reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

co do moich cukrów to lekarz powiedział że jest źle
mam przez tydzień dzielić każdy posiłek na pół
i zjadać po 15 minutach drugą część jeśli to nic nie da to będzie insulina

za tydzień mam ktg i zobaczy wyniki


dzisiaj to już nic nawet nie mierzę :no:
 
reklama
kaśka_k ironia losu - ja mam problem w drugą stronę - tzn. ponoc za mało jem (ketony) a jestem nażarta jak nie wiem co. Tylko sie nie stresuj i nie denerwuj bo tym nic nie pomożemy, a musi byc dobrze, bo przecież tak sie staramy.
Wczoraj wieczorem prawdziwy chleb, tak ze kładąc sie spać byłam najedzona jak nie wiem co, dzisiaj rano ketony wysokie. Znowu mam dość
 
Iza rozbawiłaś mnie troszkę z rana tym tekstem: ciastka razem z celofanem :-D asz mi się humor poprawił bo moja mała księżniczka napsuła mi nerwów z rana bo nie chciała się ubierać do przedszkola :wściekła/y: z drugiej strony gratuluję odpowiedzialnej postawy względem pani diabetolog
Kaśka k głowa do góry trzeba wszystkiego próbować aby było dobrze i bądź dobrej myśli
U mnie dziś z rana ketony zobaczymy kiedy sie tego pozbędę a po śniadanku jeszcze nie wiadomo czy tylko wczorajszy dzień był taki dobry zobaczę za jakieś 15 min
 
kaśka k - szkoda, że szkolenie przepadło i Tobie i AgMich..
i nie dołuj się tak!! skoro jeszcze Ci nie przepisał insuliny to nie jest wcale źle. Mój nie miał żadnych wątpliwości, kazał mi nawet natychmiast z urlopu znad morza przyjeżdżać, jak zadzwoniłam na konsultację telefoniczną :szok:
a wstępna diagnoza wielowodzia też nie musi nic oznaczać - mamulica przez to przeszła, ja miałam podejrzenie....
jeśli nic dziś nie mierzysz, to może psychiczne odpoczniesz troszkę :-)
 
Cukier rano 84, ketonów brak pogoda piękna jak wiosną :-)

Kaśka przykra wiadomość ale myślę że nie ma się czym za bardzo dołować. Na następnym badaniu na pewno okaże się, że wszystko jest ok. Jesteś już coraz bliżej końca! Aaa i masz całkowity zakaz czytania czegokolwiek i gdziekolwiek o wielowodziu!!!:tak: bo będziesz panikować i denerwować się nie potrzebnie!

Iza twarda z Ciebie kobietka!:tak: Dużo znosisz! Zauważyłam, że już powoli wchodzisz w 32 tydzień!Kurcze już niedługo będziesz rodzić! Mi się śniło, że urodziłam w święta a termin mam na 8 stycznia więc wszystko możliwe.;-)A wiesz może czy to chłopiec czy dziewczynka? Bo nie pisałaś chyba nigdy? Ja za chwile będę dzwoniła do mojego gina chce umówić się na wizytę żeby sprawdzić co z tym udkiem dzidziusia bo nie daje mi to spokoju.
 
A wiesz może czy to chłopiec czy dziewczynka? Bo nie pisałaś chyba nigdy?

niestety dzidź pokazać nie chce :tak: ale jak pokaże to i tak nie uwierzę, po tym jaki szok dwa razy przeszłąm na porodówce, kiedy okazywało się, że lekarz na usg jednak źle zobaczyl płeć :eek:
tak, tak, dobrze że się wybierasz do lekarza z tą wielkością uda, najgorzej jak człowiek ma czas żeby się negatywnie nakręcać...
 
Kasiu - wyobrażam sobie, co się w Twojej głowie i sercu dzieje dzisiaj, ale staraj się być dobrej myśli. U mnie podejzewano skolei małowodzie w okolicach 20 tyg, a jest wszystko ok. Moze napiszesz nam co jadasz na obiadek itp - moze moglybysmy cos zauwazyc, co Tobie wydaje się dobre, co moze podbijac Ci cukier?
 
Carioca widzę że u Ciebie coraz bliżej do rozwiązania :-) mam takie pytanko obiło mi się o uszy że są wskazania przy cukrzycy do badania wzroku przed porodem wiadomo Ci coś na ten temat a może reszta dziewczyn coś słyszała?
 
Carioca widzę że u Ciebie coraz bliżej do rozwiązania :-) mam takie pytanko obiło mi się o uszy że są wskazania przy cukrzycy do badania wzroku przed porodem wiadomo Ci coś na ten temat a może reszta dziewczyn coś słyszała?

ja słyszałam o takich wskazaniach w przypadku słodkich mamuś, które jeszcze przed ciążą miały cukrzycę. A w cukrzycy ciążowej to nie słyszałam o tym.. No chyba, że cieżarna zgłąsza jakieś problemy ze wzrokiem :cool2: ja mam gorsze widzenie jak mam cukier bardzo wysoki, ale nie wygląda to na nic przewlekłego :rofl2:
 
reklama
Do góry