reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CO KAZDA 'CIEZAROWKA' W IRLANDII WIEDZIEC POWINNA - W trakcie tworzenia :D

reklama
dokladnie:tak:jesli masz polskiego gina pod nosem lub gp popros o zwolnienie,jesli z pracodawca nie da sie dogadac.ML przyda Ci sie po porodzie:tak:
 
Anineczka przeniosł (niestety chyba), teraz pracuje tylko dwa dni w tyg po 5 godz:-( jestem na part time, dodatku mi nie przyznali, wczesniej mialam lepsze godziny wiec i macierzynski bedzie wiecej wynosil, a trzeba pokupywac malenstwu wozeczek i inne rzeczy....
 
bo dodatek jest do full time.Mowie Ci staraj sie o zwolnienie,powiedz ze Ci ciezko,zle sie czujesz..Wyslesz do socjala i dostaniesz pieniadze.A macierzynskie wezmiesz 2tyg przed terminem.Pracodawcy powiesz ze jakies problemy zzciaza nastapily i musisz uwazac i siedziec w domku:tak:
 
Witam

ja mam natomiast pytanie o badania noworodka. Jakie badania przeprowadzaja w szpitalu albo u GP?
czy robia tutaj badania sluchu, czy badaja na niedoczynność tarczycy i fenyloketonurie, czy Lekarz osłu****e serce i płuca dzicka, czy ocenia narządy wewnętrzne, sprawdzając, czy nie są powiększone nerki, wątroba i śledziona, a także dokonuje oględzin stawów biodrowych. i czy tutaj podczas pobytu w szpitalu każde dziecko zostaje też zaszczepione przeciwko gruźlicy i żółtaczce typu B (WZW B)?

bede wdzieczna za informacje.
moze poradzcie jeszce co pytac lekarza, jestem w 25 tyg ciazy, i narazie błądzę w zestawach pytań.

dzieki
 
Witam

ja mam natomiast pytanie o badania noworodka. Jakie badania przeprowadzaja w szpitalu albo u GP?
czy robia tutaj badania sluchu, czy badaja na niedoczynność tarczycy i fenyloketonurie, czy Lekarz osłu****e serce i płuca dzicka, czy ocenia narządy wewnętrzne, sprawdzając, czy nie są powiększone nerki, wątroba i śledziona, a także dokonuje oględzin stawów biodrowych. i czy tutaj podczas pobytu w szpitalu każde dziecko zostaje też zaszczepione przeciwko gruźlicy i żółtaczce typu B (WZW B)?

bede wdzieczna za informacje.
moze poradzcie jeszce co pytac lekarza, jestem w 25 tyg ciazy, i narazie błądzę w zestawach pytań.

dzieki
Lekarz w szpitalu osłu****e serduszko i płuca, sprawdza bioderka, robią badania słuchu i na fenyloketonurie nie wcześniej jak 72h po porodzie nie później jak 120h, na gruźlicę szczepią an życzenia ale w późniejszym terminie musisz połóżnej jak przyjdzie do domku powiedzieć że chcesz i ona wpisze cię w kolejkę co do WZWB i reszty nie mam pojęcia :/ mi mała trochę siniała w szpitalu to jej nawet echo serca zrobili także nie wypuszczają dopóki nie są pewni że jest ok :))
 
Lekarz w szpitalu osłu****e serduszko i płuca, sprawdza bioderka, robią badania słuchu i na fenyloketonurie nie wcześniej jak 72h po porodzie nie później jak 120h, na gruźlicę szczepią an życzenia ale w późniejszym terminie musisz połóżnej jak przyjdzie do domku powiedzieć że chcesz i ona wpisze cię w kolejkę co do WZWB i reszty nie mam pojęcia :/ mi mała trochę siniała w szpitalu to jej nawet echo serca zrobili także nie wypuszczają dopóki nie są pewni że jest ok :))


super dzieki za info. :)
a zauwazylyscie ze system ma funkcje wylapywania brzydkich slów?
juz osłuc.h.u.j.e tez nie jest ładnym słowem :)
 
czy sa tu jakies dziewzyny w ciazy? ja obecnie zaczelam 26 tydzien termin na koniec stycznia, fajnie byloby sie podzielic radami, spostrzezeniami z kobitkami w tym samym stanie, mam rodzic w national maternity hospital, moze macie jakies rady? a moze ktoras z was chodzila tam na szkole rodzenia?

pozdrawiam
 
reklama
mam pytanko... czy tui w irlandii robiąc badanie krwi ( to pierwsze na pierwszej wizycie w szpitalu) to jest to badanie na podstawie którego diagnozuje się u dziecka zespół Downa,
Edwardsa oraz wady centralnego układu nerwowego??


bo jesli pobieraja 4 ampułki to chyba by się zgadzało??
czy nie??
z góry dziękuję za odpowiedź....
 
Ostatnia edycja:
Do góry