reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
do odbijania na ramieniu można brać od razu trzeba tylko zawsze podtrzymywać główkę może gwałtownie się odgiąć do tyłu i pamiętaj że takie dziecko zawsze podwija nóżki czyli nie będzie to typowy pion ponieważ jego ciężar opiera się na tobie
 
Margo u mnie bez zmian. Czekam. Dwa razy dziennie ktg no i cukry mierze. I w końcu jakaś mądrzejsza położna kazała mi wpisywać w kartę te wyniki które robie po posiłkach a nie o stałych godzinach (7, 10, 17), jak miałam to robić.
 
Margo u mnie bez zmian. Czekam. Dwa razy dziennie ktg no i cukry mierze. I w końcu jakaś mądrzejsza położna kazała mi wpisywać w kartę te wyniki które robie po posiłkach a nie o stałych godzinach (7, 10, 17), jak miałam to robić.

Ania no te godziny szpitalne są dobre a myślałam że na to wpadniesz że podaję się po posiłkach a położne już sobie tam wpisują w kartę pacjenta że to z 10 a nie po zjedzonym posiłku np o 11.
Zawsze tak dają instrukcje w szpitalu że pomiary o tych porach ale przecież wiadomo że jak przyniosą śniadanie później lub ja o 15 czy 1h wcześniej lub później jem to podam dopiero jak minie ta 1h po posiłku. Nic się nie martw dobrze ze w koncu się wyjaśniło :-) Powodzenia
 
Luca
Ratunku :( Mierze godzine i dwie po posilkach. Dzis po obiedzie po 1h mialam 175 a po 2h 160. W wiekszosci jak przekraczam po godzinie to po 2h juz jest ok 140...ale kompletnie nie ogarniam tych norm teraz.. :( nie wiem juz komu wierzyc i dlaczego sa takie rozbieznosci. W dodatku jestem wyczerpana i mam wrazenie, ze mi to dziadostwo nie minie...no ale nie zamienilabym posiadania dwojki dzieci na jedno ;) dopiero czuje, ze mam pelna rodzine :)
 
Luca
Ratunku :( Mierze godzine i dwie po posilkach. Dzis po obiedzie po 1h mialam 175 a po 2h 160. W wiekszosci jak przekraczam po godzinie to po 2h juz jest ok 140...ale kompletnie nie ogarniam tych norm teraz.. :( nie wiem juz komu wierzyc i dlaczego sa takie rozbieznosci. W dodatku jestem wyczerpana i mam wrazenie, ze mi to dziadostwo nie minie...no ale nie zamienilabym posiadania dwojki dzieci na jedno ;) dopiero czuje, ze mam pelna rodzine :)

Margo mierzy się po 2h i ja bym tak mierzyła. Pytanie mam czy jesz dalej jak na diecie cukrzycowej czy już białe pieczywo itd?
 
reklama
Margo mierz po 2 h. Oszczędzisz sobie nerwów.
Luca no mogłam sama na to wpaść. Ale ta położna wpisała godzinę rzeczywista i mnie też tak kazała.

Ania spoko najważniejsze że już wiesz. Ja to wpisywalam sobie u siebie 1h po posiłku i im szłam podać a jaka one sobie tam godz wpisały to ich sprawa. Jedna wpisywala co podawałam a inna ta co mnieli jako wytyczne a jak któraś się pyszczylam to mówiłam że mam tak ustalone z lekarzem i nie będę teraz tego zmieniać lub że jest to nie logiczne itp :-)
 
Do góry