reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CO KAZDA 'CIEZAROWKA' W IRLANDII WIEDZIEC POWINNA - W trakcie tworzenia :D

Skoro tak uslyszalas i zrozumialas to .. pewnie tak jest:sorry2: w kazdym razie ja juz 2 razu tu rodzilam dzieci z konfliktu (ja - maz+ i anti -D dostalam ja) W trakcie ciazy u kobiety z :confused:grupa krwi oznaczona czynnikiem Rh - jest monitorowany stan przeciwcial. Zwykle jest on zerowy - a jesli ze dochodzi do kontaktu krwi matki z krwia dziecka (wszelkiego rodzaju krwawienia) to matka jeszcze w czasie ciazy dostaje anti-D. Jezeli przebieg ciazy jest prawidlowy to zaraz po porodzie sprawdzana jest grupa krwi dziecka. Jesli ma grupe matki - to wszystko OK, jesli zas ojca to matka dostaje anti-D. - tak to tu wyglada. Opieka w czasie ciazy tez jest jaka jest. Oni sie tu nie rozczulaja tak jak w PL i nie katuja ciezarnej niepotrzebnymi badaniami. Jesli to nie odpowiada pacjentce z zagranicy - zawsze moze wrocic do swojego kraju.
Wiesz - TyGrynio - my Polki -mamy wybor. Nie musimy tu chodzic do lekarzy i tu prowadzic ciazy. Zawsze mozemy to zrobic w PL.
 
reklama
Kasiu, nie mowie ze ja mam racje jesli chodzi o konflikt serologiczny. mowie co uslyszalam bo pytalam roznych lekarzy.
co do wyboru opieki, tak mozna wrocic jak ma sie meza polaka. Moj maz jest irlandczykiem i mimo iz bysmy moze nie mieli nic przeciwko zeby leciec do Polski to zbyt duzy wydatek dla nas. Bo w przeciuagu najblizszych 2 lat nie planujemy wyprowadzic sie do Polski. Nie kazdego stac na luksus latania w te i spowrotem.
 
czesc dziewczyny:) niedawno dowiedziaam sie że jestem w ciązy teraz bedzie 6 tc . wybieram sie do lekarza GP nigdy jeszcze nie chorowałam w Irlandii i nie mam tu jeszcze GP (a mieszkam tu od ponad 3 lat) i mam do was pytanie moze sie orętujecie jak to jest czy do lekarza GP musze sie zapisać w tej miejscowosci co mieszkam?? Wiem że w odległosci 50 km w innej miejscowosci jest polska GP i raczej wolałabym do niej chodzic ....
 
czesc dziewczyny:) niedawno dowiedziaam sie że jestem w ciązy teraz bedzie 6 tc . wybieram sie do lekarza GP nigdy jeszcze nie chorowałam w Irlandii i nie mam tu jeszcze GP (a mieszkam tu od ponad 3 lat) i mam do was pytanie moze sie orętujecie jak to jest czy do lekarza GP musze sie zapisać w tej miejscowosci co mieszkam?? Wiem że w odległosci 50 km w innej miejscowosci jest polska GP i raczej wolałabym do niej chodzic ....


To chyba nie ma znaczenia, gdzie będziesz chodzić. Najważniejsze, żeby lekarz zgodził się prowadzić Twoją ciążę i został Twoim GP

Gratulacje fasolki:-)
 
czesc dziewczyny Mam pytanie jak to jest z paszportem irlandzkim dla dziecka urodzonego w irlandii ??i moze macie jakies przydatne linki?? zapewne gdzies tu znalazlabym odpowiedz ale czytanie wszytskich postow zajeloby mi wiieki..... z gory dziekuje bardzo za pomoc
 
czesc dziewczyny Mam pytanie jak to jest z paszportem irlandzkim dla dziecka urodzonego w irlandii ??i moze macie jakies przydatne linki?? zapewne gdzies tu znalazlabym odpowiedz ale czytanie wszytskich postow zajeloby mi wiieki..... z gory dziekuje bardzo za pomoc
Witam!!!
Ja znalazłam jak na razie ten tylko Irlandzki paszport dla polskiego dzieckai oraz wzór deklaracji...http://www.dfa.ie/uploads/documents/declaration form a.pdf wiec się tym dzielę:tak::tak:Oczywiście mam to z tego forum :-):-):-)...
Pozdrowienia i powodzenia :-):-):-)
 
Witam Dziewczynki! Moze ktoras z Was sie orientuje w tym temacie , otoz wiem ze formulaz MB10 do zasilku macierzyńskiego powinno się wysłać na 6 tygodni przed planowanym urlopem macierzyńskim, ale co jeśli ja z tym formularzem się spóźnie??? Na urlop można iść na 16 tyg przed porodem, lekarz może uzupełnić swoją rubryczke dopiero po 24 tygodniu, później w pracy uzupełniają. Ja ide na urlop od 29 tygodnia a dalej czekam na dokument z pracy:/ Pozostaly tylko 4 tygodnie:/ Czy nie bede miala z tym problemu??? Może któraś też miala taka sytuacje, Dzieki z Góry Pozdrawiam
 
ja niestety nie pomoge.Domyslam sie ze opoznienie moze sie wiazac z poslizgiem w wyplacaniu kasy (am nadzieje ze nie zawazy to na przyznaniu macierzynskiego ogolem) bo oni sie gmeraja z zarejestrowaniem zaslaniajac sie duza iloscia wnioskow.Przycisnij pracodawce!czemu tak zwleka z wypelnieniem?A czemu tak wczesnie idziesz na macierzynski jesli moge zapytac?
 
reklama
Jetsem kelnerka w stołówce, u mnie jest bardzo ciężko w pracy, a co dopiero dziewczynie w ciąży:/ A pracodawca poobcinał wszystkim godziny, i nieprzyjmuje nikogo do pomocy, masakra,:-(
 
Do góry