reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone miejsca nad morzem żeby spokojnie z dzieckiem można było jechać? Najlepiej domki. Oczywiście żeby cena była w miarę i warunki spoko ;) bo nasze sprawdzone miejsce już odpada bo miejsc brak.. załamałam się normalnie... jak tak dalej pójdzie to z urlopu nici bo w ciemno nie pojedziemy :(
 
reklama
Dziewczyny nie wiem czy mnie pamietacie bo dosc dawno nie pisalam, mam pytanie ile po porodzie cukier Wam sie unormowal?
 
Aschlee hej :) pamiętamy, pamiętamy :) jak tam u Ciebie?
Co do cukru to ja po samym porodzie miałam masakrę, cukry do 200 nawet. Ze dwa tyg to trwało i potem jak mierzyłam to już było ok. Krzywej nie robiłam po porodzie bo nie miałam kiedy. Jakoś pół roku po porodzie robiłam hemoglobinę glikowaną i była spoko, chyba 4,9 z tego co pamiętam.
 
U mnie ogolnie w porzadku tylko ten cukier cos sie nie normuje.A juz leci 8 tydzien po porodzie

Wam chyba nie pisalam urodzilam 14 lutego mojego malego Robaczka.Lekarze straszyli ze bedzie bardzo duza a urodzila sie malenka bo 3215 gram i 49cm ;)

To moj Robaczek z dzisiejszego spacerku z pozdrowieniami dla Was :tak:
 

Załączniki

  • 1459944202953.jpg
    1459944202953.jpg
    94,8 KB · Wyświetleń: 91
Ale słodziak :) i jak sobie ładnie śpi :)
Co do cukru to jaki wysoki masz? Po porodzie mierzy się 2 godz po posiłku, nie godzinę-tak mierzysz? Robiłaś krzywą cukrową 6 tyg po porodzie?
 
Tak.Dwie godziny po posilku mierze. I dzis np mam 9.4 :/ krzywej cukrowej nie robilam bo mi nie kazal nawet nie wiedzialam ze powinnam :eek::eek::confused::confused:
 
9.4 to jest chyba coś koło 160 jeśli dobrze sprawdziłam, czyli faktycznie odrobinę za dużo... hmm najbardziej na pewno doradziłaby Ci lucalew ale niestety dawno jej nie było tutaj.
A chodzisz do diabetologa jeszcze? Co on na te wyniki?
Myślę, że skoro takie cukry Ci się nadal zdarzają to warto mimo wszystko krzywą zrobić to będziesz wiedziała na czym stoisz. Generalnie zalecana jest do zrobienia minimum po 6 tyg od porodu. Ja nie robiłam bo nie miałam kiedy, ale cukry u mnie były wręcz niskie jak już się ustabilizowały. W Twoim przypadku jednal sprawdziłabym czy przypadkiem ta cukrzyca Ci nie została...
 
Aschlee jaki mały słodziak :) zrób krzywą, ja robiłam 8 tyg po porodzie, bo ja nie mierzyłam po porodzie w domu bo 2h bez jedzenia wytrzymać nie mogłam ale jak juz czasem zmierzyłam po zdrowym jedzeniu to też cuda mi wychodziły, a na krzywej na czczo 91, po 2h 87 szok :) także sprawdź dla świętego spokoju :)
Natka ja nie pomogę, bo my jeździliśmy na "pokoje" ale myślę, ze z maluchem to nie bardzo :)
Podobno super jest hotel Lubicz dla rodzin z dziećmi, ale ceny pewnie też super :) tam nawet są panie, które mogą popilnować dziecia w nocy ;)
 
reklama
Aschlee
Jesli to 160 po 2h to sporo, ale jak to mowi moja doktorka "nie martw sie na zapas". Ty masz ten glukometr na pewno nie przeterminowany? ;) Paski maja dobra date waznosci??? W wiekszosci lekarze zalecaja krzywa po min.6tyg. A ze Ty masz te wyniki teraz troszke wyzsze to na Twoim miejscu wybralabym sie na krzywa jeszcze przed wizyta u diabetologa. On na pewno i tak da Ci takie skierowanie.
 
Do góry