reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Oczywiście najprawdopodobniej jest to spowodowane świętami, ale z czasem te cukry rano są coraz trudniejsze do opanowania. 94 to jeszcze nie jest dużo :)
Nasz wpływ na cukry rano jest mniejszy niż na te po posiłku.
Dzisiaj spróbuje znowu wstać pare razy w nocy i zobaczę jak to jest. Mam nadzieje ze nie szkodzę dziecku jak rano mam lekko cukier podwyższony. W dzień dobrze się utrzymuje . To już 30 tydzień ciąży. Zobaczymy dalej co będzie
 
reklama
Dzisiaj spróbuje znowu wstać pare razy w nocy i zobaczę jak to jest. Mam nadzieje ze nie szkodzę dziecku jak rano mam lekko cukier podwyższony. W dzień dobrze się utrzymuje . To już 30 tydzień ciąży. Zobaczymy dalej co będzie
94 to nie jest wartość, która mogłaby zaszkodzić dziecku.
 
94 to nie jest wartość, która mogłaby zaszkodzić dziecku.
To czemu lekarze przy takich porannych wartościach insulinę dają? Kiedy trzeba się zgłosić do diabetologa . Moja dała mi wskazówki i powiedziała ze pojedyncze wyższe wartości nie są niczym strasznym. I tak się zastanawiam po posiłkach wartości mam wzorowe tylko rano powyżej. I to tez niecodziennie. Dalej kontrolować tylko ?
 
Po świętach znowu rano na czczo cukier wyższy? Może to być że w dzień za dużo cukrów prostych przyjmuje ? Nawet posiłek nocny nie pomaga .
U mnie też na czczo cukier większy jest od paru dni. Nie daje już rady:-(jem normlanie jak do tej pory. Może więcej troszkę ryby w święta. Ale to tyle. Mam nadzieję że to tylko przez te chorupsko które mam i jak minie to wszystko wróci do normy.
 
Konsultacje z diabetologiem powinny być w miarę regularne.
Jeśli jest tendencja wzrostowa to znaczy, że organizm nie radzi sobie z hormonami i dlatego jest włączana insulina. Insulatard naprawdę działa cuda zarówno w glikemia porannych jak i poposiłkowych.
Jednorazowe przekroczenia są OK. Insulina albo zwiększenie dawki dopiero przy kilku dniach pod rząd jak są przekroczenia.
 
Konsultacje z diabetologiem powinny być w miarę regularne.
Jeśli jest tendencja wzrostowa to znaczy, że organizm nie radzi sobie z hormonami i dlatego jest włączana insulina. Insulatard naprawdę działa cuda zarówno w glikemia porannych jak i poposiłkowych.
Jednorazowe przekroczenia są OK. Insulina albo zwiększenie dawki dopiero przy kilku dniach pod rząd jak są przekroczenia.
Po posiłkach mam właśnie dobry cukier tylko rano mi skacze raz 80 parę raz 90pare. Oczywiście będę konsultować to z diabetologiem.
 
U mnie też na czczo cukier większy jest od paru dni. Nie daje już rady:-(jem normlanie jak do tej pory. Może więcej troszkę ryby w święta. Ale to tyle. Mam nadzieję że to tylko przez te chorupsko które mam i jak minie to wszystko wróci do normy.
Trzymam kciuki żeby tak było i żeby wróciło do normy
 
Po posiłkach mam właśnie dobry cukier tylko rano mi skacze raz 80 parę raz 90pare. Oczywiście będę konsultować to z diabetologiem.
A powiedz mi co do robisz jak masz te 80 pare. Mi pomagał do tej pory posiłek o 22.00 i o 2.30 wtedy o 7.30 cukier był poniżej 90. A teraz po świętach już drugi dzień i powyżej 90 mimo tego posiłku . Nie wiem jak znowu wrócić na dobry tor.
 
reklama
Dzisiaj jest ok i zauważyłam ze jednak i mnie posiłek o 2.30 mała kanapka ale po tym posiłku muszę odczekać 5-5,5 godziny bo inaczej cukier jest wyższy. Czy to normalne? Po tym czasie 89
 
Do góry