reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

witajcie w ten pochmurny ale i mrozny dzien, pytalyscie o chleb z biedronki no wiec ja kupuje caly czas odkad mam stwierdzona cukrzyce i on jeden mi nie podnosi cukru ale to pwenie rzecz indywidualna jak ze wszystkim chlebek nazywa sie zlocisty pelnoziarnisty polecam sprobojcie:))))

dzieki mgielka, dzisiaj go kupię i sprawdzę:-)
 
reklama
Mariola nie chcę Cię straszyć ale ja też tak miałam a później po obciążeniu wyszło jak wyszło:sorry: ale może u ciebie bedzie inaczej. trzymam kciuki. Dlaczego pobierali Ci z palca?

Lolcia ja mam zasadę że codziennie pobieram z innego palca. Ale nie pobieram z kciuków i z małych bo jakoś mi z nich nie wygodnie. A z małego strasznie boli.:eek: Ja pije między posiłkiem a mierzeniem wodę (dużo), kawkę i herbatę zieloną i u mnie nie ma to żadnego wpływu. Bo z tego co pamiętam ze szkolenie to chyba wcale nie ma ale trzeba uważać na owocowe herbatki. ja piję takie cienkie.
 
Dziewczynki....macie jakąś diete? jeśli tak to powiedzcie czego unikać będąc "słodką mamuśką"? mam miec powtórzone badanie na glukoze bo wyszło mi 169, jednak dopiero za miesiac zrobie bo u mojego gina terminy pozajmowane :/ - a chciałabym wiedziec co jeść żeby wyniki nie wyszły złe :/:sorry:
 
Właśnie wróciłam od lekarza i mam mega załamke. Siedzę i ryczę. bardzo boję się o mojego maluszka bo przez tydzien przybrał tylko 50g i waży 2191g. Mieli ciąć 17 grudnia a ze względu na wagę małego 17 mam jeszcze wizytę u lekarza i wtedy zapadnie decyzja o cięciu. najprawdopodobniej bede w szpitalu na świeta. Na dodatek nie ma odwiedzin więc święta spędzę sama z małym w szpitalu. :-:)-:)-( te kłucia które czułam w połączeniu z dziwnym uczuciem dały dwa cm rozwarcia. Lekarz mówi, że do cięcia powinien dociągnąć do 2,5 kg. Mam nadzieję, że to wszystko dobrze się skończy bo mam już serdecznie dość. Chciałabym już być z maluchem w domu...:frown::frown::frown:

mcgosia83
dlaczego chcesz czekać aż do wizyty u gina? test obciążenia glukozą możesz zrobić bez zlecenia lekarza, nie musisz miec przekazu. To badanie nie jest drogie. Jeżeli wprowadzisz dietę a test zrobisz po miesiącu jej stosowania to i tak to nie będzie miało wpływu na wynik. Jeżeli z Twoją trzustką coś jest nie tak to mimo diety i tak to wyjdzie w badaniu. Nie da się tego obejść. Na pocieszenie poweim Ci, że wiele dziewczyn miało kiepski wynik po 50g a po 75 wszystko było ok. Więc głowa do góry. Nie zakładaj od razu najgorszego bo mioże się okazać, że Ciebie to nie dotyczy.:tak: Oczywiście napisz jak zrobisz test na 75g. A może zadzwoń do swojego gina i powiedz jaka jest sytuacja?
 
Kaśka też o tym myślałam co będzie potem......miejmy nadzieję że to się unormuję.
A przed ciążą byłaś okrąglejsza??
.

co do mojego wyglądu to chudzielec byłam i jestem
teraz ważę 46 kg
ale to ze stresu mi tak spada waga normalnie ważę 50

ogólnie biegam po lekarzach i badaniach z moim wcześniaczkiem więc jestem padnięta
 
Właśnie wróciłam od lekarza i mam mega załamke. Siedzę i ryczę. bardzo boję się o mojego maluszka bo przez tydzien przybrał tylko 50g i waży 2191g. Mieli ciąć 17 grudnia a ze względu na wagę małego 17 mam jeszcze wizytę u lekarza i wtedy zapadnie decyzja o cięciu. najprawdopodobniej bede w szpitalu na świeta. Na dodatek nie ma odwiedzin więc święta spędzę sama z małym w szpitalu. :-:)-:)-( te kłucia które czułam w połączeniu z dziwnym uczuciem dały dwa cm rozwarcia. Lekarz mówi, że do cięcia powinien dociągnąć do 2,5 kg. Mam nadzieję, że to wszystko dobrze się skończy bo mam już serdecznie dość. Chciałabym już być z maluchem w domu...:frown::frown::frown:
Rzeczywiście nienajlepsze wiadomości.. ale nawet jeśli przyjdzie Ci spędzić w szpitalu, to wcale nie będziesz SAMA Z MAŁYM, tylko będziecie RAZEM Z MAŁYM. Czyli wcale nie będziesz sama!!
nie masz łatwej tej ciąży, ale dasz rade :tak: nie rycz :tak:
 
