reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Joasiu mam pytanko jak dostałaś insulinę to dlatego że dieta nie wystarczała?
a jak tak to dużo przekraczałaś normy ja mam takie normy:
na czczo od 70 do 90 godz. po posiłku od 90 do 120.
czasami zdarzy mi sie przekroczyć ale to zawsze z mojej winy bo albo zjem za dużo albo jakiś mały grzeszek i nie wiem czy wtedy to również zalicza sie do insuliny?

Pozdrawiam i witam słodkie mamusie:-)

Strasznie masz rygorystyczne normy, przynajmniej po posilku... ja mam do 140, z reguly mieszcze sie do 120 i poniewaz nie tyje lekarze kaza mi wiecej jesc :-D Wiec sie zmuszam, a efektu brak :baffled:

u mnie wszystko ok :)
mam pytanie.. na kolejnej wizycie mam miec badanie: posiew odbytu... :| wiecie moze jak robi sie takie badanie i jak ono wogole wyglada ? :|

Masz pewnie wymaz w kierunku paciorkowca... Pobieraja taka specjalna bagietka z tylka:rolleyes2: Nic skomplikowanego i strasznego. A i z reguly robi sie razem wymaz z pochwy i odbytu....
 
reklama
witaj emka:)
pierwszy raz słyszę o takim badaniu ciekawe ja takiego jeszcze nie miałam,
i jak paseczki już masz do mierzenia cukrów?
mi się moje kończą muszę poprosić lekarza o receptę.
 
Masz pewnie wymaz w kierunku paciorkowca... Pobieraja taka specjalna bagietka z tylka Nic skomplikowanego i strasznego. A i z reguly robi sie razem wymaz z pochwy i odbytu.


no wlasnie bede miala i z pochwy i z odbytu :| i jak wyglada takie badanie ? jak je sie przeprowadza tzn na fotelu ginekologicznym czy jak ? :|
 
no wlasnie bede miala i z pochwy i z odbytu :| i jak wyglada takie badanie ? jak je sie przeprowadza tzn na fotelu ginekologicznym czy jak ? :|

ja go jeszcze nie mialam, ale z tego co wiem to wlasnie na fotelu sie pobiera:-) w moim laboratorium robi to polozna, ale wiem, ze czasem tez lekarz w czasie wizyty pobiera

xmila masz super normy do 140 tez tak chcę:tak:
co inne miasto to inne normy ciekawa sprawa:-D

No niestety tak to jest z tymi normami... U mnie jakos generalnie jest luz, bo po 5 tygodniach pomiarow 4x dziennie lekarka kazala mierzyc co 2-3 dni... wiec jestem malo pokluta:-) ale mierze zawsze jak zjem cos czego jeszcze nie jadlam...
No i juz mi niewiele zostalo do konca :szok:
A z tego co wiem, to insuline wprowadza sie wtedy, kiedy dieta nie daje efektu, wiec chyba nie powinnas sie martwic :tak:
 
wlasnie za 2 tyg bede miala pobierany w gabinecie. to cos wkladaja do srodka czy tylko do odbytu przykladaja ? mam nadzieje ze nie bede musiala sie wypinac tylko normalnie na fotelu ginekologicznym mi pobiora ! ehh... mam o czym myslec :/
 
No niestety tak to jest z tymi normami... U mnie jakos generalnie jest luz, bo po 5 tygodniach pomiarow 4x dziennie lekarka kazala mierzyc co 2-3 dni... wiec jestem malo pokluta:-) ale mierze zawsze jak zjem cos czego jeszcze nie jadlam...
No i juz mi niewiele zostalo do konca :szok:
A z tego co wiem, to insuline wprowadza sie wtedy, kiedy dieta nie daje efektu, wiec chyba nie powinnas sie martwic :tak:[/QUOTE]

Ja już na diecie jestem od 18 tyg. ciaży dosyć wcześnie wykryta i tak mi już coraz ciężej tyle smakołyków a tu tylko popatrzeć i powąchać mozna:-) ale jak juz tyle wytrzymałam to muszę wytrzymać do końca.Ja również nie muszę się codziennie kłuć ze względu na dobre wyniki ale i tak mierze dla własnego spokoju:)
 
Emka, nie mysl o tym :) Osoba, ktora pobiera robi to setny raz ;) i nie slyszalam nic o wypinaniu :)


Megi, to rzeczywiscie szybko wykryli :) U mnie odrobine pozniej i na diecie jestem od 20tc... Najgorsze byly swieta....
Ale damy rade :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
wlasnie za 2 tyg bede miala pobierany w gabinecie. to cos wkladaja do srodka czy tylko do odbytu przykladaja ? mam nadzieje ze nie bede musiala sie wypinac tylko normalnie na fotelu ginekologicznym mi pobiora ! ehh... mam o czym myslec :/
emka przeczytałam na necie że to badanie wykonuje sie między 32 a 37 tyg, ciąży wykonuje go lekarz ginekolog na fotelu ginekologicznym i jest to tylko pobrany wymaz wiec nie ma co się martwić:-)
 
Do góry