo i podniesie mi cukier, następnym razem staram się zjeść mniej...
 
Dziewczyny a wy regulujeviw tylko dietą czy robicie sobie zastrzyki. Ja tylko dietą i tylko ostatnio miałam wyższe dwa razy. Dziękuję za podpowiedzi


Jestem w 35 tygodniu. Skończony 34
 
Dziewczyny a wy regulujeviw tylko dietą czy robicie sobie zastrzyki. Ja tylko dietą i tylko ostatnio miałam wyższe dwa razy. Dziękuję za podpowiedzi


Jestem w 35 tygodniu. Skończony 34
W pierwszej ciąży do 24 tc do porodu w 37 tc dieta. Teraz jestem w 12 tc i też dieta, ale dopiero od tygodnia wiem, że mam cukrzycę.
 
Byłam dzisiaj w poradni , żeby zweryfikować , czy mój nowy glukometr dobrze mierzy i okazuje się , że chyba wszystkie Abry zawyżają. W gabinecie zabiegowym babka miała też Abrę i pokazała o prawie 20 więcej niż Cera Chek. Potem zweryfikowałam jeszcze z 4 innymi glukometrami i okazuje się, że mój nowy glukometr Cera Chek mierzy bardzo dobrze, za to Abry mają tendencje do pokazywania wyższych wyników.Wychodzi na to, że ta moja cukrzyca to bardziej były błędy w pomiarach bo specjalnie dzisiaj sobie pofolgowałam , żeby sprawdzić cukier tym nowym i zjadłam kawałek ciasta , popiłam cherry coke, po godz. ukazał się moim oczom piękny wynik 122:happy2::happy2::happy2: W ogóle cukry mierzone tym glukometrem są cały czas w normie.Niby na krzywej wynik po godz. 10.85 więc ponad normę, ale jeśli cukry są takie ładne to być może nie będę musiała aż tak ściśle przestrzegać tej diety.:happy2:
 
Mama-czwórki z tymi pomiarami to jest różnie bo pamiętaj że każde mierzenie cukru glulometrem będzie miało inny cukier. Nawet, jesli zmierzysz dwa razy pod rząd z jednego palca i tego samego glukometru to będzie pokazywał inne wyniki, nigdy nie wyjdą identyczne. Podobnie jest z ciśnieniem. Wiec jak Ty zmierzyłaś o różnych porach i innych glukometrach to.nic dziwnego że masz inne wyniki.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kamkaz- w 100% się z Tobą zgadzam. Nigdy pomiary nie wychodzą identyczne nawet z tego samego nakłucia ale uważam, że dokąd za różnica jest nie większa nić 10 to jest ok. U mnie natomiast różnice między jednym a drugim glukometrem z jednego nakłucia lancetem wychodziły nawet 30-40. W gabinecie zabiegowym pielęgniarka zmierzyła mi Abrą i Cera Chek właśnie z jednego nakłucia w ciągu jednej minuty i pomiary różniły się o 20, jak dla mnie to jednak spora różnica.

Moja radość jednak była przedwczesna - po pszennej bułce i połowie parówki- cukier po godzince wyleciał w kosmos- wynik :145:zawstydzona/y: No cóż- jednak bezwzlględna dietka, jak mus to mus...;-) ;)
 
Kamkaz- w 100% się z Tobą zgadzam. Nigdy pomiary nie wychodzą identyczne nawet z tego samego nakłucia ale uważam, że dokąd za różnica jest nie większa nić 10 to jest ok. U mnie natomiast różnice między jednym a drugim glukometrem z jednego nakłucia lancetem wychodziły nawet 30-40. W gabinecie zabiegowym pielęgniarka zmierzyła mi Abrą i Cera Chek właśnie z jednego nakłucia w ciągu jednej minuty i pomiary różniły się o 20, jak dla mnie to jednak spora różnica.

Moja radość jednak była przedwczesna - po pszennej bułce i połowie parówki- cukier po godzince wyleciał w kosmos- wynik :145:zawstydzona/y: No cóż- jednak bezwzlględna dietka, jak mus to mus...;-) ;)
Białe pieczywo to zuo! [emoji48]

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Dziewczyny a wy mierzycie po godzinie czy po dwóch
2. I jaki maks przyjmujecie -120?
3. Trochę nie rozumiem tej cukrzycy dlatego dopytuję.



Jestem w 35 tygodniu. Skończony 34
 
Do góry