reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Cześć dziewczyny ! Jestem tu zupełnie nowa.

Test obciążenia glukozą robiłam już w 13tc, aktualnie dzisiaj zaczęłam dopiero 14 tc, więc długa droga przede mną.
Moje wyniki to 111 na czczo, 129 po godzinie, 125 po 2 h.
Wynik na czczo tragedia ;/

22 kwietnia idę do szpitala na Polną w Poznaniu na dobowy profil glikemii i zobaczymy co dalej :(
 
Cześć dziewczyny ! Jestem tu zupełnie nowa.

Test obciążenia glukozą robiłam już w 13tc, aktualnie dzisiaj zaczęłam dopiero 14 tc, więc długa droga przede mną.
Moje wyniki to 111 na czczo, 129 po godzinie, 125 po 2 h.
Wynik na czczo tragedia ;/

22 kwietnia idę do szpitala na Polną w Poznaniu na dobowy profil glikemii i zobaczymy co dalej :(
Olaacie Witaj. Faktycznie ten wynik na czczo trochę wysoki ale niczym się nie martw wszystko będzie ok :-) Ja też miałam przy glukoze 75g za wysoki na czczo 98 i jestem już kilka tygodni na insuline nocnej.
 
Olaacie Witaj. Faktycznie ten wynik na czczo trochę wysoki ale niczym się nie martw wszystko będzie ok :-) Ja też miałam przy glukoze 75g za wysoki na czczo 98 i jestem już kilka tygodni na insuline nocnej.

I z insuliną jest lepiej ? Każdą dawkę przyjmę, byleby nic się nie z dzieckiem nie stało. Na razie wszystko jest dobrze, ale cukrzyce ciążowa mogłam mieć już od samego początku ciąży niezdiagnozowaną w porę.
Jak dajecie radę z monotonią diety ? Ciężko mi sobie wyobrazić prawie 25 tygodni ścisłej diety :(
 
reklama
I z insuliną jest lepiej ? Każdą dawkę przyjmę, byleby nic się nie z dzieckiem nie stało. Na razie wszystko jest dobrze, ale cukrzyce ciążowa mogłam mieć już od samego początku ciąży niezdiagnozowaną w porę.
Jak dajecie radę z monotonią diety ? Ciężko mi sobie wyobrazić prawie 25 tygodni ścisłej diety :(
Z insulina jest o wiele lepiej przynajmniej bez nerwów a zastrzyk nic nie boli. A czemu tak wcześnie robiłaś obciążenie ? Ja już na to jedzenie nie mogę patrzeć wszystko mi obrzydło a nie chce mi się wymyślać żadnych nowości bo Poprostu nie mam już na to ani sił ani chęci. Ja jestem na diecie od 28 tc. A masz glukometr i sprawdzasz cukry?
 
Do góry