reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Elmoo ja z tym karmieniem to mam tak. Jak jestem w domu to cyc chyba że po cycu dalej głodny to dociskam butelką. A jak gdzieś chcę wyjść to przed wyjściem cyc, a jak mnie nie ma a jemu się chce jeść to ten co się nim zajmuje poprostu daje mu butlę. A czasem jak mam już dosyć tego ciągłego wiszenia na cycu i jego marudzenia to daruję sobie cyca i daję butlę i mam spokoj, aż wstyd się przyznac że tak robię. :zawstydzona/y::-(


Od kilku dni bardzo źle się czuję. Czuję sie jak na kacu, kręci mi się w głowie i nie mam na nic siły, a jak wstaje to muszę się czegoś przytrzymac bo bym zemdlała :szok: Robiłyście po porodzie jakieś kontrolne badania krwi? Bo jak mi w szpitalu robili to miałam bardzo malo hemoglobiny, a teraz to jej mam chyba jeszcze mniej skoro tak zle sie czuje :-(


ewajakiela a adaś ma też kolki czy tylko ulewa? Bo na ulewanie sab silmpex nie pomoże. A może ma poprostu wzdęcia a nie kolki? Ja mojemu jak mi sie prężył dałam lefax ale to chyba nie była kolka to nie pomogło, a wczoraj jak zaś się prężył to dałam mu na smoczku kropelkę espoticonu i za chwilę przestał a za 2 godziny uwalil tą ogromną kupę. I teraz nie wiem czy ten espoticon tak szybko zadziałał czy samo mu przeszło :eek:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej!

Ja raczej też z tej serii mam "niesterylnych". Powiem szczerze, że pierwsze słyszę o myciu piersi przed karmieniem. Na początku trochę wygotowałam, potem trochę wyparzałam, ale bardzo szybko przestałam. Podejrzewam, że przy drugim to jeszcze szybciej się z tego rezygnuje ;)


Dziewczyny czy wy pod koniec ciąży też miałyście już coraz mniej serca do tej cukrzycy? W sensie, że już się nie chciało robić tych pomiarów, martwić aż tak bardzo co się je, itp. Bo mnie się coraz mniej chce i tak jak wcześniej miałam zaparcie by mieć jak najniższy wynik tak teraz dbam coraz częściej już tylko o to by się zmieścić w normie.
 
Dziękuje za porady
jutro już będe miała przyrządzik to będe wiedziec co na mnie jak oddziałuje...

ja nigdy nie przepadałam za warzywami... pomidor tylko na kanapkę, cebuli nie znosze... one zawsze były dla mnie jakimś dodatkiem.... a tu prosze mają byc najważniejsze- pewnie dla tego mi tak ciężko... pocieszam sie że do porodu zostały mi 2 miesiące...


Majka ja jak szukałam karuzeli to... wchodziłam na You Tube wpisywałam dana firme i oglądałam filmiki, jak dla mnie najlepsze melodie ma Fisher.. chociaż ta co ja kupiłam tez jest fajna..



Co do sterylizacji no cóż ja piersi tez nie myłam przed karmieniem, nawet mi się głupio zrobiło jak widziałam jak moje znajome biegną najpierw do łazienki...
 
Witam!
W szybkim tempie pzreczytałam i szybko odpisuję - bo Miśka nie daje mi tyle czasu wolnego - dziś od 10 do 16 leżałam z Nią na łóżku bo jak wstałam obrac ziemniaki na obiad to juz wyczuła - a w łóżeczku to juz wcale nie śpi tylko wyje - jak Wiktorek Aureolci;-)
Aureolcia - ja też chcę poradnik to wyślę na priv adres meilowy
Majka - wystraszyłąś i mnie ta skazą - z reszta doczytałam gdzieś, że przy uczuleniu na mleko maluch może ulewać - a moja ulewa często nawet jak Ją odbiję i też ma krostki na buzi i od 6 rano nie jem nic mlecznego - jakoś poprawy nie ma - jak do jutra sie nic nie zmieni to wracam do mleka a zapytam lekarki na szczepieniu co z tym fantem zrobić

