reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
ewajakiela ja zawsze najpierw daję cyca a jak widzę ze jest dalej głodny to wtedy daję butlę. Ale nie ma jakiegoś określonego schematu, bo czasem jest tak że cały dzień na cycu, czasem daję mu butlę raz dziennie a jak ma mega głoda to zdaża się że i 2 razy dziennie. A dlaczego dajesz bebilon pepti? Jest alergikiem? ja daję zwykły bebilon. Jak baardzo ulewa to lepiej idz do lekarza albo spróbuj mu dać bevilon ar przeciw ulewaniu. Wiem że też jest zagęszczacz do mleka nutriton i można go podawać karmiąc zarówno piersią jak i butlą, ale może lepiej zapytać lekarza czy można to dziecku podawać. Możesz też spróbować karmić dziecko jak najbardziej w pozycji pionowej i po jedzeniu jak najdłuzej pozostawiac go w takiej pozycji.


Maria mój właśnie też teraz zaczął ulewać, ale nie jest to aż tak silne więc się tym nie martwię, poza tym czytałam gdzieś że jak dziecko ulewa ale przybiera na wadze to nie jest to powód do nieopokoju, więc looz :)


Ja mam zamiar od razu po macierzyńskim wrócić do pracy, etat na mnie czeka a Wiktorem ma sie zajmować babcia.


Dzisiaj młody ma mega głoda. Cały dzień wisiał na cyckach i mi je tak zmasakrował że ich dotknąc nie moge. Ciągle głodny smok wawelski, a druga broda coraz większa :p
 
Ostatnia edycja:
Aureolcia - 6 tydzien nastepuje u wielu dzieci skok wzrostu i wtedy znowu zacznie wisieć na cycku dzien i noc. mój przeszedł wszystkie skoki a najgorszy był chyba po 3 miesiącu bo trwał z 5 tygodni :) i mój ma 3 brody więc się nei przejmuj - wyrosną z tego - oby :szok:
 
witam wieczorową porą :)

juz po szczepieniu... malenka strasznie plakala i sie skarzyla... nie slyszalam u niej jeszcze takich decybeli... masakra normalnie i przez to nie zdązylam dokladnie z lekarka porozmawiac no ale o najwazniejsze zapytalam i.... maria jestesmy uratowane - taka kaszka na twarzy dziecka to hormony od mamy, czyli by sie zgadzalo :) mamy sie tym nie przejmowac :)
malutka juz nie taka malutka bo za tydzien dwa miesiące będą (11.07) a ona ma 58cm i 4090g wagi :) czyli juz kawał panny :)

nimue - u jagodki na szczescie wszystko w normie :)
butelki lovi wybrałam własnie ze wzgledu na wersje samosterylizującą no i smoczek dynamiczny ze niby nie zakłóca karmienia piersią (z tej serii kupilam tez uspokajacza z owieczkami - jest przeslodki ale mleko z niego nie leci wiec ma go gdzies... :-D) co do samej sterylizacji to wiem ze sa kobiety ktore tylko myją albo parzą ale mi się wydaje ze ostrożności nigdy za wiele no i zwlaszcza ze w tych butelkach mleko przechowuję wiec po co mi sie tam mają jakies bakterie namnażać ;-) no a piersi niby faktycznie nie sterylizujesz no ale mi np w szkole mowili zeby myc szarym mydlem a nie jakimis perfumowanymi żelami no i zeby nie macac sie po cyckach nie umytymi rękoma :tak: takze ja grzecznie to minimum higieny zachowuje i przed kazdym karmieniem łapki myję, no przynajmniej na razie :)

aureolcia - ja tez poprosze :) wysyłam mojego maila :)

emka - gratki wagi :) widze ze ty wylewna jak zawsze :-)

ewajakiela - no moim zdaniem jezeli maly tak ulewa (no o ile dobrze cie zrozumialam ze wylewa z siebie prawie wszystko) to ja bym do lekarza podeszla, chociaz tak jak pisze aasica dajcie sobie troche czasu o ile dziecko faktycznie nie slabnie w oczach :)

