reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Naczynia u mnie myje najczęściej mąż bo mamy podział obowiązków kto gotuje ten nie zmywa więc mogłabyś brudzić do woli. Zdarza się że przyszli tatusiowie tez są "w ciąży", miewają humorki, zgagę i rośnie im brzuszek dlatego ich zdrowe nawyki nabyte przy naszej cukrzycy to naprawdę duży plus.
 
reklama
Ale cukier na czczo zawsze był dobry. Jestem załamana. Chyba zwariuje do wizyty w następnym tygodniu . ..piszą ze cukrzyca w ciazy powoduje poronienia w 1 trymestrze a jeśli nie dojdzie to poronienia to na pewno dziecko urodzilo sie z wadami !
Nie czytaj tych głupot z internetu ! ;P Też mam cukrzycę ciążową już drugi raz. Na czczo wynik z krzywej zawsze miałam w normie. Dopiero ten po 2 godzinach był przekroczony. Cukrzyca jest zagrożeniem dla dziecka, jeżeli ja ignorujesz. Musisz dbać o dietę, pory posiłków i mierzyć cukier.
W pierwszej ciąży cukrzycę wykryto dopiero po 20 tygodniu (podejrzewam że pewnie już była wcześniej, ale ze na czczo wynik ok, to się nie robi dodatkowych badań). Nie brałam insuliny, bo trzymałam się rygorystycznie zasad diety. Cukry miałam w normie. Synek urodził się zdrowy, bez cukrzycy i bez innych schorzeń. Okaz zdrowia, w ogóle nie choruje. Teraz znowu jestem w ciąży w 14 tygodniu. I już w 6 tygodniu wykryli cukrzycę... Jest ciężko pilnować się z dietą, ale znam już temat. Można się przyzwyczaić ;p
Poza tym taka dieta jest bardzo zdrowa dla matki i dla dziecka. I zobaczysz jaką będziesz miała figurę po porodzie!
A nawet jak jest to już cukrzyca typu 2 to i tak musisz postępować jak w cukrzycy ciążowej. Jedynie będziesz musiała się z nią męczyć do końca życia...
 
Hej dziewczyny, czy miała któraś z was problem z niskim cukrem po kolacji? Cały dzień w normie, a po kolacji 81. Zauważyliście od czego tak może być? Dodam, że nie jestem na insulinie.
 
Hej marta.martyna wiele z nas ma niższe cukry na wieczór choć ja ostatnio po kolacji miewam najwyższe w ciągu dnia, ale u mnie to pewnie wina tego że wieczorami pozwalam sobie na więcej a jednocześnie jestem już tak zmęczona dniem, że ruchu mam mniej. Twój wynik faktycznie jest niski. Przeliczasz wymienniki węglowodanowe? Może po prostu masz za mało ww w posiłku.
 
Hej marta.martyna wiele z nas ma niższe cukry na wieczór choć ja ostatnio po kolacji miewam najwyższe w ciągu dnia, ale u mnie to pewnie wina tego że wieczorami pozwalam sobie na więcej a jednocześnie jestem już tak zmęczona dniem, że ruchu mam mniej. Twój wynik faktycznie jest niski. Przeliczasz wymienniki węglowodanowe? Może po prostu masz za mało ww w posiłku.
Zawsze jadlam to samo na kolację. Dwie kanapki, szynka, ser i dużo warzyw. Nie dam rady więcej chleba zjeść bo mi niedobrze... Lekarz też mówiła żeby się nie objadać, tylko może więcej tłustego jeść.
 
Czyli na kolację masz dwa wymienniki bo liczysz tylko chleb. Ja mam trzy wymienniki a wiem że niektóre dziewczyny nawet cztery. To nie musi być chleb. Może spróbuj dojeść jakiś owoc albo zapij kefirem, maślankę lub połowa szklanki mleka. A z jedzeniem tego samego tak już jest czasem ok a czasem skoki w górę lub w dół. Za tą cukrzyca nie nadążysz
😉
 
Hej dziewczyny jestem w 14 tygodniu i mam problem z cukrami. Mianowicie na czczo cukry dobre 80-85. Po śniadaniu zaczyna się problem bo cukry skaczą 130 czasem ponad 145. Po innych posilkach jest ok cukry góra 130. Najgorzej jest po pierwszym posiłku. A jem dwie kanapki z masłem szynka do tego ogórek albo pomidor. Nie mam już pomysłu na ten cukier.
,Czy taki cukier 145 jest bardzo groźny dla dziecka. Boje się bo już jestem po poronieniach i się martwię. Doradzicie coś co mogła bym zjesc żeby było ok. Pozdrawiam
 
Hej Margola1986 rano cukry często skaczą bo jak mi diab tłumaczyła trzustka nie zdążyła się jeszcze "obudzić" do pracy😉. Jedy me co ci mogę polecić to dzielenie śniadania. Ja jem po wstaniu jedna kanapkę z szynką i warzywami, czekam ok 45 min do godziny i jem kolejne dwie. Cukier mierzę dopiero godzinę po drugiej części i rzadko mi przekracza 120. Częściej miewam ok 100. I unikaj na pierwszy posiłek produktów mlecznych bo bywają zdradliwe.
 
reklama
Hej Margola1986 rano cukry często skaczą bo jak mi diab tłumaczyła trzustka nie zdążyła się jeszcze "obudzić" do pracy😉. Jedy me co ci mogę polecić to dzielenie śniadania. Ja jem po wstaniu jedna kanapkę z szynką i warzywami, czekam ok 45 min do godziny i jem kolejne dwie. Cukier mierzę dopiero godzinę po drugiej części i rzadko mi przekracza 120. Częściej miewam ok 100. I unikaj na pierwszy posiłek produktów mlecznych bo bywają zdradliwe.
Dzięki za podpowiedź.
A taki cukier jak mój 145 może mieć jakiś zły wpływ na dziecko. Czasem się taki zdarzy a przeważnie 135 to chyba nie taki duży
 
Do góry