reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Manuska jeśli uważałaś dzień wcześniej z cukrem to praktycznie nie miał prawa Ci wyjść w moczu (zwłaszcza, że morele i czereśnie bardzo cukru nie podnoszą). A dobry wynik na czczo też o niczym niestety nie świadczy (pewnie większość z nas miała dobre wyniki na czczo a o cukrzycy świadczyły wyniki po posiłku). Musisz jak najszybciej zrobić obciążenie i dopiero wtedy będziesz miała 100% pewności. Najlepiej jakbyś od razu zrobiła test diagnostyczny (75g po 1 i 2h albo tylko po 2h) bo jest pewniejszy.

Popieram w 100% Trzeba koniecznie zrobić obciążenie.

KASIA_B - wszystkiego najlepszego dla Stasia z okazji 7 miesięcy :-)
 
reklama
Dzisiaj zrobiłam ta krzywą cukru i wyniki mam prawidłowe. Na czczo miałam 84 mg/dl a po 2h po glukozie miałam 118 mg/dl. Ciesze się i kamień spadł mi z serca,
 
witam
Ostatnio coś tu cicho, wszystkie się obraziły?
Manuska-super że wyniki dobre a byłaś już u lekarza z tymi wynikami?Robiłaś obciążenie 50 czy 75?
U nas wszystko w porządku:-) Wprowadziłam do diety cyckowej pomidora i póki co wszystko ok. Mam nadzieję że nic się nie zmieni bo tęskniłam za tym smakiem. Za tydzień chrzciny a więc przyszły tydzień będzie pracowity, niby ja nic nie szykuję-obiadem zajmuję się tata, ciasta zamawiam a na kolację chce naciągnąć teściową(chyba że na cieście skończymy). Muszę umyć okna między czasie rolety mają montować.
Jutro moje pierwsze wyjście-trzymajcie kciuki;-)Chciałam M. pokazać jak przewijać małą ale on stwierdził że sobie poradzi(mam nadzieję)
 
Iryska trzymam kciuki :-) ale na pewno będzie dobrze. I przede wszystkim baw się dobrze i staraj się nie myśleć co w domu
Rany, wytrzymałaś ponad 2 miesiące bez pomidorów? Ja już w drugim tygodniu pochłaniałam pomidorówkę :-)

Manuska super, że wyniki ok.
 
Manuska-super że wyniki dobre a byłaś już u lekarza z tymi wynikami?Robiłaś obciążenie 50 czy 75?
Iryska robiłam to 75. U lekarza nie byłam, idę dopiero 22 lipca. Wyniki wiem, że są ok, bo w laboratorium pracuje moja siostra i zapytała ich lekarza jakie są normy. Po glukozie bodajże górna granica to 130 ( o ile dobrze pamiętam)
Bawcie się dobrze na chrzcinach :)
 
Witam słodkie

Niestety nie mam czasu za bardzo nadrobić ani popisac, ale rozglądam się z fotelikiem 9-18 kg. Wiem że ten temat był już na forum ale nie wiem już nic z tego:szok: JAk będziecie miały chwilkę to poleccie mi coś. Z góry dzięki!!

Chabrowa cukier po porodzie dobrze jest sobie mierzyć ale w zasadzie powinno sę zrobić po ok. 6 tyg obciążenie 75 mg glukozy. Niewiele z nas je zrobiło:zawstydzona/y: w tym i ja. Parę razy sobie zmierzylam na czczo parę razy po posiłkach i było ok, ale przy moim obecnym apeycie na wszystko wytrzymać nawet godzinę bez jedzenia to niełatwe:-p

Iryska i jak pierwszy free wypad?
 
Elmoo ja w sumie mogę polecić ci Roemer King Plus - taki mamy, a braliśmy pod uwagę jeszcze Maxi Cosi Tobi :-)
 
A ja się zaczynam obawiać, że będę musiała kupić fotelik do 18 kg montowany tyłem bo Stasiek waży już przeszło 10kg i wyrasta pomału z tego pierwszego fotelika. Teraz jeszcze daje radę ale jak będziemy we wrześniu jechać na wakacje to może być ciężko.

Chabrowa ja mierzyłam sama kilka razy i raz robiłam obciążenie (jakie ś 3 m-ce po porodzie), ale też nie takie klaszyczne - miałam badanie 2h po śniadaniu, ale zjadłam białe pieczywo i owoce.
Moja lekarka zaleca, żeby po cukrzycy ciążowej powtarzać obciążenie co roku ...
 
reklama
witam

Pierwszy wypad-w sumie ok mała zasnęła jak wychodziłam, obudziła się 5 minut po moim powrocie. Gorzej z fryzurą-niestety ze względu na mała i skąpego męża nie mogłam pójść do mojej fryzjerki, wylądowałam w małym miejscowym zakładzie i żałuję. Odrost mam o wiele jaśniejszy niż reszta włosów wrrrr. Oczywiście tak nie może zostać bo ja mam fioła na punkcie włosów w piątek idę do mojego stałego zakłądu:-) Postawiłam na swoim, mężowi powiedziałam że ma załatwić sobie urlop na piątek ja jadę ratować włosy. W końcu chrzciny w niedziele.

Dzisiaj cd moich wyjść jadę zamówić ciasta i muszę kupić sobie coś do ubrania:-)
manuska- to super że wynik dobry :-)
chabrowa- mój ginekolog powiedział że jeśli mam paski do glukometru(a mam) to co jakiś czas mogę zmierzyć poziom cukru. Przy okazji chrzcin kazał się najeść i zobaczyć co wyjdzie. Niby powinno się się około 6 tyg po porodzie zrobić obciążenie glukozą. Ja mam plan zrobić dokładne badanie jak skończę karmić piersią.

Mam pytanko do mam które karmiły piersią po jakim czasie dostałyście okres?
 
Do góry