reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej!
Jestem w szpitalu na podaniu sterydów na płucka u bliźniaków (u nas to profilaktyka).
O matko, moje cukry zwariowały.
Pierwszy raz pojawiły sie ketony w moczu choć staram sie jeść późna kolację.
Podobno po sterydach tak sie dzieje.
Ale dieta cukrzycowa w szpitalu to jakas pomyłka...
Na śniadanie białe pieczywo, na obiad makaron pszenny... nikt tu sie nie przejmuje... jak tak można!!!
Nawet jak jem swoje sprawdzone to cukry wariuja. Dzisiaj na czczo 99, a w domu mialam nawet 70...
I co tu robić?
 
reklama
Hej!
Jestem w szpitalu na podaniu sterydów na płucka u bliźniaków (u nas to profilaktyka).
O matko, moje cukry zwariowały.
Pierwszy raz pojawiły sie ketony w moczu choć staram sie jeść późna kolację.
Podobno po sterydach tak sie dzieje.
Ale dieta cukrzycowa w szpitalu to jakas pomyłka...
Na śniadanie białe pieczywo, na obiad makaron pszenny... nikt tu sie nie przejmuje... jak tak można!!!
Nawet jak jem swoje sprawdzone to cukry wariuja. Dzisiaj na czczo 99, a w domu mialam nawet 70...
I co tu robić?

Mi dzień po sterydach nagle się unormowały i mam lepsze wyniki na tym tragicznym jedzeniu niż w domu. Poczekaj, może u Ciebie tez tak będzie :)
ja miałam na czczo w szpitalu 130 nawet po sterydzie i to norma.
 
Hej!
Jestem w szpitalu na podaniu sterydów na płucka u bliźniaków (u nas to profilaktyka).
O matko, moje cukry zwariowały.
Pierwszy raz pojawiły sie ketony w moczu choć staram sie jeść późna kolację.
Podobno po sterydach tak sie dzieje.
Ale dieta cukrzycowa w szpitalu to jakas pomyłka...
Na śniadanie białe pieczywo, na obiad makaron pszenny... nikt tu sie nie przejmuje... jak tak można!!!
Nawet jak jem swoje sprawdzone to cukry wariuja. Dzisiaj na czczo 99, a w domu mialam nawet 70...
I co tu robić?

Cukry sie unormują. Mi tez cukier skakał strasznie po sterydach nawet do 180 po posiłku aż przestałam mierzyć ze względu na stres. Zaczęłam mierzyć znowu czwartego dnia po ostatniej dawce i cukry były juz bardzo dobre.
 
Apropo szpitalnego jedzonka na diecie cukrzycowej[emoji1]
Byla jeszcze surowka, ale ja zjadlam do swojego obiadu, ktory mi przywiezli rodzice, bo byla znosna[emoji1]
IMG_7298.JPG
 

Załączniki

  • IMG_7298.JPG
    IMG_7298.JPG
    259,8 KB · Wyświetleń: 579
Mi takie ziemniaki nie podnoszą cukru po 2 ramkach zawsze mam cukier do 130 także spróbujcie bo może u was też tak jest
Ja raz zjadłam dwa ziemniaki zrobione na parze (mają niższe IG wtedy) razem z rybą cukier po 1h - 128 niby w normie, ale myślę, że jak bym zjadła takie puree ziemniaczane to bym cukier miała chyba 170! :tak:Wole nie ryzykować.
 
Co do ziemniakow to ja tez moge je jesc ale jednego malego lub polowe wiekszego i to najlepiej takie ugotowane dzien wczesniej ktore przelezaly w lodowce cala noc i przez to maja obnizony indeks glikemiczny :) nie wiem jak to sie ma do wymiennikow bo mi nikt nie kazal ich liczyc..
 
reklama
1 sredni ziemniak =1 wymiennik
MI na początku ziemniaki nie podnosiły cukrów, jadłam normalnie jadłam frytki i też w granicach, ale teraz to jedynie mogę 3 łyzki kaszy gryczanej do obiadu, może też ziemniaki dojrzewają i rośnie w nich ilość skrobi, a to ona jest odpowiedzialna za nasze wyższe cukry.

Mam pytanie czy po tym jak stwierdzili u was cukrzyce miałyście jakieś szkolenie dietetyczne czy same się dowiadujecie co i jak jeść?
 
Do góry