reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Witajcie dziewczyny!
Jestem pierwszy raz na tym wątku (bo dopiero go odkryłam ;) ).
Przyjmiecie mnie? Obecnie 29t0d ciąży bliźniaczej. Zdiagnozowana cukrzyca ciążowa. Po trzech tygodniach samej diety, od piątku jestem na insulinie.
Jedno podanie o 21.30. Narazie 2 jednostki. Ale od piątku żadnej poprawy. Nad ranem cukier powyżej 100. A rano na czczo dzisiaj pierwszy raz poniżej 90.
Czy poprostu organizm musi załapać że jest na insulinie ,czy czeka mnie wyższa dawka?
Przez dzień jest ok...

Zaraz cofne się i trochę Was nadrobie.
Pozdrawiam wszystkie użytkowniczki :*
 
Witajcie dziewczyny!
Jestem pierwszy raz na tym wątku (bo dopiero go odkryłam ;) ).
Przyjmiecie mnie? Obecnie 29t0d ciąży bliźniaczej. Zdiagnozowana cukrzyca ciążowa. Po trzech tygodniach samej diety, od piątku jestem na insulinie.
Jedno podanie o 21.30. Narazie 2 jednostki. Ale od piątku żadnej poprawy. Nad ranem cukier powyżej 100. A rano na czczo dzisiaj pierwszy raz poniżej 90.
Czy poprostu organizm musi załapać że jest na insulinie ,czy czeka mnie wyższa dawka?
Przez dzień jest ok...

Zaraz cofne się i trochę Was nadrobie.
Pozdrawiam wszystkie użytkowniczki :*
Witam :) u mnie przez tydzień przyzwyczajał się organizm do insuliny. Na noc mam 3 jednostki. Resztę reguluje dietą.
 
Witam :) u mnie przez tydzień przyzwyczajał się organizm do insuliny. Na noc mam 3 jednostki. Resztę reguluje dietą.
Trochę nadrobilam postów i widzę, ze nie tylko ja mam problem z porannymi cukrami i insulina.
Wczoraj gdzieś przeczytałam, że to może być przez to, że za mały posiłek wieczorem. I organizm zamiast rozkładać cukier z posiłku, pobiera go sobie z trzustki. Wtedy trzustki wyrzuca go coraz wiecej, a na to juz nie ma insuliny.I stad te poranne skoki. Czy to prawda to nie wiem.
Wczoraj zjadłam o 22 kanapkę (nie byłam głodna) z chudą wędliną i trochę jogurtu naturalnego. No to dziś o 3.30 było 101, a przed śniadaniem 86.

A czy jednostki insuliny zwiększanie sobie same czy każda konsultujecie z diabetolog?

Spróbuję kilka dni na tych 2 jednostkach i zobaczę. Jak nie to musze odwiedzić moją dr zanim na urlop pójdzie.

Kurczę...jakie to jest irytujące jak trzymasz dietę, bierzesz insulinę a tu du.pa ;) tez tak macie?
 
Trochę nadrobilam postów i widzę, ze nie tylko ja mam problem z porannymi cukrami i insulina.
Wczoraj gdzieś przeczytałam, że to może być przez to, że za mały posiłek wieczorem. I organizm zamiast rozkładać cukier z posiłku, pobiera go sobie z trzustki. Wtedy trzustki wyrzuca go coraz wiecej, a na to juz nie ma insuliny.I stad te poranne skoki. Czy to prawda to nie wiem.
Wczoraj zjadłam o 22 kanapkę (nie byłam głodna) z chudą wędliną i trochę jogurtu naturalnego. No to dziś o 3.30 było 101, a przed śniadaniem 86.

A czy jednostki insuliny zwiększanie sobie same czy każda konsultujecie z diabetolog?

Spróbuję kilka dni na tych 2 jednostkach i zobaczę. Jak nie to musze odwiedzić moją dr zanim na urlop pójdzie.