Właśnie wróciłam od lekarza i mam mega załamke. Siedzę i ryczę. bardzo boję się o mojego maluszka bo przez tydzien przybrał tylko 50g i waży 2191g. Mieli ciąć 17 grudnia a ze względu na wagę małego 17 mam jeszcze wizytę u lekarza i wtedy zapadnie decyzja o cięciu. najprawdopodobniej bede w szpitalu na świeta. Na dodatek nie ma odwiedzin więc święta spędzę sama z małym w szpitalu. :-:)-:)-( te kłucia które czułam w połączeniu z dziwnym uczuciem dały dwa cm rozwarcia. Lekarz mówi, że do cięcia powinien dociągnąć do 2,5 kg. Mam nadzieję, że to wszystko dobrze się skończy bo mam już serdecznie dość. Chciałabym już być z maluchem w domu...:frown::frown::frown:

mcgosia83
dlaczego chcesz czekać aż do wizyty u gina? test obciążenia glukozą możesz zrobić bez zlecenia lekarza, nie musisz miec przekazu. To badanie nie jest drogie. Jeżeli wprowadzisz dietę a test zrobisz po miesiącu jej stosowania to i tak to nie będzie miało wpływu na wynik. Jeżeli z Twoją trzustką coś jest nie tak to mimo diety i tak to wyjdzie w badaniu. Nie da się tego obejść. Na pocieszenie poweim Ci, że wiele dziewczyn miało kiepski wynik po 50g a po 75 wszystko było ok. Więc głowa do góry. Nie zakładaj od razu najgorszego bo mioże się okazać, że Ciebie to nie dotyczy.:tak: Oczywiście napisz jak zrobisz test na 75g. A może zadzwoń do swojego gina i powiedz jaka jest sytuacja?


Będę czekać na konsultacje wyników z ginem, zlecenie badania już mam.

PS. współczuję CI z tymi Świętami w szpitalu :-( Ale głowa do góry, może będzie lepiej niż lekarz mówi :) nie denerwuj się na zapas, bo to też wpływa na ciążę:tak:
 
Aga moja w 36 tc ważyła 1960 więc się nie martw wagą moja też nie przybierała w brzuszku ale jak się urodziła to zabrała się do pracy i waży ponad 3 kg
no i jak Iza napisała będziesz razem z synkiem:tak:
głowa do góry już niedługo będziesz tuliła swój największy skarb

przepraszam teraz nie nadrobię co u Was
 
Ja jestem w grupie ryzyka,moja siostra miala cukrzyce ciazowa i moj jest cukrzykiem.
Na razie mam przestrzegac diety tj ograniczyc slodycze,ryz,chleb,ziemniaki a na badanie mam isc dopiero po nowym roku i nie wolno mi przytyc:-(,bedzie ciezko bo mam straszna ochote na slodkie:eek:
 
reklama
Witam słodziutkie.

Ja po wizycie u diabetologa.Dziś była MIŁA:tak::tak::tak: a to dlatego że byli z nią studenci!!!!Więc miała czas:cool2:

No i co znowu szok..........powiedziałam że ranne cukry ok tyle że jakieś 3 razy
miałam przekroczone 120 po 1h .Miałam 128, 121, 130

A ona na to że jak w ciągu tygodnia przekroczę powyżej 120 z 3 razy:szok::szok:
to mi walnie insulinę i mam pojawić się jak najwcześniej:crazy::crazy:.

Dodam że byłam u niej jakieś 2,5tyg temu.
Myślałam że mogę zgrzeszyć:shocked2::shocked2:

A tu szok.

Mgiełka jak dobrze pamiętam TY nie bierzesz insuliny, jak u Ciebie z tymi cukrami???
przekroczyłaś kilka razy taki wynik??

Locia ja jestem w ok 28 tyg. mała waży 914g, pan doktor powiedział że ok.

AgMich uspokój się.Może skończy się inaczej:tak::tak:
A co do wigilli to powiem Ci że ja postanowiłam spędzić ją prawie sama!!!!
Męża wysyłam do teściów, mama może do mnie przyjdzie albo ja do Niej ale nie będę na Żadnej Kolacji!!!

Stwierdziłam że nie będe patrzeć jak wszyscy jedzą :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:bo się przy tym stole rozwyje i i tyle z tego będzie.Albo walne tym talerzem:wściekła/y::wściekła/y: na samą myśl mam "hercklekoty"
A że uparta jestem zdania nie zmienie przez co kłócę się z moim bo ten nigdy na diecie nie był i nie wie co to znaczy a ja zrobię wszystko żeby się nie skusić na to jedzenie.

Więc nie martw się Twarda z Ciebie Babka i głowa do góry....potem będą pączki;-)
 
Do góry