gabrielka - mi sie marzy wychowawczy w calym wymiarze trzech lat... no ale coz zycie zyciem i niestety finanse robia swoje... :(
ihihih rozbawilas mnie postukaniem łyzeczką w celu namierzenia ząbka :-D:-D:-D
co do jezdzenia to ja lubie z małą jeździc:) troche mnie uspokoila bo raczej mam ciężką nogą i nie lubie czekac :) a stracha mialam tylko na początku kilka razy jak mała jeszcze glowki w ogole nie trzymala i miala przez te swoje niecale trzy kilo duuuze luzy w foteliku :) wiec jak jechalam to nie wiedzialam czy lapac kierownice czy jej glówkę :) teraz jest git, mala zwiedza swiat i nawet spac ostatnio nie chce w aucie :)

maria - u mnie zakupy tez tak wyglądają, masakra jakas - a co do pracy to jako matce karmiącej pracodawca jest ci zobowiązany stworzyc odpowiednie warunki juz nie mowiac o tym ze nie mozesz pracowac wiecej niz ... itp - no ale wiadomo jak jest :) ja na szczescie pracuje w budzetowce i mam zamiar to wykorzystać tzn jako matka karmiaca 7 godzinny dzien pracy, zero jakichkolwiek dyzurow czy zmian godzin pracy ... ale i tak mi sie powrot nie podoba, bo choc do tych wszystkich rzeczy mam prawo to i tak przy kazdej okazji z tego powodu bede dostawac po dupie... :(
mialam cie juz ostatnio zapytac - pisalas ze malego kąpiesz na jakiejs gąbce? nie kumam o co chodzi - prosze o wyjasnienia czy to jest cos takiego? :)

aureolcia - dziekuje za maila :)
 
Ostatnia edycja:
Czy ja coś pisałam o brakie kupy u mojego dziecka? Bo własnie Wiktor się zesrał po same pachy. Musiałam go całego przebrać i umyć bo miał całe plecy obsrane :szok:
Ale dobrze że ją w końcu zrobił, przynajmniej teraz oboje jesteśmy spokojniejsi.

majka myślę że marii chodzi o taką gąbkę Gąbka antypoślizgowa do wanienki+2gąbki+GRATIS (1094307082) - Aukcje internetowe Allegro ja też mam zamiar taka nabyć bo młody coraz bardziej w wanience fika i coraz trudniej go w ręce utrzymać

Używala któraś z was esputiconu?
 
Aureolcia - rozbawiłaś mnie z ta kupa - właśnei tak czytałam o tym braku kupy dzis i sie domyśliłam że spotka cie dzisiaj taka niespodzianka - ja tez ją miałam po braku wczorajszej. Bartek robi już jedną rano lub co drugi dzien śmierdziela okropnego wielkiego :-)

Gąbki obydwie pokazałyście te same tylko inne kolory - i taką właśnie używam - mam też taki leżaczek ale to raczej do wanny domowej ( a ja mam tylko prysznic) więc stosuję wanienkę dla dziecka i tą gąbkę którą wymieniam co około 1,5 miesiąca - bo to gąbka i kaloryfery nie grzeją więc taka zgniłka się robi po jakimś czasie.

Majka - ty to mega ostrożna jesteś - nie przesadz z tą higieną bo ci mala zacznie mieć alergię na wszystko, ja myję biust ( jak ładnie to brzmi ) co rano i wieczorem samą wodą ( ja w ogóle mało płynu do ciała używam - raczej myję się szamponem jak myję głowę) a twarz małemu myję od urodzenia wodą z kranu, butelke od czasu do czasu zalewam wrzątkiem a ostatnie 2 tygodnei chyba tego nie robiłam tylko myję woda. Nie szalej tak z higieną bo jak zacznie raczkować wszyyyyyystko będzie miała w buzi - moj nie raczkuje a pilot, komórka, kable, laptop juz zjedzone - a komórka i pilot to najgorsze zarazki bo to każdy w lapach ma!!
Bardzo mnie pocieszyłaś z tymi hormonami i wysypką aczkolwiek obawiam się czy u Bartka to to samo , bo czemu teraz nagle w 6 miesiącu jego życia się to tak wzmogło!!!! strasznie dziwne, co prawde odłożyłam właśnie jakieś 2 tygodnie temu hormony na tarczycę żeby zrobić sobie badania " na czczo".
Bartek tez się drze podczas kłucia jak by go ze skóry obdzierali - ale on w ogole taki prawdziwy chłop jest - dotknij go mocniej to juz boli mamusiu :-)

Ah a ja MAjka nie mogłabym pracowac 7 godzin bo jestem tam na stanowisku kierowniczym - a wiesz jak to jest - kierwonik zamyka ostatni a pracy jest mnóstwo - dobrze w miarę zarabiałam ale cholera praca to nie wszystko ! rodzinka też ważna! więc idę na wychowawczy przynajmniej na 6 miesięcy aż Bartek będzie miał 1 rok i wtedy zacznę szukać pracy i pomyślę co zrobić z Bartoszem :-( okropne - dlaczego w ogole trzeba pracowac - trzeba było wyjść za księcia :-D
 
U mnie Mat ulewał strasznie ale to przez nabiał spożywany przeze mnie (nie tolerował nic mlecznego ani serków, ani lodów, twarogów, dosłownie nic!) i też przeszliśmy na Bebilon Pepti.

