reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Kazimiera 1987 często sprawdzam rano cukier z dwóch palców na wzgląd wysokości i zdarza się, że pomiar się różni ale maksymalnie 2-3. cukier może się różnić np przez to, że nie można po ukuciu wycisnąć z palca krew, należy tak ukuć żeby ona wyleciała. W moim przypadku niestety nie zawsze tak się zdarza:-(

Mariola ja jem przede wszystkim jabłka, ale te mniej dojrzałe, próbowałam kiwi i cukier też był w normie. Cytrusy ograniczam do minimum bo mój gin pow, że lepiej nie jeść bo bardzo często uczulają, więc stosuję się do tego. Można jeść ser żółty, wędliny, mięso białe, ryby i tak jak pisała Koleżanka jajka:-) - tym można się dopchać. :-) W sklepie patrz na ilość węglowodanów w produkcie.
 
IzaBK też ci gratuluję!!!rewelacja, że masz to już za sobą - ale podziwiam że dałaś radę z tą rączką z przodu.
Kuroslaw- ponieważ mam lekarza na Karowej poszłam dzisiaj na wizytę do niego, a diabetologa mam na Starynkiewicza i byłam już przekonana, że będę rodzić na Starynkiewicza a tu cholera znowu mam mętlik w głowie. Bo mój lekarz na Karowej lekko się obraził, że chodzę do diabetolog na Starynkiewicza i chce mnie przepisać na Karową, a wogóle od tego piątku będę miała co tydzień KTG na Karowej i coś mój lekarz napomknął, że przed terminem będę musiała leżeć na patologii- ale nie wiadomo jeszcze ile przed bo to zależy od KTG i wyników.
No i teraz już nic nie wiem, bo nie chcę już zmieniać lekarza a nie chcę też rodzić na Karowej :eek: przecież to oszaleć można.
A co do moich cukrow to na czczo znowu miałam ponad 100 - pomimo zwiększonej dawki insuliny. I jem już pół chleba razowego dziennie- źle mi od tego ciągłego jedzenia a pomimo tego schudłam kilo! i ginekolog kazał mi więcej jeść!!! ale ja już nie mogę jeść i nie mam pomysłów a źle mi od tego chleba i chleba!!! a po jogurtach mam cukier jakbym z tonę czekolady zjadła!
A kazimiera1987 mnie załamała! Ja mam 164 wzrostu i ważę 77 kg teraz! 10 kg przytyłam od początku ciąży, bo przed ciążą też 10 kg i się okazało że mam niedoczynność tarczycy i teraz non stop hormony jeszcze wtryniam. A mój lekarz każe mi tyć! Pozatym jestem po operacji kręgosłupa i mam dodatkowo 2 dyski wypadnięte i każdy kilogram to ból!
Ah już bym mogła rodzić............
 
IzaBK też ci gratuluję!!!rewelacja, że masz to już za sobą - ale podziwiam że dałaś radę z tą rączką z przodu.
Kuroslaw- ponieważ mam lekarza na Karowej poszłam dzisiaj na wizytę do niego, a diabetologa mam na Starynkiewicza i byłam już przekonana, że będę rodzić na Starynkiewicza a tu cholera znowu mam mętlik w głowie. Bo mój lekarz na Karowej lekko się obraził, że chodzę do diabetolog na Starynkiewicza i chce mnie przepisać na Karową, a wogóle od tego piątku będę miała co tydzień KTG na Karowej i coś mój lekarz napomknął, że przed terminem będę musiała leżeć na patologii- ale nie wiadomo jeszcze ile przed bo to zależy od KTG i wyników.
No i teraz już nic nie wiem, bo nie chcę już zmieniać lekarza a nie chcę też rodzić na Karowej :eek: przecież to oszaleć można.
A co do moich cukrow to na czczo znowu miałam ponad 100 - pomimo zwiększonej dawki insuliny. I jem już pół chleba razowego dziennie- źle mi od tego ciągłego jedzenia a pomimo tego schudłam kilo! i ginekolog kazał mi więcej jeść!!! ale ja już nie mogę jeść i nie mam pomysłów a źle mi od tego chleba i chleba!!! a po jogurtach mam cukier jakbym z tonę czekolady zjadła!
A kazimiera1987 mnie załamała! Ja mam 164 wzrostu i ważę 77 kg teraz! 10 kg przytyłam od początku ciąży, bo przed ciążą też 10 kg i się okazało że mam niedoczynność tarczycy i teraz non stop hormony jeszcze wtryniam. A mój lekarz każe mi tyć! Pozatym jestem po operacji kręgosłupa i mam dodatkowo 2 dyski wypadnięte i każdy kilogram to ból!
Ah już bym mogła rodzić............


oczywiscie nie chce nikogo zalamywac:no: ja poprostu nigdy tyle nie wazylam i nie mialam nigdy problemow z waga. Nie mowie ze teraz mam, zobaczymy co mi powie jutro diabetolog
 
Maria28 co do wagi to przytyłam 18, a teraz wychodzi jakieś 16kilo. Przy 164cm ważę 71kg, czuje, że mi ciężko ale wierzę , że uda nam się wszystkim powrócić do prawie normalnej wagi;-) Prawie normalnej bo czuje już jak smakuje pączek z lukrem hi hi ;-);-) Pewnie gdyby nie cukrzyca to przytyłabym do 30kilo. Chyba ktoś nade mną czuwa:-D
Moje cukry ranne dzisiaj to 99:-D rewelacja!!!! Oczywiście w moim przypadku!!!!

Dziewczyny czy można jeść chleb np sło necznikowy jeżeli się karmi? Zaczynam zastanwiać się nad dietą karmiącej mamy i coraz więcej mam pytań i coraz większego stracha:szok:
Miłego dzionka wszystkim życzę:-)
 
Witajcie mamusie.Jak tam Wasze cukry, bo taka cisza od rana...
U mnie na czczo 76 a po śniadanku 103 więc widzę że dieta pomaga.
Zobaczymy jak będzie po obiadku....

 
hej dziewczyny, dawno mnie tu nie bylo, widze ze sporo nowych mamus cukrzycowych, jesli chcialbyscie kilka przepisow na posiki sluzę pomoca, ja walcze z cukrzyca od 24 tygodnia, obecnie to moj 31 tydzien, pozdrawiam goraco:)))))))
 
reklama
Witam!! i również gratuluję świeżo upieczonej mamusi:-)
mi wczoraj diabetolog podniósł dawke insuliny nocnej do12j, bo nie spadało poniżej 90, i dzisiaj rano niespodzianka 85:-D
polecam fajny przepis na placki-naleśniki np na podwieczorek, u mnie po nich zawsze w normie cukry, a jem dość często
1jajko
mleko
odrobina cukru waniliowego (lub bez)
otręby żytnie
z tych składników mieszamy ciasto w zależności czy chce się naleśniki -to więcej mleka, czy placuszki -więcej otrebów, smażymy to na patelni, ja do tego smaruję cieniusieńko dżemem i pyyycha:-p
dziewczyny czy Wy też macie takie blokady przed wstrzyknieciem insuliny??
bo ja co wieczór "modlę sie" przed tym z 15 min :wściekła/y:
 
Do góry