reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

No przed ciaza wazylam 45 juz dlugi czas. Zawsze byłam mała i drobna wiec waga w normie wedlug diabetologa. No boje sie że jem za mało mimo że nie głodze sie absolutnie wrecz staram sie nie doprowadzać do uczucia głodu. Nie wiem to moja pierwsza ciaza ta cukrzyca i w ogole miewam gorsze dni i wyje że już nie wiem co jeść albo że mam na coś taka ochote. Zawsze jadłam słodycze słodkie bułki i białe pieczywo i generalnie ciezko mi nie jeść. Nie byłam w zyciu na żadnej diecie nigdy niczego sobie nie musiałam odmawiać. Nie jest łatwo
 
reklama
Mi
Kochanie :) Wiekszosc z nas tak ma, ze cukrzyca to szok, dieta szok i gorsze dni łacznoe z wylewaniem lez :) Wiem, ze czego bym Ci nie napisala to nie dotrze :) Tak samo mialam w I ciazy...przezywalam. Jakbys zonaczyla moje zapiski to bys uznala, ze "laska ma cos z glowa" ;) teraz jestem mniej restrykcyjna. Utrata wagi nie martwie sie tak jak w I ciazy, bo mam to za soba. Ty masz poki co ok cukry wiec jest ok. Nie doprowadzasz do glodu, dbasz o siebie wiec bedzie ok :) Po ciazy cukrzyca Ci minie i bedziesz jadla kajzereczki ;) a teraz sobie po prostu troche oczyscisz organizm ;)
 
Margo25 jasne ja to wszystko wiem :) Staram sie myslec pozytywnie i staram sie kombinować tak żeby mi tych slodyczy nie brakowało. Czasem popełnie jakiś grzeszek dla zachowania zdrowia psychicznego. Z waga zawsze od dziecka mi lekarze wmawiali anemie i tony chorob bo za mala i za chuda i chyba przez to teraz sie tak tym przejmuje bo przeciez nie chodzi o mnie tylko o tego szkraba :) Dobrze że nie jestem sama i mam ogromne wsparcie w mezu i rodzinie. Mama mi wlasnie przywiozla jakis dzem brzoskiniowy z przepisu dla kobiet cukrzycowych. Zobaczymy czy nalesniki z nim zapewnia dobre cukry i moje lepsze samopoczucie [emoji14]
 
Mi
Ja tez mam takie wsparcie. Moj maz je np.to co ja...
No ale sie pochwale, ze chyba mial kryzys, bp otwieram wczoraj skrzynke na listy a tam mleczna Milka :D i bardziej niz czekolady chcialo mi sie smiac, ze tak sie ukrył :D
 
Moj tez sie stara jesc to co ja ale czasami sama mu kupuje jakies slodycze i pakuje do pracy z kanapkami. Niech chociaz jedno z nas ma cos z zycia ;) Od wczoraj chodzi za mna popcor ale raczej to chyba nie najlepszy pomysl wydaje mi sie
 
Witajcie :) ja tak na szybko, bo nie ma zwykle czasu:) cały czas Wa jeszcze podczytuje. U nas ok. Mały rośnie jak na drożdżach, zdrowy, Ala dalej kocha brata, jesteśmy teraz u moich rodziców, a w przyszłym tygodniu Ala idzie już do przedszkola :) i nie wiem jak ja się ogarnę rano, żeby ją odprowadzić :) cukrów nie mierze wcale. Kusi mnie żeby pomierzyc jeden dzień, ale nie ieem jak to tez mierzyć. Dwie h o posiłku? I jakie są normy? Buziaki dla Was, Waszych brzuszkow i dzieciaczków :*
 
Margo po 2 lychach jrzynowej i 1 kropce białego chleba 114 ale poszłam odrazu na spacer z psami :D

Ale bym zjadła naleśnik a z dżemem ...aaaaaa

Może dziś zrobię na mące zytniej hmmmm
 
reklama
Robie bardzo ryzykowne posuniecie 4 małe placuszki ziemniaczane z ciemna maka i wiejskim jajkiem [emoji14] do tego pomidory z oliwa i przyprawami. Mam nadzieje ze glukometr nie wybuchnie. Mialam taka ochote na smazone ze nie bylam wstanie sie powstrzymac :o
 
Do góry