Macierzyński płaci ZUS (chyba że zakład pracy jest uprawniony do wypłaty świadczeń, ale to dotyczy firm zatrudniających dużą ilość pracowników - nie chcę kłamać czy powyżej 20 czy 25) ale podanie zawsze składa się do pracodawcy. Co do urlopu wypoczynkowego po zakończeniu macierzyńskiego pracodawca nie może odmówić jego udzielenia, nie ma takiego prawa. A składki... to nie jest problem pracownika że pracodawca nie płaci ZUS-u bo ZUS załatwia te sprawy z pracodawcą za pomocą zajęć komorniczych.:-) Wychowawczy płatny należy się przez dwa lata, choć wymiar jest 3, ale nie można przekraczać progu przychodu 504 zł na osobę.

Do jutra!
 
maria - nie przypominaj mi nic prosze o skokach i kryzysach...az mnie wzdryglo brr.... :) nie no zartuje sobie oczywiscie ale jak pomysle ze to byl pierwszy to nie wiem czy przetrwam przez nastepne i czy wy przetrwacie ze mna jak znowu sie bede wam zalic :) hiihhihihi :)
bartoszek moze faktycznie wysypki dostal przez odstawione chormony (moze tak zareagowal na zmiane poziomu) - trzymam kciukasy coby wszystko oki bylo :)
no i spokojnie z higieną nie przesadzam mala nie jest chowana pod kloszem bo lapkami maca wszystko i wszystkich i potem sobie pakuje je do buziaka i wcale nie latam i nie wycieram jej ich co chwile... hmm nawet w ogole tego nie robie ale jezeli chodzi o opakowania do żywnosci to dbam o swoje to i o jej dbam bo po co ma sie jej w tych butelkach jakies swinstwo rozmnażać :) no i uznalam ze do 3 miesiaca bede o to dbac :)
aaaa i chcialam zapytac bo ta gąbka wygląda na taką cieniutką wiec jak położe na niej dziecko to ile wody mozna nalac???
 
Ostatnia edycja:
Majka co do sterylizacji to ja nie miałam sterylizatora bo wymysliłam sobie za 300 zł to jeszcze nie upadłam na głowę, więc tylko nowe wygotowałąm a później myłam i wyparzałam czajnikiem, robiłam tak średnio do 3 miesiąca ale nie za każdym razem, a po pół roku 1-2 razy w tyg zalewam wrzątkiem, i tak jak maria pisze ze strerylizacją należy uważąć , żęby później nie było odwrotnie, ale jak do 3 miesięcy to spoko

Ja mam nadzieje, że mój nie dostanie jakiegoś uczulenia od psa bo on codziennie rano schodzimy na dół, sadzam małego na krzesełku i szykuje mleko w tym czasie przychodzi betowen i jak długi jego jęzor tak się wita z Natanem a on? cały przeszczęśliwy a najbardziej uwielbia jak betowen je wtedy ma ubawe na całego
Aureolcia gratuluje kupki :) jeżeli cie mogę pocieszy,ć to poczekaj do 4 miesiąca a do 6? wielka śmierdząca kup[a przewijana przez zadowloną mamusie mówiącą kochanie zrobiłeś kupke SUPER :D

Emka a jak u ciebie slioczki? smakuja Poli?

Dziewczyny ja cukry?

milego dzionka zycze
 
reklama
dzien dobry slodkie

wczoraj ladnie przez caly dzien
zjadlam 2 kromki slowianskiego chleba z pomidorem o 22 i rano 95 wiec gorna granica

jakos chyba mi zgaga dochodzi bo niedobrze mi i jakos piecze

milego dnia slodkie


co do sterylizatora my tez przy corze nie mielismy,ja jak zaczelam jej dawac butle co kilka dni wygotowywalam tak z 5 min butelki ze smoczkami
a potem jak juz starsza byla to tylko wrzatkiem zalewalam
 
Do góry