reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co nowego dzisiaj zjemy?

SZminko u nas max kubeczek 150 ml wody niegazowanej schodzi przez cały dzień...!!!:szok: Dużo Emilka wypija, ale to chyba dobrze... A pokazuje Ci jakoś że chce piciu czy poprostu ma zawsze pod ręką i sama już pije?? Natalka nie potrafi kubeczka niekapka sobie odpowiednio przechylić...
 
reklama
Nata pije ok. 100 do 150 dziennie, ale są dni, kiedy wcale nie chce, ale za to więcej mleka wypija. Były dni, kiedy mleka wypijała zaledwie 350ml przez cały dzień, wq nocy wcale jej nie karmiłam, bo oczywiście za radą mamy poszłam, żeby w nocy nie karmić, bo żołądek musi odpocząć. Dawałam za to soczek, jak w nocy marudziła. Rezultat był taki, że cała noc ja nie spałam, bo ona choć spała, to tak mruczała, że trzeba było w wózku lulać. No i nocka z głowy. A teraz jak jestem w domu bez mamy, bo w Kaliszu, wzięłam sprawy w swoje ręce i daję jej ok. 1 w nocy mleko, lub zależy jak się obudzi. Wypija min. 170ml i mam całą noc spkój. Pal licho "dobre rady". Adam mi mówił,że to ja w końcu jestem matką i wiem lepiej, że mam zaufać instynktowi i zaufałam i jest OK. Soczku też czasem pije, ale nie aż tyle, co Emilka. Latem też piła sporo. A teraz od tygodnia wypija ok. 500ml mleka (a wczoraj nawet 630ml:szok::szok:)+ kaszki na gęsto ok. 200ml, no i zupkę domową już na szczęście i deserek.

A zupkę pomidorową zrobiłam. Fajna wyszła. Zrobiłam dla nas i odlałam dla naty, a potem doprawiłam i dałam śmietanę, a Naci wsadziłam 2 pomidory z puszki gotowane z zupy, marchew, pierś z kurczaka, piertuszkę i ziemniaka (choć normalnie do pomidorówki nie daję)i zmiksowałam - pycha. Nata zjadła równowartość 130ml sloiczka, tylko moja to pewnie bardziej syta, bo już nawet misiowego ogródka nie dawałam i jej starczyło.

A z nowości do dałam dziś małej mandarynkę:tak::tak:, bardzo smakowało:laugh2: i dałam jej miseczkę, żeby sama sobie brała, ale nie bardzo jeszcze jej to szło.:baffled::baffled:

No i jest jeszcze taki fajny deserek z gerbera Menu Smakosza - jabłko z makaronem i cynamonem - też smakowało:-p;-):-). No, czyli gluten jej chyba nie szkodzi, bo już od prawie 2 tygodni daję i jest OK (bo ja teraz dopiero zaczęłam, a nie od 6 m-ca).

No, rozpisałam się, wybaczcie. :sorry2::blink:
 
Ola pije tak 400-500 ml łącznie. Soczku w ciągu dnia ok.100 ml i jakieś 400 herbatki. W nocy nie je. Nie budzi sie. Spi od 20:00 do 8:00-8:30.
 
madziallenka przewaznie Emilcia ma buteleczke pod reka i sama sobie bierze :tak:a jak nie ma i chce pic to tak charakterystycznie buczy...ach czesto gesto te buczenie slysze...z niekapka nie chce:no:
 
Basia wypija ok 400 ml płynów dziennie (zazwyczaj woda, teraz jak jest chora to herbatkę i max 80 ml soku rozcieńczonego z wodą). Mleka nie chce w ogóle pić-choć dziś w nocy trochę wypiła:tak: Mleczko tylko w kaszkach:happy:
 
Widze ze wszystkie maluszki pija cokolwiek...i to jak dla mnie sporo......To coz ten moj Kuba nie chce :szok:, to chyba noie jest normalne.....Czy to mozliwe ze wystarcza mu mleko ktore pije w poludnie i w nocy? :dry:
 
Anetko specjlaista z gerbera odpisal mi jakis czas temu:
...........To jak często karmić dziecko i ile powinno ono jeść, zależy nie tylko od wieku, ale również od jego indywidualnych potrzeb. Dlatego wartości podane wyżej należy traktować jako przybliżone.
Zalecenia nie podają ile wody można podać maluchowi. Proszę jednak pamiętać, że pojemność żołądka niemowlęcia jest mała więc nie należy podawać dużej ilości. ...................

wiec chyba nie masz co sie martwic
 
reklama
Anetko u nas też słabiutko z tym piciem, pocieszam się tylko że jeszcze z cycka się troszkę dopoi, ale już też coraz mniej, więc jak zrezygnuje z cycy to zacznę się martwić...:tak:
Wiesz niby te posiłki słoiczkowe półpłynne są, więc woda w nich jest ale niewiele, wiem z własnego doświadczenia że nie da się na siłę nic dziecku wmusić, ale może stopniowo po łyczku się przyzwyczai...:happy:
Anetko powiedz kochana ile tego twarożku dajesz, tzn. samego twarożku jak robisz taki z owockami? Bo małej zasmakował twarożek (3 łyżeczki), z jogurtem naturalnym (3 łyżeczki) i bananem baaaardzo. Ale zastanawiam się czy nie za dużo w tym produktów z mleka krowiego, uczulenia nie ma, ale podobno białka z mleka krowiego bardzo obciążają nerki, a to wszystko z mleka krowiego...:baffled: Co myślicie?
 
Do góry