reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cudowne uczucie - ruchy maleństwa

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
A moja Hania dała mi dzisiaj do wiwatu!:szok: Od wczoraj rana prawie wogóle nie czułam jak się rusza. Wczoraj pomyślałam sobie że może ułożyła się jakoś tak, że jej nie czuję... Ale kładłam się wieczorem spać i tylko takie leciutkie , delikatne muskanie czułam. Już mnie to zaniepokoiło:-( A jak obudziłam się dziś rano, a moja Dzidzia dalej po cichutku i spokojnie to już nie wytrzymałam i zadzwoniłam do mojej ginki, a ona na zwolnieniu lekarskim, ale kazała mi jechać do szpitala. Pojechaliśmy. A tam pani położna zrobiła niezadowoloną mine i mówi wobec tego zapraszam na KTG - tak jakby mi łaskę robiła:wściekła/y: Dopiero jak jej powiedziałam że jestem po poronieniu i wolę przyjechać do szpitala o dwa razy za dużo niż jeden za mało, to zrobiła sie trochę milsza... Na całe szczęście badania wyszły ok, Hania jest zdrowa, serduszko bije miarowo i głośno, a ja jej nie czułam bo tak się sprytnie ukryła...Ufffffff... ale mi ulżyło:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
echhhh te dzieci - takie małe, a już tak straszą Mamuśki.

ja staram się nie denerwować, ale jakoś wciąż nie mogę.
mój synek jest takim małym leniuszkiem. niby powinnam się do tego przyzwyczaić, że taki ma tryb mało agresywny, ale nie potrafię.
 
ojejku - gemini - nie niezłego stracha się najadłaś :-( tak to jest, jak mała zawsze bardzo ruchliwa była, a nagle ledwo co ją czułaś - ale dobrze, że wszystko jest w porządku ;-)
moja mała cały czas taka leniwa jest, więc ja raczej się nie martwię, na ostatnim usg wszystko dobrze wyszło, więc po prostu moja mała ma dużo miejsca widocznie a ruchy amortyzuje łożysko i mój tłuszczyk :sorry2:
 
A ja dzisiaj miałam pobudkę z samego rana..pierwszy raz miałam takie mocne kopniaki i to w okolicach żeber...nie powiem żeby to przyjemne było..no ale i tak się uśmiechnęłam bo to przecież moje Maleństwo :tak:
 
Aktywnosc mojego malego zalezy od dnia. Czasem go czuje bez przerwy, a czasem sa takie dni, ze sie zastanawiam, czy wszystko jest w porzadku, bo prawie sie nie odzywa. Na szczescie dzisiaj mnie skopal i une spokojna.
 
Na wyczucie, to mały jest głową do góry, bo właśnie coś mi się wypięło pod żebrami i jednoczesnie dostałam serię w okolicy pecherza. Ale spokojniejszy trochę ostatnio, albo może ja sie przyzwyczaiłam?
 
a moja mała coś ostatnio taka nieruchliwa jest :-( rzadko ja czuję - a kurna kiedy czułam często? :-:)-( dopiero co cieszyłam się, że w końcu ją czuję a tu się nie odzywa, nie kopie - tak ino ino ją wyczuwam :dry:
czytałam, że od 28 tygodnia powinno się liczyć ruchy dziecka, jeśli w ciągu godziny nie doliczy się 10 ruchów to powinno się jeszcze raz zacząć liczenie, jeśli za drugim razem znów nie będzie 10 to powinno się zgłosić do lekarza? robiłyście coś takiego? mamusie już z dzieciakami??
 
ja nie liczyłam ruchów .. najwazniejsze było ze się rusza.. a potrafiła cazły dzień sie nie odzywac a potem nadabiała.. W pierwszej ciazy miałam łozysko na przedniej scianie wiec same wiecie ze te ruchy nie były take intensywne .. Próbowałam liczyc na poczatku jak gin dał mi karte ruchów ale inaczej nic innego bym nie robiła tylko usiałowała liczyć..
 
reklama
A ja słyszałam że od 32 tc liczyć ruchy dzidziusia. Że rozpoczynać obserwację od 9 rano i liczyć doi 10 jak się ma wątpliwości to ponownie liczyć po 18
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry