reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Iza jak Twoje wczorajsze cukry? Udało Ci się zbić? Ale zauważyłam, że wiele z nas miało wczoraj z tym problem może to jakieś przesilenie jesienne:-D;-). Dzisiaj na pewno będzie lepiej. Właśnie odstawiłam małego do przedszkola i nie mogę nadziwić się tej ciszy w domu:-)

Carioca uważaj na siebie! Mam nadzieję, że już lepiej się czujesz. Napisz co powiedział Twój gin!
 
reklama
Dziś pierwszy raz mam ranny cukier 93, niby ponad normę ale jak dla mnie to rewelacja.Jeszcze tak niskiego nie miałam.:-) Wczoraj na drugą kolacje zjadłam kromeczkę żytniego chleba z szynka z indyka i papryką. Wypróbuje i dzis taki zestaw, może to po tym chlebie hehe...Dzis diabetolog, ciekawe na ile zwiększy insulinę.
 
Monika - laktuloza jest naprawdę dobra i napewno bezpieczna, tylko zastanawia mnie jedno - on jest słodziutka, czy nie podbije mocno cukru? Piłaś ją podczas cukrzycy ciążowej?

piłam ją w ciązy przy cukrzycy ciazowej. zjadalam sniadanie ,po godzinie mierzylam cukier i potem wypijalam laktuloze. nie podnosiła mi cukru .robiłam kilkukrotnie pomiary -po godzinie i dwóch.warto sprawdzic bo jest rewelacyjna.
 
hidi - no nareszcie dobre wieści :-D

AgMich - rzeczyiscie wczoraj jakaś epidemia była.. o 20.00 niałam już TYLKO 100, więc zjadłam kolację.
A dziś w drugą stronę - najpierw załądowałam sobie insulinę, a potem przypomniałąm, że musze na badania. WIęc taka bez jedzenia a po insulinie poszłam odprowadzić małą do przedszkola, na badania, gdzie wepchnęłam się bez kolejki i zbędnego tłumaczenia (to działa jak się jest zdesperowanym) i do domu na śniadanie. Myślałam że nie dojdę taka byłąm słaba...
Jeszcze tylko synek do szkoły i będę mogła odpocząć :-)

a propos laktulozy - ja mam odwrotny problem. Raz dziennie, regularnie, ale muszę zawsze strasznie się spieszyć.. boję się, że kiedyś mogę nie zdążyć, albo będę poza domem,,:zawstydzona/y: Ta nasza dieta tak na mnie działa - nie wiecie jak można sprawę nieco spowolnić?
 
IzaBK u mnie to jest tak - łagodnie przeczyszcza nie przerywając snu:-D;-)żart oczywiście ale mam tak samo jak Ty czasami ledwo zdążę, przed dietą miałam problemy a teraz jak ręka odjął...myslę że regularne posiłki o tych samych porach tak działają...tak więc ja laktulozy nie potrzebuję:-)
http://myfxadvice.com
 
chej dziewczyny wiecie co jakaś osłabiona jestem:confused2:boli mnie żołądek i mam zero apetytu muszę sie zmuszać żeby coś przełknąć
mimo to wychodzą mi wysokie cukry
więc przez dwa dni więcej mierzyłam i zauważyłam że po każdym niewielkim wysiłku lecą mi bardzo w dół czyli ten mój zaobserwowany skok nie był pojedyńczym przypadkiem
nie wiem tylko czy się cieszyć że być może np krótkie prasowanie zastępuje u mnie insulinę hihi

poczekam za tydzień kontrola

cieszę się że mąż w tym tygodniu będzie zawoził i odbierał córcie z przedszkola bo nie mogę się zebrać do kupy
 
nie wiem tylko czy się cieszyć że być może np krótkie prasowanie zastępuje u mnie insulinę hihi

cieszę się że mąż w tym tygodniu będzie zawoził i odbierał córcie z przedszkola bo nie mogę się zebrać do kupy

a Ty nie bierzesz insulny, tak? a jakie masz cukry??
zazdroszczę wyrozumiałego małżonka
 
a Ty nie bierzesz insulny, tak? a jakie masz cukry??
zazdroszczę wyrozumiałego małżonka

nie biorę bo przez pierwsze 2 tyg miałam bardzo dobre wyniki
teraz w ciągu trzech tyg gorzej a nawet coraz gorzej
rano mam w granicach od min 83 do maks 100
najczęściej 95
w ciągu dnia 2 h po nawet do 180
najczęściej ok 150-160
 
reklama
Do góry