reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cudowne uczucie - ruchy maleństwa

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ile razy dziennie Wasze dzieci mają czkawkę? Mój raz lub dwa dziennie, nigdy mniej... :eek:

przaerażacie mnie tym tematem czkawki :szok:
mi się dopiero wczoraj udało namacalnie odczuć jakieś reguralne poruszenia co mogłoby być czkawką - tak mi wyszło z Waszych opisów - ale pewności nie mam.
mam dziecko mało ruchliwe i do tego jeszcze nie czka :angry:
 
reklama
Moje dziecie ma czkawke kilka razy dziennie. I faktycznie jest ostatnio mniej ruchliwe ale chyba tylko dlatego że ma juz mało miejsca. Chociaz czasem jak kopnie po żebrach albo co gorsza po pęcherzu to się skręcam z bólu. I kopie oczywiście tylko mamusie a jak ktos inny położy rączke na brzuchu to cisza:-p:-p:-p
 
Moja ma czkawkę... najczęściej wieczorem jak ide spać albo z samego rana jak się budzę;-)niekiedy 2 razy dziennie... a co do ruchów to też tak jakby mniejsze ale jak zasunie kopniaka to żebra mnie bolą nieźle...
AdiLea u mnie to samo...chyba ma mało miejsca.. i tylko mnie boksuje a jak ktoś rękę położy to tylko się przeciąga... jaka cwaniara;-):-)
 
no to u mnie znowu jest na odwrót - ja mam wrażenie, że teraz bardziej jest ruchliwa niż wcześniej... w ciągu dnia zdecydowanie częściej Ją czuję, Jej ruchy są bardziej widoczne dla oka też, ale bolesnych nie odczuwam, czasem przy żebrach jak próbuje chyba rozprostowac nóżkę to tak skóra się niemiło naciągnie, ale to nie boli aż tak bardzo :blink: też się zdziwiłam, że pod koniec taka ruchliwa się nagle zrobiła.... może po prostu ma jeszcze miejsce - w sumie to moją skórę można by jeszcze naciągnąć spokojnie, bo nie jest jakoś za specjalnie napięta - może to dlatego :confused: a co do czkawki - to wcześniej częściej czułam, że Ja ma, a teraz jakoś już rzadko coś czuję ;-)
 
Moja mała jest chyba emocjonalnie skrzywiona po mamusi:-p wczoraj rzucała się tak bardzo, że bałam się że to już:szok:a dzisiaj cisza:dry: nie chce jej się ruszyć ani ręką ani nogą:no:
 
Mi mały dziś w nocy dał popalić. Wiercił się niesamowicie. A ostatnim czasem to rzadko kopie - bardziesz wystawia te swoje rączki i nóżki i potrafi trzymać tak ze 20 minut a jak go popukam to odda dość boleśnie :-)
Jak położe rękę na brzuchu to czuje takie delikatne, nie bolesne ruchy...
Chyba wszystko w porządku.
 
U mojego synka czkawka to standardowo ze dwa razy dziennie:tak::-) Nasze maluszki teraz częściej będą się rozpychać niż kopać mają coraz mniej miejsca...będziemy mogły zobaczyć nóżkę albo rączkę:-) już miałam okazje zobaczyć małą stopkę synka-super to wygląda:tak::-):happy2:

 
Moje Malenstwo wczoraj dalo taki popis,ze szok.Kopało,wierciło sie i zmieniało pozycje tak energicznie,ze az mnie skoa na brzuchu bolala:baffled:.I o dziwo pozwolila mojej kolezance to zaobserwowac (co nawet mojemu mezowi przychodzi z trudem):tak:Anecie az sie oczy blyszczaly gdy stwierdzila,ze porafi "zidentyfikowac konczyny mojego malego rozrabiaki:-D:-D:-Da co najlepsze owy pokaz Maluszek dal w trakcie programu You Can dance-wnioski sie same nasunely tanczyc sie dzidzi zachciało:-p:-p:-p
Co do czkawki to jeszcze tydzien,poltora temu odczuwalam ja nawet 4-5 razy dziennie (czasami bylo to wrecz irytujace) ale teraz tak raczej raz, max dwa razy i to zawsze o tej samej porze wieczorem;-)
 
Mnie ostatnio bardzo w prawym boku boli i nie wiem czy mały mnie tak okopuje czy za dużo żrę i wątroba mi siada. A mam podobnie jak mamjakty czym bliżej końca tym bardziej ruchliwy, a na początku taki leniuch był.
 
reklama
U mnie mały zatracił cechy ADHD i jest niesamowicie spokojny. Doprowadza mnie tym do szału, brata zreszta też, bo Janek przyzwyczaił się do tego, że jak przytula mamę to obrywa, a teraz nic, wiec trzęsie brzuchem z niezadowoloną miną :-p. A jak juz czuję Groszka, to cały czas wydaje mi się, że on lezy poprzecznie albo posladkowo...
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry