reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Aga_agi przepraszam, ze nic nie pisalam, ale tyle emocji. Jeszcze nie urodzilam. Od piatku jestem w szpitalu. W piatek przed przyjazdem zaczal mi czop odchodzic potem mialam mini skurcze i jak na zlosc sie zatrzymaly. Teraz cisza i ciagle czekam. Pewnie jak do jutra nic nie ruszy to lekarze zaczna dzialac. Jedyne co mnie przeraża to fakt, ze na usg wyszlo, ze mala w ciagu 2tyg urosla z 3300 do 4040. Oby sie mylili ;-). Moja kuzynka, ktora rodzila w tym samym szpitalu co ja mowila, ze u niej wlasnie w ostatnich tygodniach waga skoczyla z 3100 do 3800 i tez była w szoku.
 
reklama
Cześć dziewczyny, ale tu cisza, czyżby przez te upały nic się nie chce. U nas powolutku, Asia ma już pół roku i wazy 8 kg nadal jest na cycu, ale próbuje dawac jej wodę i jakieś soczki żeby nauczyła się pić z butli ale na razie ciężko nam idzie... sloiczki wcina ale jakoś tak bez szału.
 
Aniolku moja Ola nie chciała butli i jak miala tak z 5 miesięcy kupiłam ustnik niekapek silikonowy do butelki i dawalam wodę najpierw do zabawy a potem zalapala picie. Ze zwykłego smoka nie umiała nigdy pić
 
Aniołku, my też nada cycujemy, Mania za 2 tyg kończy 8 miesięcy :) Ostatnio odrzuciła obiadkii i nie chce jeść. owocki, je kaszę, ale obiadków nie chce :( 2-3 łyżeczki max. Później robi dziób, jak próbuję jej wmusić to jest płacz i histeria. I tak już ze dwa tygodnie :(
Z wodą powolutku, a się uda :) My zaczynałyśmy 1,5 miesiąca temu, najpierw butla, Mała się strasznie krztusiła, kaszlała, zmieniałam smoki i nadal to samo. Zaczynałyśmy od 10 ml na dobę, więcej nie chciała. Ale byłam uparta, dzień po dniu jej co chwila podawałam butlę, chociaż naookoło słyszałam "dobre razy", żeby jej słodzić, soczki dawać, to będzie pić. Obecnie Mania pije 200-250 ml na dobę :) taki mój sukces :) Ostatnio się przerzuciłyśmy na niekapek i jest ok :)
 
Witajcie :-)
Aniołek
my mamy ten sam problem z tym piciem. Butelki wcale nie chce, kubka tez nie, słomki też. Jesli podam wodę lub sok z łyżeczki to jest ok, choć to strasznie uciążliwe. Może to taki czas, że ta butla nie odpowiada. Wcześniej z niej pił i było ok, a teraz jak widzi to zamyka buźkę i koniec, picia nie ma.
Gusiak Mania to już pannica :-D Szacun za wypijanie wody :tak:. Tez bym chciała żeby Mały tyle wypijał.
 
Iza no to czekamy na info itrzymamy kciuki - chociaż pewnie jest już po :)
Aniołek może faktycznie spróbuj z niekapkiem, może lepiej pójdzie. Młodej tak podawałam jak nie chciała pić wody i jeszcze bezpośrednio ze szklanki albo butli (orginalnej). Dla niej to było ciekawe doświadczenie i frajda, że coś innego i tak właśnie nauczyła się pić wodę :) Teraz tylko wodę pije, żadnych soczków, kompotów czy innych.
Gusiak gratuluję sukcesu. Słodzić dziecku wodę :szok: to może od razu im colę podajmy ;-) Co za ludzie :)

U nas trzecie zębisko wyłazi - górna dwójka. Nika trochę marudzi ale ogólnie nieźle znosi te zęby :) Z jedzeniem nie mamy żadnych problemów otwiera paszczę jak tylko widzi łyżeczkę i nie odpuszcza póki nie pokażę jej pustej miseczki :) Namiętnie robi "kosi łapki" w pakiecie z "taka duża", "brawo" bije nawet przez sen co mnie mega śmieszy :)
 
hej dziewczyny dawno mnie tu nie było, wczoraj robiłam krzywą cukrową i mam mieszane uczucia co do wyniku bo na czczo miałam 5.66 a norma jest do 5.50 a tak po godzinie i dwoch bardzo nisko wyszedł, i nie wiem sama czy przez to ze dzien wczesniej dość zjadlam dlatego mi taki cukier na czczo wyskoczyl. a poza tym Kacper jest chory złapał angine :-( a tak wygląda mój skarbek DSC04457.jpg
 

Załączniki

  • DSC04457.jpg
    DSC04457.jpg
    32,3 KB · Wyświetleń: 49
reklama
Wronak śliczny syncio kurcze czas tak szybko płynie, aż mi się wierzyć nie chce, że Ikula też nie dawno taka malusia była :) Teraz mój kloc prawie 8 i pół kilo waży, a długa jak by jeszcze starsza była :)
 
Do góry