reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Aureolcia - ja jesszcze na temat karmienia sie nie wypowiadam, ale skoro pokarm sie pojawil to dobrze:-) A jak z "dograniem" sie z Wiktorem?
Nimue - bardzo dziekuje za wsparcie - zly i dobry glina - dobre;-)
Pasek - ogranicz slodycze i slodkie napoje i tak jak Majka pisała czasami sobie zmierz cukier - szczególnir po tych zakazanych rzeczach i zobaczysz jak będzie - powodzenia
Dorotka - i jak po ziemniaczkach młodych? ja jem ziemniaki często - tylko mniejszą porcję i jest ok
Aasica - byle minęło - a rozumiem, że ten zespół minie razem z refluksem:tak:
 
reklama
Witam wszystkie słodkie mamusie:-)

Aureolcia witaj rozpakowana mamusiu:) Dobrze że już jesteście w domku :-D
Wiolan dobrze że w odpowiednim momencie była reakcja no i że już sytuaja opanowana.
Maria ten Twój Bartuś to niezły akrobata. A o te psiaki to się nie martwisz że choćby niechcący mogą coś małemu zrobić jak zostaje z nimi sam??
AAsica napewno będzie dobrze- zresztą jak badania neurologiczne wyszły ok to musi być.Powodzonka i bądżcie dobrej myśli.
Dorotka jak tam po sadzonych z ziemniakami?? Mi jakoś nie służą, mam lepsze cukry po mięsku każdym niż po smażonym jajku.
Nimue te sny to normalka, w ciąży zdarzają się barzo często, opócz szalejących hormonów to też te krótkotrwałe przysypianie spowodowane kilkakrotnym wstawaniem na siusiu i ponownym zasypianiem. Mi takie mniej wesołe na początku się zdarzały .. teraz takie dziwaczne...śniło mi się np że koleżanka która teraz też jest w ciąży urodziła parkę szczeniąt:-)
Pasek ja tez na Twoim miejscu bym kupiła glukometr receptę na paski wypisze ci rodzinny nawet i zmierzyła co jakiś czas na czczo i po posiłku. Będziesz napewno wiedziała czy to to czy nie. Moim zdaniem trochę szkoda ryzykować ewentualne skoki glikemii jeszcze przez 3 tygodnie.

Mamy mające wątpliwości co do szczepień możecie poczytać na www.szczepienia.org.pl -trzeba się zalogować.
 
aasica a jaki twoja miała przy wypisie poziom bilirubiny? Bo mój miał 14 czegos tam. Dostaliśmy LUMINALUM UNIA mam podawać 2 razy dziennie po pół tabletki.

Andzia jak widzisz jak cycki puste to on głodny, a jak cycki chcą eksplodować to ten śpi :eek:

Pielęgniarka mi powiedziała że dzieci z podwyższonym poziomem bilirubiny sa ospałe i nie chca jeść, więc przed chwilą myślałam że mi cycki wybuchną a Wiktor nie wzruszony :szok: Dzisiaj śpi caaały dzień i do każdego jedzenia muszę go budzic :eek:

Kurde nie pamietam jak sie wstawia suwaczka :confused:
 
Hej

no jestem po wizycie. A wiec tak coreczka wazy ok. 1700g. Szyjka faktycznie ma lekkie zewnetrzne rozwarcie, ale poniewaz jestem juz po ciazy to w kolejnych ma prawo sie takie cos zdarzac, co innego gdy jest to ciaza pierwsza. Poza tym szyjka dluga i skierowana ku tylowie, wiec lekarz mowi, ze nie przejmowac sie za bardzo, odpoczywac, polegiwac i bedzie ok. W 36 tygodniu odstawimy luteine i bedziemy czekac na nature :-)



A druga sprawa zapytalam o poradnie diabetolgiczna - jaki sens mojego jezdzenia jest w sytuacji gdy nie przekraczam norm. No i powiedzial, ze on oficjalnie nie moze mi powiedziec ze mam nie jechac, ale.....wyjazdy przyniosa mi wiecej szkody niz korzysci i mam nie jechac, chyba, ze cukry przekrocza normy,a jak nie mam dac sobie spokoj i nie jezdzic tylko po to by pani w zeszyt zajrzala i powiedziala do zobaczenia za miesiac ;-)
 
Pasek- super, że szyjka ok :)
Ja też staram się optymalnie długo synka w brzuszku przytrzymać i chyba dopiero pod koniec lipca będę spokojniejsza...
Co do wcześniejszego rozwiązania ciąży, to może chodzić o to, że w niewyrównanej cukrzycy szybciej starzeje się łożysko i maluszek może być narażony na niedożywienie i niedotlenienie...
Poza tym chyba lepiej, jeśli dziecko jest możliwie najkrócej narażone na wysokie cukry w krwi matki i powikłania cukrzycy- już tu kiedyś dziewczyny pisały, że hiperglikemia ciężarnej= hipertrofia płodu + różne zaburzenia elektrolitowe i spadki cukru u dziecka po urodzeniu...
Ale to wariant, gdybyś miała problemy z cukrami, a tego nie zakładamy :-)

Aasica- nigdy nie słyszałam o takim zespole, w necie znalazłam info, że wyleczenie refluksu powoduje ustąpienie objawów zespołu (ale to już chyba sama wiesz), więc to chyba nie najgorsze rozpoznanie...Dużo zdrówka dla Hani!

