reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Mamuśka, ja wczoraj jadłam w knajpie minestrone z dużą ilością warzyw, cukinii, papryki potem sałatkę z kurczakiem i mangi I cukry spoko, także wcinac śmiało i do oporu ;)

Dzięki za info

Wiecie co ja chyba jakaś głupia jestem,nie kumam tej całej cukrzycy :( rano 3 jed insuliny,śniadane 3 kromki chleba dla cukrzyków + 2 plastry chudej wędliny,2 plastry pomidora,ogórej zielony mały i szklanka wody,teraz mierze cukier 140,ale się zszokowałąm i odrazu mierze z drugiego palca i jest 124,różnica palców i kilku sec ? O co kaman ???????? lekarz napisał mi że korekte moge robić do śniadania do 2 jednostek ale nie pamiętam kiedy i jak ?? że jak zmierze cukier jest wysoki i mam dobić te 2 jednostki ? Zanim ja się tego wszystkiego naucze to rodzić pójde :(
 
reklama
X mamuśka jak ci przez dwa dni dalej cukry do śniadania bedą zawysokie, jak teraz to daj przed śniadaniem 5j.

Co do rożnych pomiarów - czasami zauważyłam to tez kwestia domycia rak. A jak takie skoki to tobie trzy pomiary i biore średnia :)
 
Margo ciekawe z tym artykułem. Choć przyznam, że już kiedyś słyszałam taką opinię, że jak wykrywana jest tak wcześnie to nie jest to typowa cukrzyca ciążowa. Ale ile w tym prawdy?
Co do hemoglobiny to moim zdaniem skoro ona pokazuje jak ustabilizowana jest cukrzyca to wcale nie jest stu procentowym dowodem na to, że cukrzycy przed ciążą nie było bo może po prostu była w miarę dobrze ustabilizowana i cukry nie skakały jakoś bardzo często. No ale ja się nie znam, tak tylko trochę na logikę to biorę.

Ty mnie nie strasz, że podczas porodu będą mi kazali cukry mierzyć bo ja mam końcówkę pasków :p chyba z 7-8 mi zostało a jak jutro zostanę w szpitalu czasem to w pon do diabetolog nie będę miała jak iść. I będę musiała kombinować skąd wytrzasnąć receptę.

Lunera a jak to jest, te przepowiadające to też wykryją na ktg? Bo słyszałam, że pewne rodzaje skurczy ktg wykrywa, ale innych już nie.

Lucalew może pogoda tak wpływała na małego faktycznie. Moja wtedy co Wam pisałam to miała ze trzy dni takie mega leniwe. Teraz już od wczoraj znowu mega aktywna. Trzymamy kciuki za Was :)

Gosik nie, nie urodziłam :) wczoraj się uspokoiło powoli, ale szczerze mówiąc dziś od rana też nie czuję się najlepiej. Od 6 rano podbrzusze i plecy bolą, a właściwie pobolewają co jakiś czas, ale w porównaniu z wczoraj to tak naprawdę żaden ból. Wczoraj to była dosłownie masakra :p mój mąż dzisiaj rano jak wychodził do pracy i usłyszał że od rana mnie boli to stwierdził (na szczęście żartem bo ostatnio wszystko mnie irytuje i jeszcze gotowa byłabym się z nim od rana pokłócić jakby innym tonem to powiedział :p), że na pewno specjalnie robiłam wszystko żeby dzisiaj urodzić bo on ma dziś imprezę firmową popołudniu i to na pewno stąd te bóle i dziś urodzę, żeby on tam nie mógł zostać tylko musiał wracać na poród:p

xmamuska ja też spokojnie leczo mogę wcinać i cukry ok :)
co do insuliny to jest tak, że organizm musi się trochę do niej przyzwyczaić i te pierwsze dni czasami są takie z przekroczeniami z tego co dziewczynyn pisały.

