reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej Słodkie!!:-)

Wysyłam numer swój do Marii i Gabrielki jeśli nie mają obie nic przeciwko :-) bo matematycznie druga jestem...ehh co z tą Olą!!!

Majka, Gabrielka u mnie na czczo cukry od 84 do 87 narazie odpukać bez wyskoków, a schemat raczej jedeniowy podobny kolacja to jak się uda od 19 do 22, przed samym snem zawsze 1 kanapka i pomiar na czczo o 7.

Aureolcia weż uż teraz na miękko to spotkanie - w końcu to Ty masz Męża przy sobie i nowo narodzone dzieciątko , więc nawet nie pytaj w czym jesteś od niej lepsza - masz to czego ona nie ma i ciesz sie Tym szczęściem.

Słuchajcie Kochane odebrałam dziś część ostatnich wyników - morfologia dużo lepsza wszystkie parametry w normie , HbsAg ujemne czyli też git, mocz ehh chyba wsio ok, opócz tego że nigdy nie miałam plusika przy ciałach ketonowych a teraz jest!!! Co to ma znaczyć?? Do diaska!!! Dajcie znać jak któraś tak miała- w poniedziałek do ginki idę ale to zawsze coś więcej będe już wiedziała.

Emka jak ja Wam zazdroszczę że biegacie już po te słoiczki i macie swoje maleństwa przy sobie... ten ostatni okres jest chyba najbardziej uciążliwy :crazy:

Nimue z tym cukrem to prawda co Dorotka pisała tłuste i słodkie tak nie podnosi i stosunkowo szybko schodzi. Magnum to potwierdza nawet w tej swojej gruubej czekoladzie.
 
reklama
Elmoo - ja ciała ketonowe sprawdzam codziennie na paskach. moja diabetolog powiedziała że wcale nie mogę ich mieć - ma być 0. pojawiają się one w momencie głodu ale dzidziaka a nie Twojego. nie wiem dlaczego reszta dziewczyn nie mierzy ale ja mam mierzyć. dodam że niektórzy lekarze mówią o ciałach ketonowych że to trucizna (jest to efekt uboczny przetwarzania tłuszczy w energię co jest niewłaściwym procesem i występuje najczęściej u źle-nieracjonalnie odżywiających/odchudzających się). w moim przypadku muszę jeść kolację nocną złożona z dużej il węglowodanów w postaci dużej bułki pszennej i kubka mleka lub soku a rano mierzę na czczo siusiając na pasek. jeśli ketony mam to znaczy że dzień wcześniej zjadłam za mało chleba ciemnego lub przerwa między posiłkiem ostatnim a porannym sprawdzaniem ciał była za duża. jednym zdaniem moja diabetolog powiedziała by: głodzisz dziecko. to bardzo dobry specjalista a nie konował. po nocnej kolacji o 1 poziom cukrów rano miałam powyżej 90 (bogata w w-w nocna kolacja) więc dostałam insulinę 3 jednostki. już się przyzwyczaiłam do kłucia bo mój M nie umie i sama robię bezboleśnie. ja jestem od dziś w 40 tyg c. więc już niewiele mi zostało i dlatego insulina musiała być bo trzustka nie wyrabiała. od chyba 10 dni mam insulinę i ciał ketonowych nie ma. niektórzy lekarze olewają ciała ket ale ja bym tego nie robiła. poproś o recepte na KETO-DIASTIX i kontroluj się. będziesz wiedzieć czy dzidzia jest odpowiednio odżywiona.
 
nimue na upiększanie już za późno bo przyjaciółka będzie tu za godzine :szok:

Szkoda... :(
Ale upiększenie się dla samej siebie w jakimś późniejszym czasie też będzie fajne, plan ciągle do realizacji...
Trzymam kciuki za spotkanie!

Słuchajcie Kochane odebrałam dziś część ostatnich wyników - morfologia dużo lepsza wszystkie parametry w normie , HbsAg ujemne czyli też git, mocz ehh chyba wsio ok, opócz tego że nigdy nie miałam plusika przy ciałach ketonowych a teraz jest!!! Co to ma znaczyć?? Do diaska!!! Dajcie znać jak któraś tak miała- w poniedziałek do ginki idę ale to zawsze coś więcej będe już wiedziała.

Nimue z tym cukrem to prawda co Dorotka pisała tłuste i słodkie tak nie podnosi i stosunkowo szybko schodzi. Magnum to potwierdza nawet w tej swojej gruubej czekoladzie.

