reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CO KAZDA 'CIEZAROWKA' W IRLANDII WIEDZIEC POWINNA - W trakcie tworzenia :D

Vikamcia to co znalazłam w sieci:


Blood tests

Haemoglobin
Haemoglobin is a substance in red blood cells that combines with and carries oxygen around the body, and gives blood its red colour. Reduced levels of haemoglobin in the blood indicate that you might have anaemia. Your blood will be taken to check your haemoglobin level at your first antenatal visit and again usually during the last 10 weeks. If your haemoglobin is low you may be advised to take iron supplements or to improve your dietary intake of iron.

Blood group and Rhesus factor
Your blood group will be checked so that in the unlikely event of an emergency you can have a blood transfusion. 85% of people are Rhesus positive (Rh+), which means that their blood contains the Rhesus factor, a protein attached to the surface of red blood cells. If you are Rhesus negative (Rh-) and lack the Rhesus factor and your baby's father is Rh+ this can, in rare circumstances, lead to a complication in your baby called Rhesus disease. Fortunately Rhesus disease is now almost entirely preventable.

Rubella (German measles)
A blood test will be performed to check if you have had this infection. Since the symptoms of rubella are often mild only a blood test will tell if you have had it or been vaccinated against it in the past. Rubella, especially if contracted in early pregnancy, can cause complications for your baby.

Syphilis
A blood test for syphilis is also performed, as the disease needs to be treated with antibiotics.


pierwsze słyszę,by zespół downa czy edwardsa stwierdzic na podstawie ampułki krwi? :eek:
co innego badanie genetyczne czy usg,ale nie krew :no:
może kiedyś naukowcy wymyślą taki sposób,ale jak narazie to testy potrójne,aminopunkcja itp.
ze zwykłej probówki na pierwszej wizycie to nie sądzę by coś takiego było ....chyba,że ja się mylę :sorry:
 
Ostatnia edycja:
reklama
no ja tez się zdziwiłam..
ale to wyczytałam na którejś stronce jak znajdę to dam linka.. że własnie to z badania krwi się też robi....:sorry: dlatego spytałam...

ogólnie to ja się nie znam co można a czego nie zbadac z krwi:-p
 
Witam! Jestem tu nowa ale bardzo duzo sie dowiedzialam czytajac to forum:-) Dzieki :-) Jestem w 26 tyg i jak dotad mialam straszne obawy przed porodem w Ie.Ale teraz czytajac Wasze opinie nieco sie uspokoilam;-)Ja mam pytanie odnosnie urlopu macierzynskiego,pozniewaz zaraz mi sie on zaczyna ( zabralam wczesniej ) ,a chce jeszcze do Polski pojechac. Czy musze im to zglosci? Tak jak na socialu? W liscie napisali niby ze trezba im zglaszac w razie powrotu,ale tylko urlopu takze? Bede wdzieczna za pomoc :-)
 
witam. tez dopiero wlazlam na forum, ale czytajac po kolei wszystko prawie ,dowiedzialam sie baaardzo duzo, a zwlaszcza odpowiedzi na pytania które czasem glupio zadac,a zeby czuc sie komfortowo w szpitalu trzeba wiedziec , wiec dziekuje, i pozdrawiam :)
 
Witam, jestem nowa na BB forum i mam pytanie, szukam dziewczyn spodziewających się lub już rodzących w ostatnim czasie bliźniaków w Irlandii a zwłaszcza z okręgu Kerry:), ja spodziewam się bliźniąt, jestem w 14 tyg.ciąży, pozdrawiam
 
Mamuśki,czy może mi któraś tu wrzucic listę rzeczy ,które należy miec ze sobą do porodu bo nie dostałam takowej w szpitalu:eek:Nie wiem czemu,z Radkiem dostałam taką listę na first visit a teraz:no:

Och tichonku ty to o wszystkim pomylslisz:))sama szczerze to nie mam zielonego pojecia co ze soba wziasc do szpitala.
 
reklama
Sandrulińska,dzięki.Właśnie niedawno też to znalazłam:-D
Dokładnie jest tu: Rotunda Hospital - Maternity Info Pack
http://www.rotunda.ie/library/pdf/PInfPack_pol.pdf :tak: Str.101
A gdzie mogę kupic i jak się nazywają?:
- majtki poporodowe,
- wkłady poporodowe
Słyszałam,że jest tu też problem z kupnem śpiochów:eek:Nawet nie wiedziałam:baffled:Będę miała trochę po Radku ale i tak trza będzie dokupic:tak:Koleżanka mi mówiła,że nie może znaleźc bo są tylko takie bez stópek,to prawda?
 
Ostatnia edycja:
Do góry