Kurczę...jakie to jest irytujące jak trzymasz dietę, bierzesz insulinę a tu du.pa ;) tez tak macie?
Też tak mamy.
Ja zwiększenie dawki z 2 na 3 jednostki konsultowałam z diabetologiem.
A jeśli chodzi o poranne badnie cukru na czczo to od ostatniego posiłku musi minąć conajmiej 8 godzin i nie więcej niż 12.
 
Też tak mamy.
Ja zwiększenie dawki z 2 na 3 jednostki konsultowałam z diabetologiem.
A jeśli chodzi o poranne badnie cukru na czczo to od ostatniego posiłku musi minąć conajmiej 8 godzin i nie więcej niż 12.
Ja mam takie zalecenia:
21.30 - insulina
22.00 - kanapka
3.30 - 4.00 - pomiar
8.00 - 8.30 pomiar i śniadanie
Po godzinie pomiar
Ok 10.30 drugie śniadanie
Ok 13.00 - 13.30 pomiar i obiad (przerwa miedzy pierwszym a drugim daniem 30 minut)
Po godzinie pomiar
Ok 16.30 podwieczorek
Ok 19.00 pomiar i kolacja
Po godzinie pomiar.
I znowu insulina o 21.30...
 
Ja mam takie zalecenia:
21.30 - insulina
22.00 - kanapka
3.30 - 4.00 - pomiar
8.00 - 8.30 pomiar i śniadanie
Po godzinie pomiar
Ok 10.30 drugie śniadanie
Ok 13.00 - 13.30 pomiar i obiad (przerwa miedzy pierwszym a drugim daniem 30 minut)
Po godzinie pomiar
Ok 16.30 podwieczorek
Ok 19.00 pomiar i kolacja
Po godzinie pomiar.
I znowu insulina o 21.30...
To przez cały dzień trzeba się pilnować z jedzeniem i pomiarami. Ja obecnie badam 4 razy dziennie. Na czczo,po pierwszym śniadaniu, obiedzie i kolacji, czyli po 3 głównych posiłkach.
 
Cześć Zuzik!
Ja mierze po każdym posiłku, nawet tym najmniejszym. Chociaż w zaleceniach mam mierzyć tylko po głównych. Jednak dla świętego spokoju wole wszystko sprawdzić. Ja nie musze mierzyć w nocy, bo rano na czczo cukier ma zawsze w normie. Jednak parę razy z ciekawości sobie zmierzyłam, jak akurat wstawałam na sikanie. Zawsze cukier był poniżej 90. Potem rano po obudzeniu w sumie był niewiele niższy, ale to chyba ok. Czasem też zdarza mi się mierzyć przed posiłkiem. Czasem mi się wydaję, że przesadzam z tymi pomiarami. Bo to jest dla mnie tylko dodatkowy stres, ale jakoś nie mogę się powstrzymać ;) Paski zużywam na potęgę. Dobrze, że w poniedziałek idę do diabetologa to mi da receptę.
Generalnie wydaję mi się, że cukrami po posiłku jest łatwiej walczyć. Wystarczy wyeliminować produkty, które podnoszą cukier metodą prób i błędów. Ruch też bardzo pomaga obniżyć cukier Z tym cukrem na czczo to chyba nie da się nic zrobić poza insuliną.
Mam wielką nadzieję, że mi się uda uniknąć insuliny. Jak na razie idzie mi dobrze, ale u mnie dopiero jest 26+2 tydzień ciąży, a podobno po 30 tygodniu jest coraz trudniej:frown:
 
reklama
To prawda, jest trudniej, wczesniej wszystko szlo wyregulowac dieta, teraz nie ma reguly :) czasem po tych samych produktach jest ok a na nastepny dzien wysoko. Insuliny dalej nie opanowalam, jestem juz na 8 jednostkach, przez 2 dni cukier na czczo byl w normie, a dzis przekroczony.
Ale ja staram sie nie panikowac i nie stresowac, poki wyniki nie sa nie wiadomo jak wysokie.
 
Do góry