Elmoo- ja miałam ketony w moczu i to na 3 plusiki przez 2 pierwsze miesiące mojej diety, potem magicznie zniknęły... Podejrzewam, że u mnie to była reakcja organizmu na zmniejszenie ilości węglowodanów, bo chudłam wtedy dość gwałtownie...
Może potrzebujesz więcej węglowodanów na II kolację- jakiś nabiał?

Dorotka, Elmoo- całkowitą rację macie z tym tłuszczem, lekarz mi zresztą też zalecała jeść avocado do posiłków, żeby hamować tempo wchłaniania cukru, ale przyznam się Wam Dziewczyny, że po prostu nie mam odwagi eksperymentować z tortem... Tyle że u mnie trzustka coś szwankowała jeszcze przed ciążą, więc mam trochę pod górkę ;)
Na tort jakoś specjalnie nie mam ochoty, ale już np. takie ciasto biszkoptowe z owocami to bym chętnie zjadła :-p
 
Nimue - dobre z tą obietnicą dot. włamania na konta - ja ogólnie to mam zaufanie do mojego M i nie podczytuję za Jego plecami - ale jak wtedy to GG zobaczyłam (jak pisał) - to kazałam Mu wykasować właśnie po to, by nie czytać po kryjomu
Majka - kciuki zacisnięte za przegląd (nie wiem czy nie po czasie, ale zawsze;-))
Dorotka - smaczny obiadek był??? Mam nadzieję, że tak
Emka - 8 dni to trochę za krótko i test nie wyjdzie jakby co - ja jadłam piguły 7 lat - wcześniej rzuciłam palenie - tzn. przez jakieś pół roku paliłam i jadłam piguły i nic mi nie było, a przytyłam dopiero jak zachorowałam na tarczycę - czyli po jakiś 5 latach zażywania piguł - na temat alkoholu, że nie wolno to nic nie wiem;-) tylko na początku mi humory dopisywały jak w ciązy prawie - drażliwa sie zrobiłam - potem sie unormowało
Aureolcia - jak spotkanie???
Elmoo - ja miałam ciałka ketonowe w moczu (też jeden plusik) - mój lekarz mówił, że to sie zdarza nawet ciężarnym bez cukrzycy w III trymestrze i że mam więcej pić i się nie martwić - to prawda co Misiaszek pisała, ze to efekt rozkładu tłuszczu - jak weglowodanów jest za mało to wtedy sa ketony - ciekawe co powie Twoja ginka
Misiaszek - ja nie wiem jak długo badać cukry - ja do diabetologa nie idę już - mam w drugiej połowie sierpnia zrobić obciążenie 75g i zobaczyc wyniki i jak źle będzie to wtedy do lekarza - a cukry badam bardzo niesystematycznie teraz, ale np. wczoraj na czczo 92, po śniadaniu 65 a dzis po obiedzie 91 - tylko minęło ponad godzinę a mniej niż 2 (ja w ciaży badałam po 2 godzinach od posiłku i teraz nie wiem jak badać - ale orientacyjnie jest ok)
 
Andzia , Nimue - troszkę nie pocieszyłyście bo po poście Misiaszek to ja w ryk znowu - jakoś ostnimi czasy często mi się zdarza:no: W poniedziałek ginka coś powie i będzie jasne no ale jak jeden plusik to nie trzy - pocieszam się i może wystarczy troszkę więćej węglowodanów - tylko że ja najedzona jestem i raczej sobie nie odmawiam wiele...
 
Elmoo - uśmiechnij się bo to nie zaszkodzi jakoś bardzo. przesuń kolacje z 22 na 23 albo na 24. rano jak budzę się po 6h od posiłku nocnego to nie mam ciał ketonowych. raz zaspałam i miałam jeden plus. jedz więcej chleba (ja mam jeść 4 posiłki złożone z chleba żytniego) i też powinno ich już nie być. głowa do góry bo ja się przejmowałam i nic nie dało to a douczyłam się i posłuchałam lekarza i jest bardzo dobrze codziennie :)
 
Gabrielka sprawdż teraz - powinien być :)

Misiaszek postaram się nie przejmować za bardzo - ja jem tą kanapkę wieczorną przed snem tak 22 , 23 - kurka nie wiem może 2 zjeść?
 
reklama
100619_093243.jpg


;))
 
Do góry