reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co nowego dzisiaj zjemy?

Olcia, ja też do zupek Natalce dodaję zioła prowansalskie. Myślałam o jakiejś bazylii, oregano, czy cos w tym style, ale zioła prow. mają to wszystko, więce dodaję i jest OK.
Kasirko, słyszałam, że zupkę ogórkową dopiero po roku. Miejmy nadzieję, że nic złego się nie stanie.

Smart, Natala nadal zjada słoiki po 5 m-cu, bo te np. po 8 lub 9 jej nie podchodzą. Już lepiej jest, jak jej ugotuję sama, nawet je, tylko mniej, niż tych słoiczkowych. Może moje są bardziej sycące. No, na pewno w nich więcej mięska, a oprócz tego pora, ziemniak, marchew, pietruszka, seler, jabłko, no i ziółka. A jutro dodam pomidora z puszki zamiast jakiegoś składnika. Wie ktoś, jak pomidorową dla takich maluchów robić?? Normalnie jak dla dorosłych?? Ja gotuję od niedawna, więce na razie brak wprawy.
 
reklama
pysiu ja nie daje sloiczkow:no::no:gotuje sama...a pomidorowa to robilam dla nas a Igorkowi odlalam w osobny garnek i dodalam roszke mniej pomidorow i bezsmietany
 
Basia dzisiaj jadła zupkę jarzynową z brokułami (zmiksowałam, bo chciałam, żeby coś zjadła):-p I jeszcze kopytka-to znaczy były ambitne plany, a skończyło się na niecałym jednym marnym kopytku:sorry2:
Pysia-ja gotowałam normalnie zupę pomidorową tylko tak jak Smart bez śmietany:tak:
 
A u nas dziś przygotowałam małej łososia na parze, posypanego ziólkami, plasterkami pora i masełkiem - pyyyychotka !!! Do tego marcheweczka, było mniam mniam tylko chyba mała woli nieco mniej gęste jedzonko...:tak:Nie dałam za dużo na próbę, czy jej nie wysypie, bo łosoś dość tłusta rybka i chyba duużo białka ma...

Pysiu pomidoróweczkę dla małej opisywałam i ja i Anetka kilka stroniczek temu - znajdziesz!:tak:
 
kasia2506 to sie najdalyscie kopytek....1szt chyba bardzo wypasiona hahhaha:-)a Igor nie bardzo brokula...nie wiem czemu bo kiedys sie zajadal​
 
Ja często dodaje do potraw dla Oli majeranek. A zupki to różnie. Raczej sama gotuje - tylko nie na kostce - dodaję masła poprostu. No i każde warzywko osobno gotuję. I potem miksuję blenderem.
Jeśli daję słoiczek to i tak gotuję do niego jeszcze kaszę mannę na masełku z dodatkiem jakichś przypraw. Tylko dla tego, żeby byl taki sloiczek bardziej kaloryczny.
 
wlasnie Emilcia zjadla chlebus z maselkiem i pol parowki cielecej:tak:na cieplo,malusie kawalki wkladalam do buzki widelczykiem...mmm smakowalo nawet bardzo:tak:

ile wasze dzieci wypijaja w ciagu dnia herbatek ,sokow,wody ?ja mam wrazenie ze Emilka hektolitry ale tak na serio to z litr herbatki bedzie a czasem i wiecej...nie wiem jakie sa normy a moze ich nie ma:confused:
 
SZMINA - Kuba prawie wcale nie wypiaja.....doslownie pare lyczkow tylko....zadna sila nie da sie go zmusic......wiec glowne plyny to mleko :sorry2:
 
reklama
Mili pije tak z 200 ml dziennie herbatki... nie wiem jakie sa normy wiem ze lepiej wiecej niz 150-200 ml sokow nie dawac...

z nowosci to dzis zjadla mielona wieprzowinke gotowana z manna z ziolami prowansalskimi i maslem... smakowalo :)
 
Do góry