reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

No własnie ja zauwazylam, ze jak zjem kolacje o 22 to rano cukry jako takie, jak nie zjem, to zawyżone.
U mnie tez 10 kg na plusie, nie jest zle, ale jeszcze caly miesiac w domku, a jak jak siedze to wiecej jem:)
Zdecydowanie wiem, ze wolę male posilki co 2-3 godziny, lepiej sie czuje, niz po 3 duzych, mam wiecej energii.
 
reklama
ja też wole kilka mniejszych posiłkoów w ciagu dnia. Jak czasem zjem taaaki mega duży posiłek, to potem jestem taka ospała i ociężała. tez tak macie?
 
Dziewczyny, chciałam się pochwalić wynikami obciążenia glukozą:
na czczo - 71
po 2 godzinach - 79! :-D
Tylko waga niestety do niczego... W ciąży doszłam do 72 kg, ale po porodzie stanęła mi na 63kg i nie chce ruszyć... Raz jest 62, w inny dzień 63, dziś na ważeniu 63,60, bez sensu. A wcale jakoś sobie nie pozwalam. Tylko fakt, wróciłam do białego pieczywa. Kupiłam sobie w prezencie bożonarodzeniowym rowerek treningowy i spróbuję się poruszać...
 
Pingwinek waga spadnie, spokojnie, daj sobie trochę czasu. ... i Gratuluje krzywej.

Dziewczynki z okazji nachodzących Świąt życze wszystkim obchodzącym i nie obchodzącym Świąt - spokojnych dni, w gronie najbliższych, smacznych dań i dużo prezentów:)
 
Pingwinek, Ty w ciąży doszłaś do 72, ja w ciąży wystartowałam z 72, więc czym Ty się przejmujesz? A ważyć się trzeba zawsze rano, na czczo, nago i po siusiu. Wyników z różnych pór dnia, w ubraniach, po jedzeniu itp. nie ma co porównywać.

Myślę, że taka długa przerwa może być właśnie przyczyną wysokiego cukru na czczo. Ja zazwyczaj mam za wysoki jak właśnie za długo nie śpię od ostatniego posiłku, za późno wstanę itp., ogólnie jak za dużą przerwę w międzyczasie zrobię. Organizm wtedy sięga po rezerwy glukozy z wątroby oraz sięga po rezerwy energii z tkanki tłuszczowej, więc nie dość, że się tworzą ciała ketonowe, to jeszcze cukier często jest za wysoki. Niektóre dziewczyny mają nawet zalecenie dojadać w nocy, robią specjalną pobudkę. 15 godzin przerwy to zdecydowanie za dużo, w ogóle nie powinna nam się zdarzać dłuższa przerwa niż 10 godzin.

A z tymi pewniakami to każdy ma inaczej... U mnie np. jeden ziemniak to pewniak na to, że przekroczę 120 ;)

Ja wcinam też jakoś co 2-2,5h mniej więcej i głodna nie chodzę. Mimo wszystko niestety mam raptem 3kg na plusie w tej ciąży. Systematycznie chudnę zamiast przybierać na wadze :( Ale dziecko ma dobre proporcje, więc chyba mu to nie szkodzi.

Walczące z cukrzycą, życzę Wam wytrwałości w dniu dzisiejszym. Ja już wiem, że nagrzeszę. Nie przygotowałam sobie nic 'mojego' a wszystko, co na stole będzie to albo z mąką, albo smażone, albo tłuste, albo ze śmietaną, albo z majonezem, albo z marchewką, albo buraczki, albo z cukrem, tak naprawdę nic się nie nadaje (na dobrą sprawę nawet opłatek, bo to przecież mąka z wodą).

Wesołych Świąt!
 
Dziękuję Wam za cenne rady, macie rację z tym głodzeniem... Już nabieram masy, opowiem później, a tymczasem

Z Okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam spełnienia marzeń i oczywiście cukrów na odpowiednim poziomie :-D.
 
Czesc obzartuszki, jak cukry wigilijne? Mi się cala wigilie udało być w normie, najprawdopodobniej dopiero teraz ja przekroczylam i to niewykluczone, ze solidnie, bo peklam i zjadłam kawałek szarlotki... Wstyd, ale ile się można powstrzymywać? Za 10 minut zmierze cukier i zobaczymy, jam bardzo nabroilam. Ale naprawdę, cala wigilie byłam bardzo grzeczna. Cale szczęście, ze lubię rybe w galarecie :D Teraz mam zapas chyba do końca grudnia..
 
reklama
Moja poprzednia ciąża z cukrzycą wypadała w święta to zajadałam rybkę z piekarnika, kapustę z grzybami, kawałek sernika. Ale oczywiście nie można dać się zwariować tym bardziej w święta:)

Ja ciążę zaczynałam z 73 kg przy porodzie było 69, po 63 a teraz już jest 65 :rolleyes: ale teraz niczego sobie nie odmawiam:sly: jedynie odstawiłam na razie nabiał bo Młodą obsypało.


Dziewczyny wszystkiego dobrego na święta, przede wszystkim dużo spokoju i zdrowia:)
 
Do góry