no i od soboty mam zamiar dawać lefax - bo w końcu do mnie dotarł
Mama_ola - gratuluję i do opieprzu sie dołączam;-)

mała wstałą i zmykam dać cyca - przez ten upał to często pije
 
witam słodkie mamusie w ciąży mam pytanko wczoraj jak byłam u diabetolog to sie okazało ze od 3 tyg.moja waga sie nie ruszyła?!?!?! a ona nic na to nie powiedziala ,a mnie to martwi tez tak miałyście??? ja wogóle przytyłam dopiero 5 kilo....martwie sie czy z malutka wszystko dobrze czy dobrze sie rozwija a usg mam w następnym tygodniu....
 
my wrocilismy jakas godzine temu, troche posiedzielismy :)

starlet normalne jest ze przy koncowce tak bywa, ja jadlam drozdzowki choc moja dieta byla drastyczna

ja24 ja scudlam 4kg zaraz jak przeszlam nadiete, pozniej juz nie przybieralam, na samym koncu przytylam w szpialu i po nim pilegniarka mnie opier... ze przytylam

emka tak jak pi9sze aureolcia, fajne sa te smoczki bo mam tylko ze z niego dawalam mleko na dobranoc i po dwoch razach zaczal sie dlawic a kaszke od poczatku podaje lyzeczka i tobie tez tak proponuje
 
Andzia wysłałaś tego maila :confused: Bo do mnie nic nie dotarło :no:

ja24 ja na początku diety cukrzycowej schudłam 2 kg, a przez całą ciąże przytyłam 4kg a młody urodził się zdrowy i miał 3580g a ja po porodzie od razu miałam 14 kg mniej, więc się nie stresuj, dziecko wyssie z ciebie wszystko co jest mu potrzebne :tak:
 
Witam

Starlet też ta mam, co prawda nie od tak dawna ale jednak. Główne posiłki trzmam się norm - a mam drstyczną dość bo 120 po 1h. Ale pomiedzy czasem zaszaleję, stwierdziłam, że i jogurt trzeba czasem zjeść i coś mlecznego, chyba ich brak byłby gorszy niż nieznaczne pekroczenie tym bardziej że w innym rejonie kraju juest np. 120po 2h.

ja 24 to raczej normalne, ja przed wizytą u diabetologa schudłam 2 kg, potem 1 kg przybrałam, a potem waga stoi mimo iż ja jem i to dużo więcej niż na początku. A diabetolodzy głównie się spadkiem wagi przejmują.

Andzia 6 godzin leżałaś z Małą przy cycku? Ale po co... ona ssała cały czas? Nie rozumiem za bardzo.
 
Wiktor chyba rzeczywiście ma jakiś skok wzrostu bo tylko cyc i cyc a ja coraz bardziej się łamię i daję butlę bo juz mnie te cycki bolą a ten ryczy bo z nich nie leci i ja sie denerwuję że on ryczy i takie bezsensowne kolo się zamyka. Nie nadaję się na matkę polkę :no::-(
 
reklama
Aureolcia każda matka jest najlepsza dla swojego dziecka :)

Asiek ja też uwielobiałam owoce a nie mogłam tylko jedno jabłko dziennie i też na początku miałąm pretensje do całego świata ,żę właśnie mnie to spotkało, z czasem przyzwyczaisz się do tego, pieczywo mogłam jedną krmokę benadziejnego mokrego chleba ale cóż później dobre było i to , ja po śniadaniu jak byłam głodna to robiłam sobie ruloniki z szynki i sera żółtego i tym się napychałam, obiad warzywa na patelnie, a polecam pod każdą postacią jajka bo to nie podnosi cukru a wiele można z nich zrobić
 
Do góry