Dziewczyny ja dziś po 6 zmierzyłam i 64 :/ także o 7 już byłam po śniadaniu-jak nigdy :)
wczoraj był u mnie dziadek i pytał jak cukry. To mu powiedziałam, że rano zdarzają mi się niskie, ok. 65, ale czasem i niecałe 60. To mnie postraszył, że niedocukrzenia mogą powodować niedotlenienie u dziecka, że przy cukrzycy właśnie niedocukrzenia są groźne. I on właśnie jako cukrzyk co ileś tam czasu ma rezonans głowy z tego powodu robiony żeby sprawdzić czy przez niedocukrzenia nie ma jakiś zmian.
Kurde :/ tak mnie na koniec postraszyć :/
 
Mamuska
Ja mialam to samo z gluko i wczoraj sie wkurzylam i wymienilam. Moj tez nie byl jakis stary. W kazdym razie pani z apteki polecila by w takich wypadkach zmienic baterie albo przeczyscic od srodka. Jaki masz glukometr? Aaaa no i staraj sie nie wyciskac krwi. U mnie to nie ma znaczenia, ale niektorzy jednak mowia by nie wyciskac. Wynik po sniadaniu i tak akceptowalny ;) Ja podobnie jak Anula wyciagam srednia z roznych wynikow ;) i pamietaj o myciu rąk! Bo ja kiedys nie umylam i na czczo mialam 180 :p


Natka
No oni chyba w razie czego beda mieli Ci czym mierzyc :p Dziadek ma racje z tymi badaniami, ale skoro masz kontrolowana cukrzyce to wszystko bedzie ok :)


Co do tej cukrzycy przedciazowej to w sumie jakos tak wczoraj spanikowalam, ale dzis juz luz. Moje kuzynki mialy w 2 ciazach od poczatku na insu i bylo ok. Poza tym ktoras z Was napisala, ze to teraz najmniej wazne :p no a pozniejsze zycie bez slodyczy przynajmniej zdrowe. Luca sobie swietnie radzi!!! :))
 
Margo nooo oby mieli czym mierzyć w razie potrzeby :p w sumie zawsze mi mama od internisty może receptę załatwić ale to też chwilę potrwa :p
masz rację, nie ma co się na zapas martwić, zastanawiać. Stres nam teraz niepotrzebny :) a faktycznie, późniejsza zdrowa dietka to tylko dłuższe i zdrowsze życie w razie co :D

Gosik no ja ciekawa jestem kiedy faktycznie urodzę :D tylko żeby nie było czasem tak, że teraz mam jakieś bóle, skurcze i inne objawy a się okaże, że jeszcze przenoszę :p
 
X mamuśka jak ci przez dwa dni dalej cukry do śniadania bedą zawysokie, jak teraz to daj przed śniadaniem 5j.

Co do rożnych pomiarów - czasami zauważyłam to tez kwestia domycia rak. A jak takie skoki to tobie trzy pomiary i biore średnia :)

Jutro dam 4j,we wtorek już znów mam wizytę u diabetolog więc może rozwieje moje wątpliwości

Mamuska
Ja mialam to samo z gluko i wczoraj sie wkurzylam i wymienilam. Moj tez nie byl jakis stary. W kazdym razie pani z apteki polecila by w takich wypadkach zmienic baterie albo przeczyscic od srodka. Jaki masz glukometr? Aaaa no i staraj sie nie wyciskac krwi. U mnie to nie ma znaczenia, ale niektorzy jednak mowia by nie wyciskac. Wynik po sniadaniu i tak akceptowalny ;) Ja podobnie jak Anula wyciagam srednia z roznych wynikow ;) i pamietaj o myciu rąk! Bo ja kiedys nie umylam i na czczo mialam 180 :p

Ale mój glukometr ma zaledwie 1,5 tyg wiec jest nowy.Krew czasami musze wycisnąć bo za mało wyleci,i właśnie z tym myciem rąk musze myć je dokładniej ;) i zawsze

SZALEŃSTWO
 
Natka, mi sie wydaje, ze ktg wszystkie moze zlapac jesli sa wystarczajaco silne. Przepowiadajace nie sa regularne, nasilajace sie, wiec nie powoduje akcji porodowej. Tak mysle.
 
Lunera dzięki. Zobaczymy czy jutro nadal będzie mnie trzymać i coś wyłapie. Choć znając moje szczęście to jutro będę jak nowonarodzona i ktg będzie czyste hehe ;)
 
reklama
Laski.
Moj maz wrocil wlasnie z Julcia z zakupow i przyniosl mi kwiaty z pakuneczkiem. A w paczuszce dwie male babeczki bez cukru, calkowicie na naturalnych skladnikach. Baneczki wielkosci rafaello. Jedna 10zl!!! Jedna ciemna druga biala. Ta ciemna z naturalna gorzka czekolada i wisnia. Zjadlam pol i jestem mega zaslodzona. Ciekawe jak cukier po takim cudzie....tak mnie muli, ze chyba sie zaspokoilam do konca ciazy jaki by teraz ten cukier nie byl ;)
 
Do góry