Elmoo, no niezły sen z tą koleżanką i szczeniakami, ja aż takich nietypowych nie mam, przynajmniej tych z ciążą związanych...
No i to prawda, co piszesz- oprócz wstawania do kibelka jeszcze często mały w brzuchu dokazuje (najczęściej o 4 nad ranem) i budzę się co 10 min...
Przynajmniej mam trening przed docelowym przebudzaniem się w nocy już po rozpakowaniu :)
 
Dorotka - i jak po ziemniaczkach młodych? ja jem ziemniaki często - tylko mniejszą porcję i jest ok

wiesz co nie moglam sie oprzec i zjadlam sporo niepowiem,ale po 1 h cukier 134 wiec ponizej 140,chyba nastepnym razem zrobie tak jak piszecie ,rozwale te porcje na dwie czesci i bedzie lepiej

a tak wogole to chyba mi sie zolądek skurczyl bo prawie wcale glodu nie odczuwam i waga w miejscu stoi

Dorotka jak tam po sadzonych z ziemniakami?? Mi jakoś nie służą, mam lepsze cukry po mięsku każdym niż po smażonym jajku.

no wlasnie tak jak napisalam po mniejszych porcjach powinno byc oki,ale wole nie przesadzac

Hej

no jestem po wizycie. A wiec tak coreczka wazy ok. 1700g. Szyjka faktycznie ma lekkie zewnetrzne rozwarcie, ale poniewaz jestem juz po ciazy to w kolejnych ma prawo sie takie cos zdarzac, co innego gdy jest to ciaza pierwsza. Poza tym szyjka dluga i skierowana ku tylowie, wiec lekarz mowi, ze nie przejmowac sie za bardzo, odpoczywac, polegiwac i bedzie ok. W 36 tygodniu odstawimy luteine i bedziemy czekac na nature :-)



A druga sprawa zapytalam o poradnie diabetolgiczna - jaki sens mojego jezdzenia jest w sytuacji gdy nie przekraczam norm. No i powiedzial, ze on oficjalnie nie moze mi powiedziec ze mam nie jechac, ale.....wyjazdy przyniosa mi wiecej szkody niz korzysci i mam nie jechac, chyba, ze cukry przekrocza normy,a jak nie mam dac sobie spokoj i nie jezdzic tylko po to by pani w zeszyt zajrzala i powiedziala do zobaczenia za miesiac ;-)

Starlet to dobrze ze wsio oki,a skoro cukry oki a tymi wyjazdami balaganu sobie mozesz narobic to faktycznie lepiej nie jedz

ja jade w poniedzialek pierwszy raz do diabetologa,pokaze co zrobilam przez ten czas i poprosze zeby jakos za szybko ta nastepna wizyta nie byla bo jakos mi sie te wyjazdy nie usmiechają,a i tak jeszcze dwa razy do zakaznika musze pojechac


co do lezaczka to ja nie pomoge,mamy po corci inny model

milego wieczoru dziewczyny
 
Aasica no strasznie ci współczuję tych przygód z Hanią, ale najważniejsze żeby neurologicznie było wszystko ok. Trochę mnie dziwi ta wypowiedz lekarza że chusta absolutnie nie !!! w ksiązke Tracy hogg - Język niemowląt jest napisane że chusta na refluks najlepsza i z zasady by się tak myślalo że pozycja pionowa pomaga!

Któraś pisała że koty mamy kleszcze sprowadzają do domu- to strasznie dziwne bo do kotów się niezwykle rzadko kleszcze przyczepiają. Ja mam kota wychodzącego, który śpi centymetr od łóżka Bartka na wysokości jego głowy i kot moj jest cały czarny więc teraz panikuję!!!

Elmoo - moje mopsy się panicznie ludzi boją i dzieci najbardziej, jedna mopsica do niego podchodzi ale jak wyciąga Bartek do niej ręce to ucieka jak najdalej. Zresztą mopsy nie potrafią chyba gryźć. Jedna nawet mięsa surowego się boi i ucieka jak dostanie. zresztą muszą się z Bartkiem dogadać, ja cię wychowałam z psem i jadłam z nim jednej miski.

Stralet - zaciskaj nogi :) siedz w domu a nie jakieś wizyty u diabetologów :-D

Emka - ty to dziwne pytania masz :) 1 i 2 trójka na dłuuugo odpada :)
 
reklama
dorotka a jakie Ty normy przyjełaś, bo dla mnie Twój wynik byłby już przekroczeniem, ja mam do 90 na czczo i do 120 po 1h?

no tak jak dziewczyny mi napisalay ze jest na karowej gdzie jade w poniedzialek do 90 na czczo i do 140 na 1h po posilku

wiec jeszcze nie przekroczenie
 
Ostatnia edycja:
Do góry